Pradžia Lietuvoje Profesionalai ir „profesionalai“

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Profesionalai ir „profesionalai“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Penktadienis, 23 Lapkritis 2018 10:28

alt

Gediminas JAKAVONIS
 
Ar esate girdėję, kad Mongolija turi savo laivyną? Pasirodo, kad taip! Jie turi vieną laivą „SUKHBAATAR“, kuris plaukioja upe ir jame tarnauja septyni mongolai, iš kurių tik vienas moka plaukti...
Skamba juokingai. Ir mums, lietuviams, juokingai atrodo ta Mongolija… Tačiau kaip į mus turėtų žiūrėti mongolai, kai Andriaus Kubiliaus Vyriausybės laikais Energetikos ministerijoje, vadovaujamoje Arvydo Sekmoko, nebuvo nė vieno energetiko? Negana to, ten dirbo tik vienas savo srities specialistas - viešųjų ryšių atstovas, turėjęs žurnalistinį išsilavinimą...
Valstybės stiprybė paprastai vertinama ne pagal turimas aukso atsargas, o pagal sugebėjimą disponuoti energijos kiekiu. Tai kas šioje situacijoje atrodo didesni klounai? Mes ar mongolai?
Šį savaitgalį pasirodė pirmosios Augustino Voldemaro vadovaujamos Lietuvos vyriausybės šimtmečiui skirta Raimundo Lopatos ir Alfonso Eidinto išleista knyga „Pirmosios Lietuvos Vyriausybės 1918-1920 metų posėdžių protokolai“, kurią finansavo pirmosios po 1990 kovo 11-osios atkurtos Vyriausybės nariai. Bet kokiu atveju, ir vieni, ir kiti buvo savo sričių profesionalai.
Profesionalais savo Vyriausybę pavadino ir „valstiečių ir žaliųjų“ partijos lyderis Ramūnas Karbauskis. Mano nuomone, ši politinė jėga išlėks iš Lietuvos politinio olimpo visam laikui, ant kaktos užsirašiusi gėdos ženklą „Urėdijų reforma“ ir „Lietuvos geležinkeliai“. Bet pradėsiu ne nuo to.
Gimiau ir augau pedagogų šeimoje. Nemažai mano bendraklasių ir draugų tapo mokytojais. Nepamenu, kad per visą Nepriklausomybės laikotarpį mokytojai savo suvažiavime būtų nušvilpę švietimo ministrą. Jurgita Petrauskienė, mano nuomone, geriausiu atveju tinkanti vadovauti tik vaikų darželiui, į Lietuvos istoriją įeis kaip pirmoji šitaip įvertinta ministrė.
Premjeras, komentuodamas tokį mokytojų protestą, pasakė, kad tai „žemas lygis“. Vis galvoju, kam tai reikėtų taikyti?
Mano galva, Seimo kultūros komiteto pirmininkas Lietuvos kultūros ministre verčiau būtų skyręs rašytoją Gretą Kildišienę negu Lianą Ruokytę-Jonsson, ko gero, nučiuptą ėjusią gatve pro šalį. Bet kokiu atveju algą būtų pakakę mokėti vienam žmogui, nes minėtos ministrės vyrui švedui, pasirodo, Lietuva turėjo pašalpas mokėti kaip bedarbiui! Ką gali žinoti, gal ta Greta bent Vytį valstybės šimtmečio proga Lukiškių aikštėje būtų leidusi pastatyti...
Gyvenu miške, vienkiemyje ir esu labai dėkingas aplinkosaugos (!!!) ministrui Kęstučiui Navickui, kurio pavaldiniai išaiškino, kad subrendęs miškas išskiria anglies dvideginį, kenksmingą mano sveikatai. Todėl padidinus kirtimo normas aplink mano sodybą visur - kirtavietės. Auginu avis. Jei anksčiau kokią papjaudavo vilkai, tvirtindavau aptvarus. Dabar ponas Kęstutis vilkų sumedžiojimo kvotas žada padidinti dvigubai. Net ašaras spaudžia to žmogaus geranoriškumas.
Tfu tfu tfu! Ačiū Dievui, kol kas jaučiuosi sveikas. Manau, kad įvairiomis kvailiausiomis nuo pat Nepriklausomybės atgavimo idėjomis besivadovaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ant savo vadovaujamos ministerijos durų vietoj Hipokrato priesaikos turėtų pasikabinti plakatą: „Jei neturi pinigų - nesirk!“. Ministras, išgarsinęs Lietuvą kaip didžiausių alkoholikų šalį, savo veiksmais ne vien mano akyse jau seniai tapo „valstiečių ir žaliųjų“ partijos duobkasiu.
Nežinau, ar tai supranta iš savo tėvo tik ambicijas paveldėjęs Naisių imperiją sukūręs tikras politikos Benderis - R.Karbauskis, kuris žemės ūkio ministru skyrė tik per televizorių kaimą mačiusį žmogų. Bet kai Giedrius Surplys prabilo apie strateginės „Jonavos grūdų“ įmonės privatizavimą, supratau, kad iš Šiaulių rajono kilęs ir G.Surplį į tas pareigas skyręs šaškininkas - ne bet koks valstybininkas, o valstybės turtą besistengiantis užvaldyti verslininkas. Parodykit man verslininką, kuriam rūpi socialiniai dalykai. Jiems labiau rūpi pinigai, verslas, ne profesionalai, o jų statytiniai politikai.
Šių dienų aktualijose - ir ateinantys Lietuvos prezidento rinkimai. Net neabejoju, kad antrajame ture susikaus skandinavų bankų atstovas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Nors G.Nausėda prisiekinėjo, kad nėra tų bankų statytinis, bet juk čia kaip žvalgyboje - buvusių žvalgų nebūna. Kaip nebūna ir buvusių bankininkų. Na, o I.Šimonytė...
Ją derėtų sieti su energetika ir krizės metu vykusiomis finansų milijoninėmis aferomis, konservatorių lyderiais ir prezidente Dalia Grybauskaite. Jei atsirastų tvirtas, sąžiningas valstybės vadovas ir pareikalautų ištirti, kas čia vyko, kaip rašė kolega Vladas Vaicekauskas, daug kam būtų „šakės“. Todėl jiems reikia žmogaus, kuris nebūtų suinteresuotas aiškintis, kas vyko, kai valdžioje buvę ir esantys aukščiausio lygio politikai pildė ne valstybės, o savo kišenes.
Mano supratimu, Vygaudo Ušacko ir I.Šimonytės dvikova savo partijos „darže“ tik tai ir patvirtino. Gaila V. Ušacko, kuris visa galva ar net dviem lenkiantis I.Šimonytę užsienio politikoje, už kurią atsakingas Lietuvos prezidentas, nuėjo su „velniu obuoliaut“. Gerbiamas Vygaudai, aš maniau, kad būdamas „profas“ tu laimėsi prieš landsbergių ir grybauskaičių bloką. Bet čia profesionalų nereikia, čia reikia savų! Beje, visuose lygiuose. Kitąmet ir savivaldybių rinkimai. STT duomenimis, mano gimtojo miesto - Varėnos meras Algis Kašėta pagal per savo kadenciją į vadovaujamą savivaldybę priimtų giminaičių ir partiečių skaičių išsiveržė į antrą vietą Lietuvoje. Kas galėjo pagalvoti, kad bolševikų internacionalo žodžius: „Kas buvo nieks, tas bus viskuo“ įgyvendins liberalai.
Na, o kokios bėdos dabar kamuoja Lietuvą?
Net gūdžiais sovietiniais laikais kvailių į atsakingas pareigas niekas nestatydavo. Praktika „durnas, bet savas“ atsirado nepriklausomoje Lietuvoje. Tai, mano nuomone, didžiausia mūsų valstybės blogybė.
Manoma, kad viena labiausiai Antrajame pasauliniame kare pavykusių Jungtinės Karalystės žvalgybos operacijų buvo Vokietijos karinės pramonės vadovo pagrobimas. Vokietiją bombardavo, bet jos karinė pramonė atsilaikė. Per tardymus britų sugautas vokiečių vadas pasakė: „Kai Adolfas Hitleris man suteikė įgaliojimus, iš darbo atleidau visus partinius, į darbą grąžinau vertus, ir visą gamybą pakišau po žeme“.
Lietuva, įsiklausyk į šiuos žodžius!
 
Pradžia Lietuvoje Profesionalai ir „profesionalai“

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien205
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2969
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12333
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841332

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 8
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją