Pradžia Gyvenimas Lietuvoje užfiksuotas jogos rekordas

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Sekmadienis, 23 Rugsėjis 2018

Lietuvoje užfiksuotas jogos rekordas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 29 Birželis 2015 11:52

altSekmadienį 192 pasaulio šalyse pirmą kartą iškilmingai paminėta Tarptautinė jogos diena, o Lietuvoje fiksuotas medžio pozą atliekančiųjų rekordas. Prie jo prisidėjo ir 150 jogos ir sveiko gyvenimo būdo ir gerbėjų iš Varėnos, Druskininkų, Alytaus, Eišiškių, kartu su visa Lietuva Varėnos stadione atlikusių medžio pozą ir paminėjusių šią dieną

Romana Vaičkutė

Nors dangų kaustė pilki debesys, sekmadienį į naująjį Varėnos stadioną susirinko 150 jogą ir sveiką gyvenimo būdą praktikuojančių žmonių iš Varėnos, Druskininkų, Alytaus, Eišiškių paminėti Tarptautinę jogos dieną ir dalyvauti siekiant rekordo - kartu su kitais Lietuvos atliekti medžio asaną. Pasveikinti jogos aistruolių ir sveiko gyvenimo būdo gerbėjų atėjo ir rajono valdžios atstovas - vicemeras Giedrius Samulevičius.

 

alt

Trumpai pristačius jogą ir pasimankštinus bei pasipraktikavus, 150 žmonių atliko medžio asaną. Vicemeras G.Samulevičius po sveikinimo kalbos iš stadiono nepabėgo ir kartu su žmona Virginija dalyvavo siekiant Lietuvos rekordo.

Po to, vadovaujami Vaidos Jautakienės, ir suaugusieji, ir vaikai atliko „Saulės pasveikinimo“, o vėliau - Indijos vyriausybės rekomenduojamus jogos pratimus, kurie buvo atliekami visame pasaulyje.

Paskaitą jogos tema paskaitė varėniškis Kęstas Balčius, o paskaitą apie kvėpavimo naudą sveikatai skaitė Varėnos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Aušrinė Galkevičienė. Mažaisiais gongais grojo druskininkietė Laima Mazurkevičienė.

Baigiantis šventei, jos dalyviams buvo įteikti diplomai.

alt

Rengiant Tarptautinę jogos dieną Varėnoje pagrindinė jos įkvėpėja ir organizatorė buvo Baltijos gyvenimo meno paramos ir labdaros fondo atstovė  varėniškė Danutė Speteliūnienė, sukvietusi dalyvius, suradusi partnerius ir rėmėjus, pakvietusi vaikus pasimokyti jogos pratimų ir pati vedusi užsiėmimus, pasirūpinusi ne tik gera renginio atmosfera, bet ir daugybe kitų organizacinių reikalų.

Daugiausiai žmonių - 259 rekordo siekime dalyvavo Šiauliuose. Vilniuje, prie Baltojo tilto, susirinko 158. Dalyvių aktyvumu pasižymėjo Kėdainiai (102), altKlaipėda (192). Iš viso prie šentės prisijungė 18 Lietuvos miestų, o bendrai dalyvavo 1287 žmonių.

 

Joga skaičiuoja daugiau nei 5000 metų ir yra neatsiejama Indijos kultūros dalis. Indijoje joga tvyro ore. Praėjusių metų rugsėjį Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ragindamas patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. Tais pačiais metais 193 JTGA narės gruodžio 11 d. patvirtino siūlymą, o remdamosis sprendimu 177 šalys birželio 21 dieną paskelbė Tarptautine jogos diena.

Lietuvoje šventę kartu su partneriais organizavo Indijos konsulatas. Renginių metu buvo pristatoma speciali svečio iš Indijos jogos programa, vyko jogos centrų prisistatymai, filmų peržiūros bei išskirtiniai pranešimai.

Tarptautinė jogos diena buvo paminėta 192 pasaulio šalyse. Indijoje mėgautis joga minios rinkosi ne tik miestų aikštėse, bet ir išbandė ją netradicinėse vietose – net lėktuvuose. Jungtinių Tautų atstovybėje Niujorke šimtai jogos entuziastų, padedami dvasinio lyderio iš Indijos, taip pat atliko jogos pratimus. Didžiojoje Britanijoje, Londone, jogos kilimėliai buvo patiesti palei Temzės upę. Milijonai žmonių įvairiausiuose pasaulio kampeliuose pirmą kartą kartu minėjo Tarptautinę jogos dieną.

Indijos premjeras Narendra Modi (Narendra Modis) sekmadienį pirmąją Tarptautinę jogos dieną pavadino „nauja taikos era“ ir sostinėje Delyje nustebino tūkstančius susirinkusių žmonių pats stodamas ant kilimėlio ir pagerbdamas šią senovinę indų praktiką.

Daugiau nuotraukų: http://www.varena.info/naujienos.php?readmore=597

 
Pradžia Gyvenimas Lietuvoje užfiksuotas jogos rekordas

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien74
mod_vvisit_counterVakar347
mod_vvisit_counterŠią savaitę2537
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę2551
mod_vvisit_counterŠį mėnesį8555
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15427
mod_vvisit_counterViso754249

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 3
Tavo IP: 54.166.203.17
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją