Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 24 Sausis 2019

Baltų vienybės diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 20 Rugsėjis 2013 08:52

Minint Baltų vienybės dieną rugsėjo 22 d. 19 val. bus uždegta ugnis ant Dangakalnio (Dergokalnio, Dalgiakalnio), kuris yra žemyninių kopų masyve už 4 km į šiaurės rytus nuo Marcinkonių. Dangakalnis - aukščiausia vieta Dzūkijos nacionaliniame parke, 168,2 m virš jūros lygio. Lenkų laikais kariniais sumetimais ant Dangakalnio buvo pastatytas trenguliacinis bokštas, 75 metrų aukščio. Apie ši kalną sklando daug legendų, vienoje jų kalnas vadinamas Dergo kalno vardu.

„Pusiaukelėje tarp Marcinkonių ir Mančiagirės (netoli Varšuvos- Peterburgo geležinkelio) iškyla gana aukštas kalnas, įdomus todėl, kad čia labai daug akmenų ir netgi didelių. Gal juos paliko ledynai, o gal tie akmenys žymi priešistorines kapavietes - niekas tiksliai nepasakytų. Tiktai padavimas tarsi paaiškina viską... Gyveno toje apylinkėje didelis kariauninkas lietuvių karvedys Dergas, kuris buvo ne tiktai stiprus vyras, bet ir kerėtojas. Sykį priešai, tikriausiai švedai, užpuolė šį kraštą, degino sodybas ir žudė žmones. Netikėtai užpultas Dergas, negalėjo sušaukti didesnės kariuomenės ir pasislėpė ant šito kalno. Kartu su juo buvo nedaug kareivių. Priešai apsupo juos. Dergas nebeturėjo kitos išeities, tai šaukėsi nelabųjų jėgų, ir kai priešo kariai jau jau turėjo lietuvius išžudyti, pavirto visi akmenimis“. Užrašė: Šukevičius Vandalinas, 1910 m.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien144
mod_vvisit_counterVakar452
mod_vvisit_counterŠią savaitę1517
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3367
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10191
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį13980
mod_vvisit_counterViso806853

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 54.172.221.7
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją