Pradžia Kultūra

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 25 Balandis 2019

Kultūra
Gamtos takais PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 26 Sausis 2015 11:10

altSenojoje Varėnoje, Balio Gražulio bibliotekoje, veikia fotografo Vido Palevičiaus kūrybos darbų paroda ,,Gamtos takais“. Parodos pristatyme dalyvavo Andriaus Ryliškio vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, miestelio bendruomenės nariai.

Skaityti daugiau...
 
2016-ieji paskelbti Bibliotekų metais PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 26 Sausis 2015 11:06

Seimas 2016-uosius metus paskelbė Bibliotekų metais.alt

Toks sprendimas priimtas, atsižvelgiant į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje.

Parlamentarai įvertino ir tai, kad bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turėtų didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui.

Už Seimo nutarimą "Dėl 2016 metų paskelbimo Bibliotekų metais" antradienį balsavo 57 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

Seimas pasiūlė Vyriausybei sudaryti Bibliotekų metų komisiją, kuri iki 2015 m. gegužės 1 d. parengtų ir patvirtintų Bibliotekų metų programą ir pradėtų parengiamuosius darbus jai įgyvendinti. Taip pat priimtu nutarimu pasiūlyta 2016 metų valstybės biudžete numatyti lėšų Bibliotekų metų komisijos sudarytai ir patvirtintai programai įgyvendinti. 

 

 
UžraÅ¡ai apie MerkinÄ—s gimnazijÄ… po pusÄ—s amžiaus PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Antradienis, 22 Liepa 2014 09:10

Balys Juškevičius

 

Nuotraukoje – gimnazijos klasiokai 1984 metų susitikime.

Merkinės gimnazijos aštuntoji klasė buvo pirmoji gimnazijos laida po to, kai 1940 m. ji iš progimnazijos tapo gimnazija. Joje buvo 36 mokiniai, iš jų tik 6 mergaitės. Klasė buvo labai turtinga gabiais, ryškiais mokiniais. Gimnazijoje vyravo labai kūrybinga nuotaika, dauguma mokytojų buvo jauni, kiti aukštos kvalifikacijos – rašytojas Julius Būtėnas, generolas Teodoras Daukantas ir kiti. Gerą įtaką gimnazijai darė valsčiaus viršaitis (Šukys?) – labai svari asmenybė, patriotas, humanistas, žuvęs vokiečių konclageryje. Gutauskų šeima – muzikos mokytojas ir aštuntokas Liudas Gutauskas, puikus baritonas. Vyresnysis Gutauskas vadovavo chorui ir buvo pasiekęs nuostabių rezultatų, nes choras buvo nemažas, daug stiprių vyrų balsų, nekalbant apie merginas. Buvo ruošiama įvairiausių renginių – tai atskirų klasių, tai būrelių, tai įvairių švenčių ir minėjimų progomis. Be pamokų virė intensyvus darbas įvairiuose baruose – muzikoje, literatūroje, vaidyboje, tautosakoje, net oratorių mokyklai vadovavo klebonas prelatas Celiešius.

Skaityti daugiau...
 
Ypatinga meilÄ— ir nostalgija DzÅ«kijai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Antradienis, 22 Liepa 2014 09:04

altIš Nedzingės kilęs Balys Juškevičius (1920-2013), didžiausią gyvenimo dalį atidavęs Klaipėdos dramos teatrui, įvertintas garbingu Klaipėdos kultūros magistro vardu, nuo pat jaunystės rašė savo gyvenimo dienoraščius. Šis faktas mūsų šeimai buvo žinomas, tačiau tik po Tėvo mirties praėjusių metų gegužės 28-ąją ilgai saugoti rankraščiai buvo ištraukti iš stalčių ir šeimos valia perduoti man, kaip vyriausiajam sūnui ir žurnalistui. Skaitant dienoraščius natūraliai kilo mintis kai ką perduoti publikuoti, nes juose nuo 1939 metų aprašyta ir visai mūsų valstybės istorijai svarbių ir įdomių faktų.

Gimtajam Dzūkijos kraštui B.Juškevičius visada jautė ypatingą meilę ir nostalgiją. Gyvenimo saulėlydį, kai jėgos apleido ir ilga kelionė iš Klaipėdos iki Dzūkijos jau buvo neįmanoma, Tėvas tai išgyveno skausmingai. Tik atvertus dienoraščius mes patys geriau supratome, kodėl Jį taip traukė jaunystės vietos, ypač Merkinė. Tikiuosi, kad ir dabar, 2014-aisiais, bus įdomu atversti 1944 metais rašytus puslapius. Tais metais karui baigiantis Merkinės gimnaziją baigė būrys įdomių, iškilių asmenybių, vėliau garsinusių savo tėviškę, o buvę klasiokai buvo taip susivieniję, pamilę vienas kitą, kad kas penkeri metai rengdavo klasės susitikimus. Iki išėjimo amžinybėn...

Andrius Juškevičius 

Skaityti daugiau...
 
Marcinkonys: Nepriklausomybės link PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Trečiadienis, 19 Vasaris 2014 08:21

altXIX a. pabaigoje Lietuvos politinė situacija buvo ypatinga. Lietuvių kalba buvo uždrausta, o rašto darbai spausdinami lenku arba rusų kalbomis. Tačiau lietuvių kalba dar gyvavo daugelyje valstiečių pirkių. Ji buvo varomąja jėga kuriant SAVO Lietuvą.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345SekantisPabaiga »

Pradžia Kultūra

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien58
mod_vvisit_counterVakar475
mod_vvisit_counterŠią savaitę1568
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3575
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12446
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį17276
mod_vvisit_counterViso858721

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 4
Tavo IP: 18.215.159.156
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją