Pradžia Kultūra Vienybės taškai

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Vienybės taškai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 29 Liepa 2013 07:12

Septintus metus iš eilės vykstančios pasaulio lietuvių kūrėjų dirbtuvės “Migruojantys paukščiai” susibūrė Dzūkijos nacionaliniame parke, Puvočių kaime. Tradiciniu tapęs projektas „Migruojantys paukščiai“ po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius kūrėjus kartą per metus sukviečia į Lietuvą dalintis idėjomis ir bendrauti. Šiemet 17 dalyvių, įvairių šalių bei patirčių menininkų susitiko tam, kad kartu sutiktų liepos 17-ąją – Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Ar pasaulio lietuvių vienybė egzistuoja? Kada šį jausmą išgyvename stipriausiai? Kas mus jungia? Kaip galėtume pažymėti, švęsti ar minėti šią dieną? – apie tai diskutuojama šių metų kūrybinėse dirbtuvėse.

„Aš jau daugelį metų rašau dienoraštį. Ir rašau jį tik lietuviškai. Aprašyti kiekvieną dieną savo kalba man tas pats - kaip laivui nuleisti inkarą. Mūsų ląstelėse yra Lietuva. Tai didelė dvasinė dovana“, - sako Vida Krištolaitytė (JAV), išvykusi iš Lietuvos dar 1944 metais, o šiemet savo sukauptą patirtį bei žinias atiduodama ir kitiems „Migruojančių paukščių“ dalyviams.

„Mums nepaprastai svarbu dar ir dar kartą išsikalbėti, pasakyti vieni kitiems svarbias, paprastas tiesas. Pavyzdžiui, pirmąją dieną, kas antras projekto dalyvis pristatydami savo darbus bei kūrybinę veiklą sakė: „aš UŽ lietuvių vienybę“, - pasakoja projekto idėjos autorė, mados dizainerė Jolanta Rimkutė. - Ir nors šio projekto metu mes patys savęs klausiame „ar mes vieningi, ar tik norėtume tokiais būti?“, tačiau taip pat puikiai žinome, kad atsakymas visuomet slypi pačiuose žmonėse. Juk taip svarbu jausti vienas kito mintį, buvimą, darbus. Tik palaikydami vieni kitus galime surasti esminius bendrumo taškus“.

Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės išskirtinės - čia kiekvienais metais dalyvauja vis kiti išeivijos ir Lietuvoje gyvenantys kūrėjai, taip pat projektas kiekvienais metais keliauja vis į kitą Lietuvos miestą, jo dalyviai susipažįsta su vietos kūrėjais, bendruomenėmis. Projektas jau aplankė Ventės ragą, Telšius, Kauną, Anykščius, Vilnių, Birštoną. „Šiemet mes apsigyvenome labai paprastoje, bet itin gražioje aplinkoje – Dzūkijos nacionalinio parko širdyje, - sako projekto koordinatorius Manvydas Džiaugys. - Manau, kad šiųmetė aplinka padiktuos savo taisykles mūsų diskusijose, juk žmones vienijantys dalykai paprasti, bet esminiai – istorija, tradicija, kalba, patirtis“.

Projekto uždarymas vyko liepos 18-ąją, ketvirtadienio vakarą ir jo metu sukviestiems ir ankstesnių metų „Migruojančių paukščių“ dalyviams, vietos bendruomenėms, žiniasklaidos atstovams projekto dalyviai pristatytė projekto metu gimusios idėjas bei mintis.

Rita Reivytė

 
Pradžia Kultūra Vienybės taškai

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien405
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę938
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14293
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843292

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją