Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Lengvatos su biurokratizmo kvapu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 25 Birželis 2013 08:01

Užsienyje ar kituose miestuose gyvenantys varėniškiai, turintys nuosavybę gimtajame krašte ir norintys pasinaudoti rinkliavos už komunalinių atliekų atliekų surinkimo ir atliekų tvarkymo lengvatomis, turi specialiai važiuoti į Varėną tvarkytis biurokratinių reikalų – susirinkti pažymas ir jas pateikti Alytaus RATC ar jo atstovui Varėnoje, o jei aplinkybės neleidžia atvykti – jie iškart tampa skolininkais ir atsiduria anstolių sąrašuose

Į redakciją paskambino Vilija Radzevičienė, jau aštuonerius metus gyvenanti Šiaurės Airijoje, Belfaste. Moteris pasipiktinusi rajono savivaldybės ir Alytaus regioninio atliekų surinkimo centro biurokratais, kurie sukūrė painią lengvatų taikymo už atliekų surinkimą ir atliekų tvarkymo sistemą, kuri, jos manymu, iš principo yra neteisinga. Su jos nuomone tikriausiai sutiktų daugelis turinčių sodybas ar butus mūsų rajone, tačiau čia negyvenančių žmonių.

Vilijai Radzevičienei priklausanti sodyba yra Barčių kaime, tačiau jos šeima čia negyvena jau aštuonerius metus ir parvyksta tik kartą per metus. Sodybą prižiūri kaimynė. Prie sodybos nėra net konteinerio. Jį buvo atvežę, o paskui atvažiavo iš seniūnijos ir pasiėmė. Paskutinį kartą V.Radzevičienė į Lietuvą buvo grįžusi 2012 m. rugpjūčio mėnesį, kad sutvarkytų „šiukšlių reikalus“ – paėmė pažymą iš „Lesto“, pristatė į seniūniją. Vydenių seniūnijoje moteris yra įregistravusi išvykimą.

Tačiau šių metų gegužę ji buvo labai nustebusi, kai kaimynė pranešė, jog gautas laiškas, kuriame informuojama, kad už vietinės rinkliavos ir šiukšlių išvežimo skolas Alytaus RATC ji perduota anstolių kontorai. Nors, kaip minėta, moteris buvo pristačiusi pažymas, tačiau skola buvo skaičiuojama toliau. Dabar jai mokėti 193 Lt anstoliams ir 29 Lt delspinigių.

„Už ką turiu mokėti? – nesupranta V.Radzevičienė. – Už tai, kad nesinaudoju paslauga ir net nėra konteinerio? Kaip jie skaičiuoja? Kuo grindžia skaičiavimus? Juk absurdiška imti mokestį už paslaugą, kurios tu žmogui nesuteiki. Aš gyvenu Belfaste ir ten moku įvairius mokesčius, tarp jų – ir uš šiukšlių išvežimą. Bet ten aš ta paslauga naudojuosi. Negyvenantiems taikoma 50 proc. lengvata – nesąmonė. Skambinau į Vartotojų teisių tarnybą, iš ten atsakymas – savivaldybė atsako, skambinau merui - nieko, buvau pas Stašį (savivaldybės vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėją – red.), sako, išnaudota 15 kwh ir mokėkit, mums vienodai, gyvenat ar negyvenat. Iš principo ši sistema neteisinga, domėjausi, kitose savivaldybėse yra kitaip“.

R.Radzevičienė teigė ūmai išaugusią skolą sumokėsianti, bet gyventi tokioje savivaldybėje, kur nėra net elementariausios tvarkos ir niekas nepaiso žmogaus, tikrai nenorėtų. „Juk jie gauna duomenis iš seniūnijos, kurioje deklaravau, kad Barčiuose negyvenu, prieina prie Registrų centro, - kalba moteris,- jie viską mato, bet vis tiek skaičiuoja skolą“.

Alytaus RATC regiono rinkliavos administravimo padalinio vyr.specialistas rinkliavų administravimui Varėnos r. savivaldybėje Juozas Lekavičius sakė, kad neranda, jog būtų prisegta prie prašymo pažyma, jog ši moteris negyvena Lietuvoje. Jis teigia, kad pagal Varėnos r. savivaldybės tarybos priimtą sprendimą dėl lengvatų, kuriame sakoma, kad „fiziniam asmeniui, Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje valdančiam, naudojančiam, disponuojančiam gyvenamosios ar poilsio paskirties nekilnojamojo turto objektu, du ketvirčius iš eilės nenaudojusiam nekilnojamojo turto pagal paskirtį, taikoma vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą lengvata – 50 proc. atleidimas nuo įmokos už praėjusius du ketvirčius iš eilės, jeigu per tą laikotarpį sunaudojo elektros energijos ne daugiau kaip 15 kW/h“, o ši moteris nėra pateikusi pažymų už visus metus. Skolą, pasak J.Lekavičiaus, reikia sumokėti, o paskui vėl teikti pažymas apie sunaudoti elektros energiją ir iš seniūnijos – kad negyvena turimoje sodyboje.

Į klausimą, negi specialiai žmogus turi važiuoti iš kitos šalies ir sukarti tūkstančius kilometrų tam, kad atneštų dvi ar tris pažymas, valdininkas atsakė, jog tai galima padaryti ir elektroniniu paštu. Čia jau būtų išeitis, tačiau NIEKUR – nei savivaldybės internetiniame puslapyje, nei Alytaus RATC puslapyje neradau, kad būtų paskelbta apie tokią galimybę. Tikriausiai norint ir atmintinę būtų galima nesunkiai sukurti, o joje aiškiai nurodyti ne tik kuriais atvejais teikiamos lengvatos, kokių reikia dokumentų, kur kreiptis bei nurodyti ir svarbiausią informaciją – kad tai galima padaryti elektroniniu paštu.

Tada tikriausiai nereikėtų šiam specialistui skųstis, kad skolininkus perdavus anstoliams, „šie iškart sukruto ir dvi dienas teko vien į skambučius atsakinėti“.

Svetainėse yra įmestas rajono tarybos sprendimas žmonėms yra painus, o kuo painiau, matyt tuo biurokratams geriau.

Romana Vaičkutė

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien204
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2968
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12332
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841331

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją