Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Kas vairavo Gedimino Jakavonio automobilį? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Trečiadienis, 31 Liepa 2013 09:20

Lietuvos žiniasklaidos priemonėse kilo ažiotažas dėl varėniškio Seimo nario Gedimino Jakavonio, esą jis prieš du mėnesius 30 km viršijo leistiną greitį, o nubausta ir baudą susimokėjo jo žmona. Atlikus tarnybinį patikrinimą, Varėnos r. policijos komisariato tyrėjai skirtas papeikimas, administracinė byla bus nagrinėjama iš naujo.

„Giružiui“ Seimo narys Gediminas Jakavonis sakė: „Su policijos kamerų užfiksuotu BMW markės automobiliu važinėja mano žmona, o aš važinėju tarnybiam naudojimui su „Toyota Rawa“. Tyrėjai, kuri parodė greičio matuokliu užfiksuotą nuotrauką, aš paaiškinau, kad šis automobilis yra žmonos, paskui ji atvažiavo, susimokėjo baudą ir viskas tuo pasibaigė".

Alytaus aps. vyriausiajame policijos komisariate baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Seimo nario Gedimino Jakavonio žmonai surašyto administracinės teisės pažeidimo protokolo. Nutarimą priėmusiai tyrėjai - Alytaus aps. VPK Varėnos r. policijos komisariato Kelių policijos grupės tyrėjai Martai Kodis skirta tarnybinė nuobauda - papeikimas, jos vadovo veikla bus vertinama neeilinės atestacijos metu.

Tyrėja paaiškino, kad nuotrauka buvo prastos kokybės, todėl ji patikėjo, kad automobilį vairavo Seimo nario žmona ir baudą skyrė jai. Tarnybinį patikrinimą atlikę pareigūnai mano, kad tai ne formalus pažeidimas, nes kiekviena medžiaga turi būti nagrinėjama atidžiai, išaiškinamos visos aplinkybės, apklausiami liudytojai. Šiuo atveju to nebuvo padaryta.

Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad tyrėja priėmė nepagrįstą ir neteisėtą sprendimą administracinio teisės pažeidimo medžiagoje, dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo, tokiais savo veiksmais padarė tarnybinį nusižengimą. M. Kodis pažeidė LR administracinės teisės pažeidimo kodekso (toliau - ATPK) 248 str. ir 256 str. nuostatas, taip pat nevykdė policijos generalinio komisaro patvirtinto Kelių eismo taisyklių pažeidimų, užfiksuotų kelių transporto priemonių greičio matavimo prietaisais, tyrimo tvarkos aprašo 14.11 punkto nuostatų, šiuo pagrindu jai skirta tarnybinė nuobauda.

2013 m. birželio 13 d. tikslinio patikrinimo metu buvo vertinta ne tik ši administracinė medžiaga, bet ir viso Varėnos r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus darbas. Po patikrinimo nuspręsta patikrinti Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Jočio kompetencija ir tinkamumą einamoms pareigoms. Kadangi pareigūno dalykinės savybės, kompetencija ir galimybė eiti užimamas pareigas, gali būti vertinamos ir sprendžiamos pareigūno atestacijos metu, todėl nutarta surengti A. Jočio neeilinę atestaciją.

Administracinės teisės pažeidimo byla, kaip ir numato LR administracinių teisės pažeidimų kodeksas, dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių atnaujinta ir bus nagrinėjama iš naujo.

Aidas Pranckaitis

 

 

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien419
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę952
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14307
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843306

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 21
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją