Pradžia Gyvenimas

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Gyvenimas
Kur slypi moters laimė, arba Kaip iš vyro gauti daugiau? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Ketvirtadienis, 23 Birželis 2016 08:19

alt

Mielos Moterys,

kreipiamės į Jus su puikia žinia! Birželio 30 dieną startuos pirmasis, STIPRIOS SIELOS STUDIJOS projekto seminaras MOTERIMS, Varėnos mieste. 


Raimonda Martinaitienė - laiminga ir sėkminga moteris, 15 metų kurianti bendrą gyvenimą su vyru Tomu, augina du vaikučius; VšĮ „Harmonijos centras“ įkūrėja, UAB Modern LT direktorė ir MB Verslo Pliusai projektų vadovė, http://www.atrasksave.lt/www.atrasksave.lt tinkalaraščio autorė, saviugdos seminarų lektorė, internetinių mokymų „Būti moterimi ir neišprotėti kūrėja ir vedėja bei šeimos rubrikos www.webseminarai.lt vedėja. Rašo straipsnius savęs pažinimo temomis, konsultuoja asmeniniais klausimais, padeda moterims atrasti vidinę harmoniją su savimi ir aplinka. 

Skaityti daugiau...
 
Patruliai su švyturėliais palydėjo gimdyvę PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 04 Kovas 2016 10:39

Kovo 2 d. apie 21 val. 30 min. Alytaus apskr. VPK Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vyriausieji patruliai Erlandas Didžiulis ir Arūnas Plenta, patruliuodami Alytaus mieste pagelbėjo išsigandusiai ir į ligoninę skubėjusiai porai. Signalizuodamas šviesomis vairuotojas patraukė pareigūnų dėmesį, šiems sustojus, būsimasis tėvelis paprašė pagalbos kuo greičiau pasiekti ligoninę, nes automobilyje sėdinčiai sutuoktinei prasidėjęs gimdymas.

Patruliai nieko nelaukdami ir nedvejodami pasirūpino saugia  būsimųjų tėvelių kelione ir palydėjo iki ligoninės.

Vaizdo įrašas: https://youtu.be/ThDQsipTUg4

 

 
Varėnai reikalingi radikalūs sprendimai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 23 Gruodis 2015 09:26

alt„Giružio“ redakcijoje lankėsi Egidijus Mažintas -  dvasinis mokytojas, žynys. Iš Žemaitijos kilęs dvarininkų palikuonis dabar gyvena Druskininkų priemiestyje, Ratnyčioje, kažkada yra dirbęs Varėnos melioracijoje. Jo talentų spektras platus - jis ir operos dainininkas, ir dėstytojas, ir dramaturgas, skaito paskaitas, koncertuoja, konsultuoja žmones pagal paties sukurtą M.K.Čiurlionio kūrinijos metodą. Patyrusį vaidilą lanko žmonės iš Lietuvos ir užsienio šalių. Senųjų baltų kultūrų slėpinių tyrinėtojas mano, kad savo gebėjimus yra paveldėjęs ir močiutės, kaimo žiniuonės. Tėveliai - Janina ir Feliksas - jam yra didžiausi gyvenimo autoritetai ir mokytojai.

Ypatinguoju metu, artėjant Saulėgrįžai ir Kalėdoms, įprasta žvilgtelėti į ateitį. Žynio klausėme, kas laukia Varėnos ir jos žmonių ateinančiais metais. Dalinamės jo įžvalgomis.

Skaityti daugiau...
 
Dalelė Šventojo Miesto ir artimas Popiežiaus palaiminimas širdyje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 02 Spalis 2015 09:17

altValkininkų švč. M. Marijos Apsilankymo bažnyčios ministrantas Evaldas Mankevičius kartu su kitais jaunuoliais iš Lietuvos lankėsi Romoje. Vatikane, susitikime su Popiežiumi Prancišku vaikinas atstovavo Lietuvos ministrantus. Nuotraukoje - Popiežius Pranciškus spaudžia valkininkiečiui ranką

Skaityti daugiau...
 
Mirė Nepriklausomybės Akto signataras Juozas Dringelis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 05 Birželis 2015 11:03

JUOZAS DRINGELIS

alt

 

(1935 06 25–2015 06 04)

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras

 

Birželio 4 d. po sunkios ligos mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, VI ir VII Seim

ų narys, žurnalistas Juozas Dringelis.

J. Dringelis gimė 1935 m. birželio 25 d. Varėnos rajone, Pabaronės kaime. 1965 m. baigė Vilniaus valstybinį universitetą, žurnalistas.

  1957–1969 m. dirbo Eišiškių ir Varėnos rajonų laikraščių redakcijose žurnalistu; 1969–1990 m. – Varėnos rajono tarybos vykdomojo komiteto sekretoriumi.

  Nuo 1963 iki 1990 m. buvo SSKP (LKP) narys. 1988 m. aktyviai įsijungė į Sąjūdžio veiklą. Buvo Varėnos rajono Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio tarybos narys, jos Kultūros komisijos pirmininkas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Varėnos seimelio narys.

  1990 m. vasario 24 dieną išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatu Varėnos rinkimų apygardoje Nr. 140.

  1990–1992 m. – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, Savivaldybių komisijos narys, buvo Aukščiausiosios Tarybos seniūno pavaduotojas, Rytų Lietuvos problemų laikinosios komisijos narys, Valstybinės komisijos Rytų Lietuvos problemoms išnagrinėti narys, Valstybinės regioninių problemų komisijos narys, Komisijos Šalčininkų rajono ir Ignalinos rajono Sniečkaus (dabar Visaginas) gyvenvietės, taip pat kai kurių kitų savivaldybių tarybų, jų organų ir pareigūnų antikonstitucinei veiklai ištirti narys.

„Nepriklausomybės Atkūrimo Akto tekstas man, kaip ir daugumai deputatų sąjūdininkų, buvo žinomas iš anksto, tačiau jo klausydamasis tą kovo 11-osios vakarą ir matydamas salės priekyje vietoje sovietinių simbolių kylančią mūsų trispalvę, negalėjau sulaikyti džiaugsmo ašarų. Regis, džiūgavome visi, tartum viena tautos valią pareiškusi šeima“, – apie Kovo 11-ąją rašė signataras J. Dringelis.

1992–1996 m. – VI Seimo narys, Valstybės reformų ir savivaldybių komiteto narys. 

1996–2000 m.  – VII Seimo narys, dirbo Valstybės reformų ir savivaldybių komitete, Etikos ir procedūrų komisijoje. Buvo Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo narių asamblėjos narys, Lietuvos delegacijos Švietimo, kultūros ir tautinių mažumų komisijos pirmininkas.

 Buvo Lietuvos piliečių chartijos tarybos narys, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.

Domėjosi Rytų Lietuvos kultūra, rinko ir skelbė kraštotyrinę medžiagą, išspausdino apie 30 kraštotyros darbų, išleido knygelę „Varėnos rajonas“.

2000 m. apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu.

 

 

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl signataro Juozo Dringelio mirties

 

Penktadienis, birželio 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Juozo Dringelio mirties.

 

„Lietuva neteko aktyvaus Sąjūdžio veikėjo, Kovo 11-osios Akto signataro, kelių kadencijų Seimo nario Juozo Dringelio", – sakoma šalies vadovės užuojautoje.

 

Pasak Prezidentės, J. Dringelis buvo laisvei ir pareigai atsidavusi asmenybė, iki paskutinių gyvenimo dienų kovojusi už sąžiningą, saugią ir augančią Lietuvą.

 

Dėl šios netekties šalies vadovė pareiškė užuojautą J. Dringelio artimiesiems ir bendražygiams.

 

 
« PradžiaAnkstesnis12SekantisPabaiga »

Pradžia Gyvenimas

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien213
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2977
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12341
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841340

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 9
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją