Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Artėja kandžių sezonas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 16 Rugsėjis 2013 09:31

Vakare įjungus šviesą pro atvirus langus neretai į svečius atskrenda įvairiausių drugių. Nors jie sveikatai nepavojingi, tačiau kenkėjų kontrolės ekspertai įspėja, kad reikėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos smulkesnius drugelius, patenkančius į patalpas, kadangi tai gali būti kandys. Išsiritusios šių kenkėjų lervos daro žalą drabužiams, audiniams, kailiams, maisto produktams. Lietuvoje dažniausiai sutinkamos drabužinės ir maistinės kandys. Jei buvo pastebėtas bent vienas iš šių skraidančių vabzdžių, greičiausiai žala jau padaryta.

Drabužinių kandžių lervutės, prieš virsdamos drugiu, graužia audinius, o maistinės kandys ėda ir voratinkliais bei išmatomis teršia įvairius maisto produktus. Skylės drabužiuose, voratinkliniai siūleliai maisto produktuose, kokonai spintoje ir spintelėse, lervos, randamos tarp drabužių ar maiste, skraidantys kandžių drugeliai rodo, kad yra užkratas. Jei patalpoje šilta ir drėgna, nepraėjus nei porai savaičių iš kiaušinėlių ims ristis lervutės. Viena suaugusi kandis gali padėti iki 200 kiaušinėlių.

 

Kenkėjų kontrolės ekspertai dažnai girdi klausimą, kaip drabužinę kandį atpažinti nuo maistinės. Ženklus skirtumas – spalva: drabužinė kandis yra vienspalvės šviesios aukso spalvos, o maistinėms kandims būdingas įvairus sparnelių raštas; drabužinės kandys sutinkamos ten, kur laikomi drabužiai, o maistinės – kur maistas.

Aptikus kandžių, ekspertai perspėja, kad labai svarbu nesigriebti pirmų pasitaikiusių cheminių priemonių ar purškiklių, kurie gali smarkiai pakenkti sveikatai. Pirmiausiai reikėtų rasti kandžių židinį ir jį sunaikinti. Rekomenduojama naikinimui rinktis profesionalias, ilgalaikes ir sveikatai nepavojingas priemones. Sunaikinus pagrindinę užkrato vietą, labai svarbu gerai išvalyti sienas, lubas, lentynas, spintelių ir spintų plyšius. Kandims patrauklus maistas turėtų būti laikomas sandariai, patariama nelaikyti seno maisto. Taip pat labai svarbu apžiūrėti parduotuvėse perkamas pakuotes ir drabužius: ar nepažeisti, ar nematyti gyvų vabzdžių, jų lervų. Būtina nuolat valyti paviršius retai naudojamose spintelėse ar spintose. Kenkėjų kontrolės ekspertai pataria kurį laiką nenaudojamus audinius sudėti į sandarius plastmasinius maišus arba lagaminus. Nešvarūs ar sutepti drabužiai ypač patrauklūs kandims, todėl, prieš padedant drabužius, visada juos reikia apžiūrėti, išpurtyti.

Parengė E.S.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien383
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę916
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14271
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843270

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją