Pradžia Kultūra

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 21 Vasaris 2019

Kultūra
Garbinga Jono Basanavičiaus premija – Henrikui Gudavičiui ir Algimantui Černiauskui PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 23 Lapkritis 2018 10:40

Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisija 2018 metų premiją nusprendė skirti dviem kartu kuriantiems etninės kultūros atstovams: rašytojui, gamtininkui, kraštotyrininkui Henrikui Gudavičiui ir fotomenininkui Algimantui Černiauskui už sukauptus lietuvių etninės kultūros šaltinius ir jų sklaidą, tradicinės gamtojautos raišką kūryboje, Dainavos krašto savimonės ugdymą.

 

alt

 

 

Skaityti daugiau...
 
Ar sugrąžinsime Merkinei karūną? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 19 Spalis 2018 08:04

Ar norime gyventi gražiau? Apie vizijas Merkinei

alt

Mindaugas Černiauskas,
Merkinės krašto muziejaus direktorius

Rugsėjo 6-9 d. Merkinėje 16 architektų, pasiskirstę į 4 komandas, dirbo ties Merkinės aikštės pertvarkos vizijomis. Šį projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, o įgyvendino VšĮ „Nulinis laipsnis“ (vad. Tomas Grunskis) kartu su Merkinės krašto muziejumi ir miestelio bendruomene. Projekto idėja gimė maždaug prieš metus laiko. O pagrindą tam davė vis garsesnis kalbėjimas apie būtinybę sugrąžinti Merkinės istorijos vertą tapatybę Merkinės aikštei, mintys apie rotušės atstatymą ir bendrai – Merkinės, kaip senosios Dzūkijos sostinės, vystymo idėjos.

Skaityti daugiau...
 
Valkininkų bažnyčia sulaukė jau tradicija tampančiu „Vargonų pavasario” PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 12 Birželis 2017 12:43

altSaulėtą paskutinio gegužės sekmadienio rytą į Valkininkų bažnyčią ateinančius žmones pasitiko repeticijos aidai, nekasdieniškas vargonų gausmas bei maldos ,,Ave Maria“ žodžiai. Netrukus, pasibaigus ankstyvosioms Šv. Mišioms, Valkininkų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje prasidėjo tradicinė 4-oji vargonų muzikos valanda „Vargonų pavasaris“.

Kaip ir kasmet, klasikinius kūrinius vargonams atliko svečiai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. Tai - Vargonų ir klavesino katedros docentė Jarūnė Barkauskaitė ir šios katedros studentai – Milda Atminaitė ir Vladimiras Grudinas. Solistė, LMTA Dainavimo katedros absolventė, dainininkė Jūratė Bielinytė-Zdanienė vargonų muzikos skambesį paįvairino vokaliniais kūriniais.

Bažnyčioje skambėjo įvarių pasaulio šalių kompozitorių kūriniai vargonams ir vokalui. Išskirti reikėtų B. Pasquini „Variazione d‘invenzione“. Šis kūrinys skambėjo daugiau nei 15 minučių. Klausytojai galėjo įsitikinti, kaip muzikaliai ir išradingai italų kompozitorius B. Pasquini reiškia savo mintis bei jausmus natose, kurias įdomiai interpretavo jaunasis vargonininkas Vladimiras Grudinas. Taip pat koncerte skambėjo J.S. Bach, G. Correte, C. Saint-Saens, C. Balbastre ir kitų kompozitorių kūriniai. Koncerto dalyviai galėjo pajusti esantys pilnavertė vargonų muzikos pasaulio dalis, nes didinga vargonų muzika kiekvieną jų kvietė į profesionalumo ir maldos vienybę. Po koncerto bažnyčioje buvo švenčiamos iškilmingos šv. Mišios, kadangi vargonų muzikos koncertas sutapo su titulinių bažnyčios atlaidų bei Šeštinių iškilmės diena. Todėl profesionalų giesmės bei vargonų muzika lydėjo šias iškilmes.

altDėkojame visiems klausytojams, palaikiusiems idėją prasmingai gaivinti klasikinį vargoninės muzikos paveldą savo parapijos aplinkoje. Didžiausią padėką skiriame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos svečiams, kurie savo gebėjimais, pasitelkdami visų muzikos instrumentų karalių, užbūrė bažnyčios skliautus ir Valkininkus. Tikimės, kad kitąmet visi mes susirinksime į mažąjį jubiliejų – 5-ąją vargonų muzikos valandą. Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio koncerto idėjos įgyvendinimo ir suteikto džiaugsmo valkininkiečiams bei aplinkinių vietovių gyventojams.

Evaldas Mankevičius

Renginio organizatorius 

 
Kovo 11-oji Varėnoje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 11 Kovas 2016 06:19

altDainuojantis traukinys, laisvės bėgimas ir įsimintinas koncertas

Kovo 11 – ąją Varėnoje bus švenčiama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiais metais šios iškilios datos minėjimas pasižymės išskirtine renginių gausa ir įvairove. Vyks prasmingas bėgimas nuo Senosios Varėnos iki Varėnos, iškilmingomis ir džiaugsmingomis natomis skambės jaunatviškas koncertas, kuriame pasirodys Varėnos grupės bei atlikėjai ir „X faktoriaus“ finalininkas Domas, Šv. mišiose giedos vyrų  choras „Aidas“, linksmai šurmuliuos dainuojančio traukinio sutikimas.

Skaityti daugiau...
 
Žemės ūkio ministerijoje pristatytos dzūkiškos tradicijos PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 28 Gruodis 2015 08:46


altIlgais žiemos vakarais senoliai prisimindavo krašto tradicijas, imdavosi įvairių amatų. Dzūkijos krašte ypatingai išlikę papročiai, tradicijos ir amatai. Taigi juos pristatyti ir buvome pakviesti Žemės ūkio ministerijoje prieš pat didžiąsias metų šventes – Kūčias ir Šv. Kalėdas.

Dzūkijos kraštą Žemės ūkio ministerijoje atstovavo Varėnos technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojos Ramunė Sausaitienė, Rita Stangienė bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos specialistės Virginija Pugačiauskienė ir Laima Saviščevienė.

Pagal Dzūkijos krašto Kūčių ir Šv. Kalėdų tradicijas buvo pateiktas kulinarinis paveldas. Paruoštais patiekalais padengtas Kūčių ir Šv. Kalėdų stalas ministerijoje.

Per šias šventes dzūkai namus puošdavo šiaudiniais sodais, taigi ir į ministeriją nenuvykome tuščiomis rankomis. Sertifikuota amatų meistrė, mokytoja L. Saviščevienė nupynė ir padovanojo šiaudinį sodą ministrei V. Baltraitienei, dzūkiška tarme pasveikino visus susirinkusius su artėjančiomis šventėmis bei pristatė atvežtą kulinarinį paveldą.


altUž pastangas ir nuoširdų dalyvavimą renginyje Varėnos technologijos ir verslo mokyklos mokytojos R. Sausaitienė, R. Stangienė, V. Pugačiauskienė ir L.Saviščevienė buvo apdovanotos Žemės ūkio ministerijos padėkomis.

Laima Saviščevienė

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos specialistė 

 
« PradžiaAnkstesnis1234SekantisPabaiga »

Pradžia Kultūra

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien187
mod_vvisit_counterVakar620
mod_vvisit_counterŠią savaitę1952
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę4327
mod_vvisit_counterŠį mėnesį13922
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį13760
mod_vvisit_counterViso824344

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 18.212.206.217
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją