Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Didesnis dėmesys šeimų ūkiams PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 17 Rugsėjis 2013 09:16

Bendradarbiavimo skatinimas, derybinių galių stiprinimas, platus inovacijų ir mokslinių tyrimų taikymas – pagrindinės šeimos ūkius stiprinančios priemonės, kurias minėjo Europos Sąjungos žemės ūkio ministrai, Europos Komisijos ir Parlamento, nevyriausybinių organizacijų atstovai rugsėjo 8–10 dienomis į Vilnių susirinkę į neformalų susitikimą.

Ministrų susitikimas bus tvirtas pagrindas tolimesnėms visuomenės, ūkininkų organizacijų diskusijoms 2014 m., kuriuos Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė Tarptautiniais šeimos ūkininkavimo metais.

Neformalaus susitikimo metu dauguma ES ministrų pritarė, kad šeimos ūkiai yra vienas svarbiausių ūkininkavimo modelių, kuris ne tik aprūpina maistu, bet ir palaiko kaimo vietovių gyvybingumą, tiekia aukštos kokybės produkciją. „Šeimos ūkiai yra vienas iš labiausiai paplitusių ES ūkininkavimo modelių. Mūsų tikslas – pasiekti, kad šeimos ūkiai būtų modernūs, konkurencingi ir draugiški aplinkai, kad jaunimas norėtų ūkininkauti, o kaimo bendruomenės klestėtų“, – pabrėžė žemės ūkio ministras prof. Virgilijus Jukna.

Kaip pastebėjo daugelis ministrų, per pastarąjį laikotarpį daugelyje ES šalių šeimos ūkių skaičius mažėjo – itin konkurencingoje ir globalioje verslo aplinkoje maži ir vidutiniai šeimos ūkiai dažnai susiduria su tokiais sunkumais, kaip ribotos galimybės patekti į rinką, vis didesnė tarpininkams atitenkanti ūkininkų produktų vertės dalis, ribota derybinė galia ir pan.

„Kaip ne kartą buvo pabrėžta diskusijos metu, siekiant, jog šeimos ūkiai veiktų efektyviai, būtina palaikyti ir stiprinti šių ūkių padėtį maisto tiekimo grandinėje. Svarbu skatinti šeimos ūkių bendradarbiavimą ir taip stiprinti ūkininkų derybines galias, taip pat reikia pagal galimybes trumpinti tiekimo grandinę, labiau orientuojantis į tiesioginius pardavimus. Labai svarbu, kad mokslininkai, ūkininkai, konsultantai ir kiti sektoriaus dalyviai aktyviau bendradarbiautų tam, kad technologiniai pasiekimai būtų greičiau perkeliami iš mokslinio lygmens į ūkininkavimo praktiką, o patys ūkininkai nuolat būtų mokomi, konsultuojami“, – ministrų išsakytas mintis apibendrino susitikimui V. Jukna.

Neformalaus žemės ūkio ministrų susitikimo dalyviai tradiciškai supažindinami su gerosios praktikos pavyzdžiais. Atvykę ES aukšto rango pareigūnai turėjo galimybę susipažinti su Vaitelių ekologišku gyvulininkystės ūkiu – puikiu šeimos ūkio modelio pavyzdžiu, bei modernia, aukščiausius kokybės standartus atitinkančia maisto pramonės įmone UAB „Kėdainių konservų fabrikas“.

ES žemės ūkio ministrų išsakytos mintys apie šeimos ūkių perspektyvas padėjo solidų pagrindą tolesnėms ES institucijų, visuomenės, ūkininkų organizacijų diskusijoms šia tema bei patvirtino, kad šeimos ūkiai yra neatsiejama kaimo ekonomikos dalis, konkurencingo, tvaraus, orientuoto į rinką, visuomenės lūkesčius atitinkančio Europos žemės ūkio modelio pagrindas.

Parengė E.S.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien380
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę913
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14268
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843267

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 8
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją