Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Kovos su šešėliu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 28 Spalis 2013 12:48

Kovai su šešėliu sveikatos apsaugoje - bendros Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pajėgos.

Nuo 2 iki 3 mlrd. litų - taip buvo įvertinta sveikatos apsaugos sistemos dalis, esanti šešėlyje. Mokestinių prievolių vengimas, nesąžiningas elgesys ir korupcija - šiandien Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija susitarė kartu spręsti šias problemas, operatyviai dalintis informacija, bendradarbiauti rengiant teisės aktų pakeitimus.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pabrėžė, kad reikalinga intensyvi sveikatos apsaugos sektoriaus mokestinė kontrolė. Ministras pateikė pluoštą pacientų skundų, kuriuose užfiksuotos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau - PSDF) apmokamos, tačiau realiai neatliekamos procedūros; dokumentus, liudijančius darbo įstatymų pažeidimus; taip pat įrodymus dėl abejotino teisėtumo mokėjimų, daromų gydymo įstaigų sąskaita. „Sveikatos apsaugos sistemoje yra nesąžiningumo ir korupcijos. Kartu su VMI, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba mes išgydysime šį vėžį“, - kalbėjo ministras V. P. Andriukaitis.

Pasak VMI, išanalizavus virš 2000 įmonių veiklą, nustatyta, kad 736 įmonės už 2010-2012 m. laikotarpį deklaravo nuostolius, sudariusius 38,4 mln. litų, tačiau po apmokestinimo šios įmonės išmokėjo išmokas iš pelno už 10,3 mln. litų. Tokia situacija susidarė, nes Pelno mokesčio įstatymas pajamas už paslaugas, kurios finansuojamos iš PSDF lėšų, priskiria neapmokestinamosioms pajamoms. Ministras V. P. Andriukaitis prisijungė prie VMI siūlymo, kad pajamos už suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas būtų priskiriamos apmokestinamosioms pajamoms, neatsižvelgiant į tai, kas už tas paslaugas sumoka - patys gyventojai ar Teritorinė ligonių kasa. Tuo tarpu VMI išsakė pritarimą Sveikatos apsaugos ministerijai dėl medikų viešų ir privačių interesų deklaravimo, taip pat galimą visų medikų įtraukimą į pajamų ir turto deklaravimo procesą.

VMI pateiks rekomendacijas, kaip užkirsti kelią nesąžiningam ir neteisėtam elgesiui sveikatos apsaugos sistemoje, o abi institucijos kartu vykdys prevencines ir mokesčių mokėjimą skatinančias priemones.

Parengė E.S.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien155
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1160
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10229
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872222

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 17
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją