Pralaimėta gaudžiant „vuvuzeloms“ Spausdinti
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 24 Kovas 2014 09:57

altNesėkmė Vilniuje sukomplikavo „Ūlos“ padėtį ir paskutinis čempionato turas nieko nebepakeis

Praėjusį šeštadienį į Vilnių žaisti Lietuvos vyrų rankinio pirmenybių 17-ojo turo rungtynių Varėnos „Ūlos“ vyrai vyko rimti ir susikaupę. Visi puikiai žinojo, kokią reikšmę turi susitikimas su sostinės „Šviesos“ rankininkais, turinčiais taip pat, kaip ir dzūkai, turnyro lentelėje 19 taškų.

Todėl dar šio susitikimo išvakarėse per paskutinę treniruotę namuose aptarę žaidimo planą, mūsų rankininkai buvo pasiryžę kovoti dėl pergalės, kuri užtikrintų jiems trečiąją vietą pirmajame varžybų etape ir garantuotų sąlyginai lengvesnį varžovą ketvirtfinalyje. Deja, šiems troškimams, nors ilgą laiką „Ūla“ su „Šviesa“ rungėsi taškas į tašką, nebuvo lemta išsipildyti.

Rungtynės prasidėjo kovingai ir be žvalgybos. Vilniečiai nuo pirmų minučių stengėsi suvaržyti pagrindinio „Ūlos“ žaidimo organizatoriaus Tautvydo Mikalausko veiksmus. Varėniškiai savo ruožtu pasirinko gynybos sistemą 5-1, reikiamu momentu Kęstučiui Ikasalai buvo patikėję „Šviesos“ įžaidėjo Vaido Trainavičiaus globą. Todėl rezultatas augo lėtai. Pirmas įvartis po Tomo Bernatavičiaus metimo krito į „Ūlos“ vartus. Bet netrukus Šarūnas Krisiulevičius pasekmę išlygino. Po to „Šviesa“ pirmavo 4:2, bet svečiai vėl brolių Armino ir Žygimanto pastangomis 8-tą minutę šeimininkų persvarą panaikino – 4:4. Ir taip beveik iki pirmo kėlinio pabaigos – 6:6, 8:8, 10:10. Ir štai čia, puikiai sužaidus Remigijui Čepuliui ir A.Grigėnui, „Ūla“ išsiveržė į priekį ir išėjo ilsėtis pirmaudama – 13:11.

Teisėjas visada teisus

Po pertraukos, turėdami „ilgesnį“ atsarginių žaidėjų suolelį, vilniečiai pabandė pagreitinti savo atakas, bet dzūkai tam buvo pasirengę. Todėl iš pradžių T.Mikalausko metimu jie buvo padidinę savo persvarą iki 14:11, po to, kai varžovai sušvelnino skirtumą iki minimumo, 7-tą antro kėlinio minutę, vėl Tautvydo pelnytu įvarčiu atstatė dviejų taškų persvarą – 15:13.

Deja, šis epizodas varėniškiams turėjo liūdną tęsinį. Besibraunant pro „Šviesos“ gynybą T.Mikalauską vilniečiai stabdė kietai ir prakirto jam lūpą. Po sėkmingo metimo Tautvydas, tikėdamasis, kad varžovui už tai bus paskirta bauda, prišokęs prie teisėjo bandė tai įrodyti. Tačiau arbitro reakcija buvo priešinga – „už kalbas“ su teisėju dvi baudos minutės buvo skirtos pačiam „Ūlos“ lyderiui. Pamiršęs posakį, kad aikštelėje teisėjas visada teisus, varėniškis pakėlė balsą ir už tai gavo dar dvi minutes „poilsio“. O kai užvirus kraujui varėniškis nuspyrė kamuolį, jam tuoj pat buvo parodyta raudona kortelė. Negana to, teisėjai (susitikimui vadovavo viena geriausių LRF tarptautinės kategorijos arbitrų pora iš Vilniaus – V.Mažeika ir M.Gotelis) apie šį epizodą raportavo rungtynių protokoluose, o tai reiškė, kad Tautvydas ne tik neteko teisės tęsti dvikovos su „Šviesa“, bet ir negalės žaisti šį šeštadienį Varėnoje numatytų „Ūlos“ ir HC „Vilniaus“ komandų rungtynių.

Be lyderio sunku

Nenuostabu, kad įgiję ilgalaikę kiekybinę persvarą, vilniečiai stengėsi ją išnaudoti ir po kelių minučių išsiveržė į priekį 16:15. Bet ir tada „Ūla“ nepasidavė. R.Čepuliui realizavus du 7 m baudinius, o dar po to įvartį pridėjus Donatui Leknickui ir Rimantui Palevičiui, dzūkai vėl pirmavo 19:17. Bet kai varžovai pradėjo asmeniškai dengti R.Čepulį, mūsiškių žaidimas pakriko. Pradėję skubėti ir bandydami atakuoti varžovus neparengtais metimais, varėniškiai darė klaidas po kurių vilniečiai vieną po kitos rengė greitas kontratakas. Padėtį bandė gelbėti vėl pasiaukojančiai savo vartus gynęs Eimantas Mikučionis (atrėmė 18 šeimininkų atakų ir „Šviesos“ veterano M.Sukacko mestą 7 m baudinį) bei A.Grigėnas, per paskutines 10 min. pelnęs 4 įvarčius, bet to buvo maža. Tiesa, likus žaisti penkias minutes „Ūla“ buvo išlyginusi rezultatą – 23:23, bet jėgų pergalei, ar bent lygiosioms, kurios būtų naudingos mūsų komandai, neužteko. „Šviesa“ nugalėjo 29:26 ir iškovojo labai svarbius du taškus.

Per šias rungtynes „Ūlai“ įvarčius pelnė: A.Grigėnas – 9, R.Čepulis – 7 (5 iš 7 m baudinių), Ž.Grigėnas – 3, T.Mikalauskas, R.Palevičius – po 2, Š.Krisiulevičius, D.Leknickas ir K.Ikasala – po 1.„Šviesos“ komandoje pasižymėjo V.Drabavičius ir T.Bernatavičius, pelnę po 8 įvarčius.

Po rungtynių rezultatyviausias „Ūlos“ žaidėjas Arminas Grigėnas žurnalistams pasiguodė: „Šis susitikimas turėjo labai didelę reikšmę ir tai didino įtampą. Aikštelėje jėgos buvo lygios. Nepasakyčiau, kad vilniečiai mums pridarė daug problemų. Tiesiog mes nesugebėjom išnaudoti gerų progų, kurių turėjom nemažai, klydom, o po to patys praleisdavom. Tai ir nulėmė.“. Tai buvo vertinimas, skirtas spaudai. Tačiau kur kas išraiškingesnė, regis, buvo vieno labiausiai patyrusio „Ūlos“ rankininko replika, po rungtynių pasakyta rūbinėje komandos draugams: „Vyrai, gal pasakysit, ką mes čia žaidėm? Kažkur skubam, kas užsinori, tas meta. Ar tai buvo rankinis?“ Deja, taikli veterano pastaba jau nieko pakeisti negalėjo, bet gal ji pravers ateityje...

Tačiau vertinant šias rungtynes, būtina pabrėžti dar vieną akivaizdžiai prieš svečius nukreiptą aplinkybę – „Šviesos“ gerbėjų pučiamos vuvuzelos sukeldavo tokį gaudesį, kad aikštelėje „Ūlos“ žaidėjai ne tik negalėjo susikalbėti, bet net negirdėjo savo trenerio nurodymų ar kvietimo pasikeisti aikštelėje...

Paskutinis šeštadienis

Per kitas priešpaskutinio šalies rankinio čempionato pirmojo etapo rungtynes, staigmenų nebuvo: Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ nugalėjo Šiaulių „SM Dubysą-Guberniją“ – 27:22, Klaipėdos „Dragūnas“ – Kauno „LSU-Lūšį“ – 34:22, o Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – HC „Utena“ – 38:22.

Po šių susitikimų pirmenybių turnyro lentelėje susidarė tokia padėtis, kad paskutinio – 18-ojo turo dvikovos praktiškai jau nieko pakeisti negali. Pirmauja „Dragūnas“, turintis 27 taškus po 15 žaistų rungtynių; 2. „Almeida-Stronglasas“ – 22/15, 3. „Šviesa“ – 21/15, 4. „Ūla“ – 19/15, 5. „Granitas-Karys“ – 16/15, 6. HC „Vilnius“ – 13/15, 7. „LSU-Lūšis“ – 11/16, 8. SM „Dubysa-Gubernija“ – 7/15, 9. HC „Utena“ – 0/15.

Paskutiniąsias šio etapo rungtynes Varėnos „Ūla“ namuose žais šį šeštadienį (kovo 22 d.) su HC „Vilniaus“ komanda. Susitikimo „Ąžuolo“ sporto salėje pradžia ne 13 val., kaip buvo įprasta, o 14 val., nes pagal varžybų nuostatas visos paskutinio turo dvikovos turi prasidėti vienu laiku.

Virgilijus MUNDRYS

Nuotraukoje - Varžybų metu buvo sužalotas Tautvydas Mikalauskas (Nr.14), tačiau teisėjai neišgirdo „Ūlos“ žaidėjo ir, užuot skyrę baudą „Šviesos“ žaidėjams, raudoną kortelę parodė varėniškiui