Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Kviečiame į svečius PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 24 Rugsėjis 2013 07:47

Ne vienas mūsų prekybos centruose esame matę „Maisto banko“ akcijas, kuomet žmonės kviečiami pirkti ir paaukoti negendančius maisto produktus. „Kviečiu į svečius“ – dar viena graži iniciatyva, kurios metu aukojama nepasiturintiems, o „Giružio“ redakcija taip pat jungiasi ir visus norinčius kviečia penktadienį, rugsėjo 27 d., nuo 10 iki 12 val., užsukti pas mus.

„Maisto bankas“ už kiekvieną paaukotą litą surenka ir perduoda netgi 16 Lt vertės maisto. Kaip taip pavyksta? „Maisto bankas“ didžiąją dalį maisto gauna iš maisto gamintojų, prekybininkų ir ūkininkų – tai dėl įvairių priežasčių neparduodamas, bet puikiai tinkamas vartoti maistas (pavyzdžiui, bekepant susprogę ir prekinę išvaizdą praradę duonos kepalai). Už paaukotus, tarkim, 50 Lt nupirkę degalų ir nuvažiavę į gamyklą paimti šimtus kilogramų maisto, jie veikia daug efektyviau, nei tiesiog už tą penkiasdešimtinę nupirkdami maisto parduotuvėje.

Labdaringa iniciatyva „Kviečiu į svečius“ – tai puiki proga gero maisto mėgėjams atšvęsti rudenį, pabūti linksmoje draugijoje, bet ir padėti tiems, kuriems labiausiai trūksta maisto. Lietuvoje skurdo riziką patiria kas penktas žmogus. „Maisto bankas“ gali šiems žmonėms padėti, kasdien surinkdamas ir jiems perduodamas prekybininkų ir gamintojų labdarai atiduodamus maisto produktus. Tačiau šiam darbui atlikti reikia lėšų – mokėti už degalus, sandėlius ir kt.

Todėl jau trečius metus iš eilės kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson ir „Maisto bankas“ rengia projektą „Kviečiu į svečius“: paskutinį rugsėjo savaitgalį visuomenė raginama ruošti vakarėlius, piknikus, gaminti pusryčius ar pietus savo draugams, bendradarbiams ar kaimynams.

Geradariai pagamina valgių, pasikviečia svečių, o šie pasivaišinę savo dėkingumą išreiškia litais, kurie perduodami „Maisto bankui“.

Pernai surengtos projekto „Kviečiu į svečius“ vaišės sulaukė 1200 skanaus su meile pagaminto maisto gerbėjų, labdarai paaukota beveik 31 tūkst. Lt. Už surinktas lėšas „Maisto bankas“ nepasiturintiems patiekė 185 tūkst. porcijų maisto.

Beata Nicholson primena, kad senovėje per Mykolines (rugsėjo 29 d.) lietuviai paprastai baigdavo bulviakasį ir žemės ūkio darbus, sumokėdavo duokles. Mūsų kraštų žmonės nuo seno garsėjo svetingumu. „Rudens derlius nuimtas, aruodai pilni gėrybių – tad kodėl jomis nepasidalinus su savo artimaisiais ar kaimynais? Kita vertus, sunokusios daržo, sodo ar miško dovanos, vasarą pievose atsiganiusių karvučių pieno produktai iš jų gaminamiems valgiams suteikia ypatingai ryškų skonį“, - tikina kulinarijos žinovė.

Rugsėjo 27-29 dienomis raginame ruošti vakarėlius, piknikus, gaminti pusryčius ar pietus savo draugams, bendradarbiams ar kaimynams. Tai, ką išleidžiame, pavyzdžiui, kavai, iš tiesų gali pamaitinti šimtus žmonių. Galima padarykite kavos ir pyrago rytmetį savo darbovietėje, o galbūt pakviesti visus priešpiečių, o galbūt (esant geram orui) pasidaryti iškylą lauke. Nepamirškit, kad kiekvienas jūsų surinktas litas pavirs 16 litų „Maisto banke“.

Visus norinčius kviečiame jungtis prie šios gražios iniciatyvos, visa informacija, receptai, pagalba, kvietimai, idėjos – www.kvieciuisvecius.lt.

„Giružio“ redakcija taip pat jungiasi ir visus norinčius kviečia penktadienį, rugsėjo 27 d., nuo 10 iki 12 val., užsukti pas mus, Trumpoji g. 7 (priešais senąsias kapines).

Eglė Stirbienė

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien380
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę913
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14268
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843267

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 7
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją