Pradžia Kultūra Valkininkų bažnyčia sulaukė jau tradicija tampančiu „Vargonų pavasario”

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 26 Balandis 2019

Valkininkų bažnyčia sulaukė jau tradicija tampančiu „Vargonų pavasario” PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 12 Birželis 2017 12:43

altSaulėtą paskutinio gegužės sekmadienio rytą į Valkininkų bažnyčią ateinančius žmones pasitiko repeticijos aidai, nekasdieniškas vargonų gausmas bei maldos ,,Ave Maria“ žodžiai. Netrukus, pasibaigus ankstyvosioms Šv. Mišioms, Valkininkų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje prasidėjo tradicinė 4-oji vargonų muzikos valanda „Vargonų pavasaris“.

Kaip ir kasmet, klasikinius kūrinius vargonams atliko svečiai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. Tai - Vargonų ir klavesino katedros docentė Jarūnė Barkauskaitė ir šios katedros studentai – Milda Atminaitė ir Vladimiras Grudinas. Solistė, LMTA Dainavimo katedros absolventė, dainininkė Jūratė Bielinytė-Zdanienė vargonų muzikos skambesį paįvairino vokaliniais kūriniais.

Bažnyčioje skambėjo įvarių pasaulio šalių kompozitorių kūriniai vargonams ir vokalui. Išskirti reikėtų B. Pasquini „Variazione d‘invenzione“. Šis kūrinys skambėjo daugiau nei 15 minučių. Klausytojai galėjo įsitikinti, kaip muzikaliai ir išradingai italų kompozitorius B. Pasquini reiškia savo mintis bei jausmus natose, kurias įdomiai interpretavo jaunasis vargonininkas Vladimiras Grudinas. Taip pat koncerte skambėjo J.S. Bach, G. Correte, C. Saint-Saens, C. Balbastre ir kitų kompozitorių kūriniai. Koncerto dalyviai galėjo pajusti esantys pilnavertė vargonų muzikos pasaulio dalis, nes didinga vargonų muzika kiekvieną jų kvietė į profesionalumo ir maldos vienybę. Po koncerto bažnyčioje buvo švenčiamos iškilmingos šv. Mišios, kadangi vargonų muzikos koncertas sutapo su titulinių bažnyčios atlaidų bei Šeštinių iškilmės diena. Todėl profesionalų giesmės bei vargonų muzika lydėjo šias iškilmes.

altDėkojame visiems klausytojams, palaikiusiems idėją prasmingai gaivinti klasikinį vargoninės muzikos paveldą savo parapijos aplinkoje. Didžiausią padėką skiriame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos svečiams, kurie savo gebėjimais, pasitelkdami visų muzikos instrumentų karalių, užbūrė bažnyčios skliautus ir Valkininkus. Tikimės, kad kitąmet visi mes susirinksime į mažąjį jubiliejų – 5-ąją vargonų muzikos valandą. Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio koncerto idėjos įgyvendinimo ir suteikto džiaugsmo valkininkiečiams bei aplinkinių vietovių gyventojams.

Evaldas Mankevičius

Renginio organizatorius 

 
Pradžia Kultūra Valkininkų bažnyčia sulaukė jau tradicija tampančiu „Vargonų pavasario”

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien94
mod_vvisit_counterVakar454
mod_vvisit_counterŠią savaitę2058
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3575
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12936
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį17276
mod_vvisit_counterViso859211

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 4
Tavo IP: 3.90.56.90
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją