Gamtos takais Spausdinti
Parašė Romana   
Pirmadienis, 26 Sausis 2015 11:10

altSenojoje Varėnoje, Balio Gražulio bibliotekoje, veikia fotografo Vido Palevičiaus kūrybos darbų paroda ,,Gamtos takais“. Parodos pristatyme dalyvavo Andriaus Ryliškio vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, miestelio bendruomenės nariai.

 

Vidas Palevičius – gamtos fotografas. Anot jo, fotografija – sunkus darbas, užsiėmimas, kuris reikalauja išmanymo, žinių ir nuolatinio tobulėjimo. Tai menas, mūsų praeities akimirkos atspindys, sustingęs vaizdas, laikas, svarbūs emociniai išgyvenimai, sutalpinti į nuotraukas. Pristatydamas darbų ekspoziciją, fotografijų autorius daug kalbėjo apie savo kūrybinės veiklos pradžią.

Dar vaikystėje pastebėjo gimtųjų apylinkių savitumą ir grožį: keldavosi anksti rytą ir eidavo iš namų, kad galėtų pamatyti paslaptingą Dzūkijos mišką, paskendusį rūke. Vėliau, turėdamas technines galimybes, įgyvendino savo gyvenimo svajonę – fotografuoti. Daug laiko praleido gamtoje fotografuodamas įdomius augalus, gėles, vabzdžius, keistus medžius, upę. Taip pamažu susikaupė nemaža meninių nuotraukų kolekcija, kuri tapo paskata organizuoti savo darbų parodą varėniams.

Kryptingai ir daug dirbdamas fotografas įgyvendino savo gyvenimo svajonę, suteikdamas galimybę ir mums pasidžiaugti gražia Dzūkijos krašto gamta.

Parodą aplankyti galima iki vasario 1 d.

Dalia Stramkauskienė