Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Laukuose dega netvarkingi kombainai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 23 Rugpjūtis 2013 08:27

Šalyje jau gerokai įsibėgėjusi, tačiau dar ir nesibaigianti javapjūtė. Šioje javapjūtėje, kaip ir kasmet, liepsnoja kombainai ir kita žemės ūkio technika. Šiemet vien rugpjūtyje buvo įregistruota 13 tokių gaisrų, kuriuose 3 kombainai sudegė visiškai, o dar 9 – smarkiai apdegė. Ugnis jau padarė didelių nuostolių tiek ūkininkams, tiek žemės ūkio bendrovėms, nes nuniokojo brangią techniką ir pasėlius. Daugelio tokių gaisrų galima būtų išvengti, jeigu prieš išvykstant į laukus kombainai bei kita žemės ūkio technika būtų tinkamai paruošta.

Štai ir šį savaitgalį ugniagesiai gesino 4 degančius kombainus. Charakteringa, kad visi 4 degę kombainai pagaminti prieš 20 ir daugiau metų. Taigi tokiai nebenaujai technikai reikalinga dar didesnė ir atidesnė jos naudotojų priežiūra. Deja, jos kartais ir pristinga.

Statistika patvirtina, kad kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai dažniausiai ir tampa tokių gaisrų priežastimi.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, jog norint apsaugoti kombainus bei kitą žemės ūkio techniką nuo gaisrų, būtina naudoti tvarkingus kibirkščių gesiklius. Kombainų variklių, neturinčių antvožų, kolektorius reikia apsaugoti nuimamais metaliniais skydeliais arba sieteliais su 2 mm skersmens kiaurymėmis. Nuo variklio ir jo mazgų būtina reguliariai nuvalyti dulkes bei smulkių šiaudų masę, taip pat kuro bei tepalų nuotekas. Elektros laidų izoliaciją reikia apsaugoti nuo trinties, mechaninio bei šiluminio poveikio, gerai sutepti besisukančius mechanizmus. Kombaine privalo būti du gesintuvai bei nedegus audeklas. Pageidautina turėti ir kastuvą, kad ugnį galima būtų nuslopinti žemėmis.

Remontuoti ir laikyti derliaus nuėmimo techniką bei agregatus leidžiama ne arčiau kaip 30 metrų nuo javų plotų. Be to, lauko sąlygomis kombainų, traktorių bei kitų žemės ūkio mašinų degalų talpyklos gali būti pripildomos tik nedirbant jų varikliams.

Parengė E.S.

 

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien119
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1124
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10193
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872186

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 31
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją