Pradžia Jaunimas Jaunimui atsivėrė sava erdvė

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Jaunimui atsivėrė sava erdvė PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 10 Birželis 2016 08:20

altPagaliau Varėnos jaunimas turi savo erdvę, kur gali ateiti, kai tarp pamokų atsiranda „langas“, po pamokų, šeštadienį - Varėnos švietimo centro patalpose duris atvėrė Atviras jaunimo centras. Čia įrengti gimnastikos ir treniruoklių bei žaidimų kambariai, dizaino studija, relaksacijos kambarys - visa tai dabar tapo prieinama Varėnos jaunimui

  Simbolinę juostelę perkirpo (iš kairės): UAB „Varėnos statyba“ direktorius statybai Virmantas Vinickas, Varėnos švietimo centro direktorė Janina Šimelionienė, Seimo narys Vidas Mikalauskas, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta

 

Romana Vaičkutė

alt

Jaunimo centro atidaryme dalyvavo projekto partneriai, Švietimo centro darbuotojai, savivaldybės atstovai, tarybos nariai, Varėnos jaunimas.

Šis projektas buvo pradėtas rengti 2014 m. sausio 28 d. Varėnos rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dalyvauti partnerio teisėmis projekte „Varėnos kraštas - jaunimui, jaunimas - krašto pažangai“, 2014 m. vasario 10 d. visi parneriai pasirašė projekto jungtinės veiklos sutartį. Toliau - po kruopelę buvo renkamos idėjos bei norai.Varėnos švietimo centro direktorė Janina Šimelionienė kalbėjo, jog rengiant projektą, idėjomis prisidėjo visi projekto partneriai, tačiau didžiausią įtampa buvo Švietimo centro kolektyvui. „Šis projektas išskirtinis tuo, kad pats jaunimas bei partneriai dalyvavo projekto idėjos formavimo etape. Atvirų jaunimo centrų viziją „piešė“ 663 Varėnos rajono jauni žmonės. Negalime teigti, kad į šį projektą sutalpinti visi jaunimo norai, pageidavimai ir rūpesčiai, tačiau mes labai stengėmės. Mums buvo svarbu, kad šita erdvė turėtų savo aurą, kultūrą ir tradicijas, kad ji trauktų ne tik jaunuolius, bet ir kiekvieną rajono gyventoją. Čia tam tikra sugrįžimų į bendrystę vieta, juk čia bus galima ateiti ne tik pailsėti, pabendrauti, bet ir arbata pasivaišinti ar išbandyti naujo pyrago receptą“, - kalbėjo direktorė.J.Šimelionienėpadėkojovisiems septyniemsprojekto partneriams:Varėnos rajono savivaldybei, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijai, Varėnos „Ryto“ progimnazijai, Varėnos sporto mokyklai, Varėnos darbo biržai, Varėnos viešajai bibliotekai ir Varėnos policijos komisariatui.

Seimo narys, buvęs rajono meras Vidas Mikalauskas pasidžiaugė, kad užteko užsispyrimo išsaugoti šį pastatą ir neparduoti, nors norinčių buvo. „Esu tikras, kad šios, neatpažįstamai pasikeitusios erdvės taps antraisiais namais Varėnos rajono jaunuoliams, kurie čia ne tik atras draugus, bet ir semsis žinių, prasmingai praleis laisvalaikį. Tai tarsi jaunimo savanorystės mokykla, kuri leis jaunimui suvokti, kad jį girdi ir, kad jis gali veikti“, – sveikindamas su naujųjų patalpų atidarymu kalbėjo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Vidas Mikalauskas. Paklaustas, kaip gimė idėja kurti šį centrą būtent šiose patalpose, atsakė: „Pats jaunimas pasirinko šią vietą. Kuomet kaskart praeidavau pro šį pastatą, matydavau būrelius jaunimo, sutūpusius ant laiptų. Ši erdvė jiems patiko, taigi jaunimas tarsi parodė kur jie nori susitikti, bendrauti. Tai ir paskatino plėtoti idėją, kad Varėnoje turi būti įkurtas centras, skirtas jaunimui“.

Tarybos narys, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Algis Miškinis, sveikindamas jaunimą su naujais namais, prisiminė, jog šio projekto sutartis pagal dalyvių skaičių buvusi antra, yra tekę pasirašyti projekto sutartį, kuriame dalyvavo per 20 partnerių.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasidžiaugė, kad jaunimas Varėnoje turės savo namus. „Neužtenka vien deklaruoti, kad jaunimui reikia sudaryti sąlygas ir duoti šansą. Džiaugiuosi, kad Varėnoje yra žmonių, kurie ėmė ir įgyvendino jaunimo svajones. Dėkojame direktorei ir šauniai jos komandai“, - sakė meras.

Žodį tarė ir Jaunimo reikalų departamento direktorius Vydūnas Trapinskas, paminėjęs, kad Lietuvoje yra trisdešimt vienas Atviro jaunimo centras, ir Varėna turi didžiuotis, kad tokį centrą jaunimui turi.

Po sveikinimų, atsidėkodami už puikų centrą, muzikinę dovaną įteikė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos moksleiviai: Milita Užgirytė, Guoda Beržanskaitė, Laimonas Žilinskas ir Ugnė Martusevičiūtė, vadovaujami mokytojos Aušros Liutkutės. Nuo pat renginio pradžios Šios mokyklos dailės būrelio auklėtiniai piešė šventinio renginio akimirkas.

Pagaliau buvo perkirpta simbolinė juostelė ir direktorė Janina Šimelionienė svetingai pakvietė apžiūrėti UAB „Varėnos statyba“ darbuotojų moderniai įrengtų jaunimui skirtų erdvių.

Jaunimo laukia relaksacijos - muzikos, vaizdo, spalvų ir kvapų terapijos - erdvė, kur galima tiesiog pailsėti, atsipalaiduoti; taip pat gimnastikos ir treniruoklių kambariai, jaunimo poilsio ir laisvalaikio zonoje galima klausytis muzikos, žiūrėti filmus ar televiziją, žaisti stalo žaidimus arba tiesiog išsivirti arbatos; dizaino studija įrengta norintiems išmokti siūti, drožinėti, pinti iš vytelių, dekupažo technikos, muilo gamybos, darbo su modilinu, tapybos ant šilko, vilnos vėlimo, papuošalų gamybos, mezgimo, nėrimo, siuvimo.

Meno terapijos erdvėje bus ugdomi tėvystės įgūdžiai, mokom konstruktyviai bendrauti su vaiku.

Direktorė taip pat paminėjo, kad 2015 metais į visas projekto veiklas, kuriose buvo daug darbinio, kūrybinio šurmulio, įsijungė partnerių įstaigų jaunimas. Moksleiviai vyko į Vokietiją, Hide parką, stovyklavo Šventojoje, vasarą važinėjo su riedučiais, kūrė miuziklą „Auksaplaukė“, mėgėjiškus trumpametražius filmus, organizavo jaunimo kūrybos šventę „Dienos kaip dainos“, dainuojamosios poezijos dieną, mokymus „Projektų rengimas ir idėjų generavimas“, važiavo slidinėti į Druskininkus.

Varėniškio skulptoriaus Marijaus Baukaus, kuris prie jaunimo projekto prisidėjo kaip rėmėjas,sukurti medaliai buvo įteikti įstaigų vadovams: Jaunimo reikalų departamento direktoriui Vydūnui Trapinskui, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos direktorei Mildai Padegimaitei, Varėnos „Ryto“ progimnazijos direktoriui Rimui Vasiliauskui, Varėnos „ Ąžuolo“ gimnazijos muzikos mokytojai Renatai Bakulienei, Varėnos sporto mokyklos direktorei Irenai Mikalauskienei, Varėnos viešosios bibliotekos direktoriui Eitarui Krupovičiui, Alytaus darbo biržos Varėnos skyriaus vadovei Stasei Daujotienei, Varėnos policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkui Laimiui Gauriui.

Švietimo centro direktorės J.Šimelionienės teigimu, jaunimo centre dirbs Rimvydas Aleknavičius ir Laura Jurgelevičiūtė, tačiau prireiks ir savanorių pagalbos, kadangi centras bus atidarytas nuo 13 iki 20 val., šeštadieniais - taip pat.

Už naudojimąsi centro paslaugomis gali tekti ir susimokėti simbolinį mokestį, nes pinigų, kurie yra skirti patalpų išlaikymui nepakaks, o medžiagos, skirtos veiklai, yra brangios.

 

 

 
Pradžia Jaunimas Jaunimui atsivėrė sava erdvė

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien512
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2732
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12096
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841095

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 19
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją