Žemės ūkio ministerijoje pristatytos dzūkiškos tradicijos Spausdinti
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 28 Gruodis 2015 08:46


altIlgais žiemos vakarais senoliai prisimindavo krašto tradicijas, imdavosi įvairių amatų. Dzūkijos krašte ypatingai išlikę papročiai, tradicijos ir amatai. Taigi juos pristatyti ir buvome pakviesti Žemės ūkio ministerijoje prieš pat didžiąsias metų šventes – Kūčias ir Šv. Kalėdas.

Dzūkijos kraštą Žemės ūkio ministerijoje atstovavo Varėnos technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojos Ramunė Sausaitienė, Rita Stangienė bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos specialistės Virginija Pugačiauskienė ir Laima Saviščevienė.

Pagal Dzūkijos krašto Kūčių ir Šv. Kalėdų tradicijas buvo pateiktas kulinarinis paveldas. Paruoštais patiekalais padengtas Kūčių ir Šv. Kalėdų stalas ministerijoje.

Per šias šventes dzūkai namus puošdavo šiaudiniais sodais, taigi ir į ministeriją nenuvykome tuščiomis rankomis. Sertifikuota amatų meistrė, mokytoja L. Saviščevienė nupynė ir padovanojo šiaudinį sodą ministrei V. Baltraitienei, dzūkiška tarme pasveikino visus susirinkusius su artėjančiomis šventėmis bei pristatė atvežtą kulinarinį paveldą.


altUž pastangas ir nuoširdų dalyvavimą renginyje Varėnos technologijos ir verslo mokyklos mokytojos R. Sausaitienė, R. Stangienė, V. Pugačiauskienė ir L.Saviščevienė buvo apdovanotos Žemės ūkio ministerijos padėkomis.

Laima Saviščevienė

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos specialistė