Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Lietuva nepaskęs šiukšlėse – vis daugiau atliekų bus perdirbama

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Lietuva nepaskęs šiukšlėse – vis daugiau atliekų bus perdirbama PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 30 Rugpjūtis 2013 07:11

„Pirmenybė – ne sąvartynams, ne atliekų deginimui, o jų surinkimui ir perdirbimui – tokia mūsų atliekų tvarkymo politikos strategija. Tik šitaip galime išvengti milžiniškos atliekų apgulties, kuri, augant vartojimui, nuolat didėja“, – sako aplinkos viceministras Almantas Petkus. Šiuo principu ir pagrįstas dabar rengiamas Valstybinis atliekų tvarkymo 2014-2020 m. planas.

Šis planas apima komunalinių, gamybos ir kitos ūkinės veiklos atliekų tvarkymo organizavimą ir tvarkymą. Jis nustatys valstybines atliekų tvarkymo užduotis ir atliekų tvarkymo užduotis savivaldybėms ir kitoms institucijoms, nacionalinės ir ES paramos finansavimo kryptis, taip pat kriterijus, pagal kuriuos bus vertinama, kaip jis įgyvendinamas.

Plano projektą praėjusią savaitę apsvarstė Aplinkos ministerijoje susirinkę Priežiūros komiteto nariai – Ūkio, Sveikatos apsaugos, Žemės ūkio, Energetikos ir Aplinkos ministerijų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Antrinio perdirbimo įmonių asociacijos ir VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ atstovai, taip pat atliekų tvarkymo ekspertai.

Pavyzdžiui, per metus Lietuvoje susidaro 1,367 mln. komunalinių atliekų. Dabar dauguma jų pašalinama sąvartynuose, o perdirbama tik apie 19 proc. Planas numato, kad padėtis turi iš esmės pasikeisti. Bus siekiama perdirbti ne mažiau kaip 50 proc. komunalinėse atliekose esančių antrinių žaliavų, naudoti atliekas energijai, o pašalinti sąvartynuose – tik 22 proc.

Posėdžio dalyviai pritarė, kad parengtasis Valstybinis atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plano projektas būtų teikiamas viešai svarstyti ir suinteresuotoms institucijoms derinti.

Parengė R.V.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Lietuva nepaskęs šiukšlėse – vis daugiau atliekų bus perdirbama

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien92
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1097
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10166
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872159

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją