Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 25 Balandis 2019

Kodėl rajono valdžia nuslėpė kylančią šilumos kainą? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Pirmadienis, 04 Vasaris 2019 09:27
alt
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, išnagrinėjusi Varėnos vartotojams nustatytą šilumos kainą, pateikė išvadą, jog kainos yra nustatytos su pažeidimais. Komisijos posėdis vyko 2018 m. gruodžio 7 d., tačiau gruodžio 21 d. vykusiame tarybos posėdyje tarybos nariai net nebuvo informuoti apie komisijos pateiktas išvadas, nors jose ir nurodoma, kad Varėnos rajono savivaldybės taryba konstatuotus pažeidimus turi pašalinti per 30 kalendorinių dienų. To nepadarius Komisija kainas nustatė vienašališkai
 
Živilė PUIDOKAITIENĖ
Komisija, patikrinusi Varėnos rajono savivaldybės tarybos sprendimu nustatytas UAB „Varėnos šiluma“ šilumos kainos dedamąsias antriesiems bazinės kainos galiojimo metams, konstatavo, kad: įskaičiuota didesnė, nei Komisijos leistina, investicijų grąža; nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudoms priskirtas perkainotas ar kitas ilgalaikis turtas, kuris nėra būtinas veiklai vykdyti; apskaičiuotos per mažos papildomai gautos pajamos, susidariusios dėl kuro įsigijimo sąnaudų skirtumo.
Pridedame nutarimą dėl UAB „Varėnos šiluma“ šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo. Komisija konstatavo, kad:
1. Varėnos rajono savivaldybės tarybos Sprendimu Bendrovei šilumos kainos dedamosios nustatytos nesilaikant: 1.1. Metodikos 74.2 papunkčio, numatančio, kaip kainos pastovioji dedamoji perskaičiuojama atsižvelgiant į pagaminto ir realizuoto šilumos kiekio neatitikimą tarp nustatyto ir faktiškai pagaminto ir realizuoto šilumos kiekio. 1.2. Metodikos 74.3 papunkčio, numatančio, kaip kainos pastovioji dedamoji perskaičiuojama atsižvelgiant į ilgalaikio turto vienetų nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudų pokytį dėl naujai pagal Investicijų planą faktiškai pradėtų eksploatuoti ilgalaikio turto vienetų. 1.3. Metodikos 74.4 papunkčio, numatančio, kaip kainos pastovioji dedamoji perskaičiuojama atsižvelgiant į investicijų grąžos pokytį, išplaukiantį iš ūkio subjekto įvykdytų investicinių projektų pobūdžio. 1.4. Metodikos 74.8 papunkčio, numatančio, kaip kainos pastovioji dedamoji perskaičiuojama dėl kitų nuo ūkio subjekto valios nepriklausančių veiksnių nulemtų, neišvengiamų sąnaudų pokyčio. 1.5. Metodikos 76 punkto, numatančio, kaip įvertinama šilumos vieneto kainoje įskaitytų kuro sąnaudų dydžio neatitiktis per atitinkamą laikotarpį ūkio subjekto apribotoms faktiškai patirtoms kuro sąnaudoms. 1.6. Metodikos 78 punkto, numatančio šilumos bazinės kainos rezervinės galios užtikrinimo paslaugos pastoviosios dedamosios koregavimą. 2. Varėnos rajono savivaldybei per 30 kalendorinių dienų nepašalinus nutarime nurodytų pažeidimų, Komisija, vadovaudamasi Įstatymo 32 straipsnio 9 dalimi, įgyja teisę vienašališkai nustatyti laikinas šilumos kainos dedamąsias.
Panašu, jog rajono taryba nespėjo per 30 kalendorinių dienų pašalinti konstatuotus pažeidimus, mat gruodžio 21 d. vykusiame tarybos posėdyje šis klausimas buvo atidėtas. Sausio 24 d. Komisija informavo, kad Varėnos rajono savivaldybės tarybai per 30 kalendorinių dienų nepašalinus pažeidimų, kuriuos Komisija konstatavo patikrinusi perskaičiuotas UAB „Varėnos šiluma“ šilumos kainos dedamąsias antriesiems bazinės kainos galiojimo metams, Komisija kainas nustatė vienašališkai. Sprendimas įsigalios 2019 m. vasario 1 d. Šįmet UAB „Varėnos šiluma“ yra pirmoji šilumos tiekimo įmonė, kuriai Komisija vienašališkai nustatė šilumos kainos dedamąsias, Kaip visuomet, kyla klausimas, kodėl meras dirba nesitardamas su rajono tarybos nariais? Juk tai ir visų rajono gyventojų reikalas, ne tik mero ar UAB „Varėnos šilumos“ vadovo ir darbuotojų. Kaip visuomet, kyla klausimas, kodėl meras dirba nesitardamas su rajono tarybos nariais? Juk tai ir visų rajono gyventojų reikalas, ne tik mero ar UAB „Varėnos šilumos“ vadovo ir darbuotojų.
 
 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien93
mod_vvisit_counterVakar475
mod_vvisit_counterŠią savaitę1603
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3575
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12481
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį17276
mod_vvisit_counterViso858756

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 35
Tavo IP: 18.215.159.156
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją