Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Lietuva - viena geriausiai nuotekas tvarkančių šalių ES PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 30 Rugpjūtis 2013 07:15

Europos Komisija (EK) išplatino 7-ąją ataskaitą, kurioje apžvelgiama nuotekų tvarkymo situacija ir pažanga ES valstybėse. Pagal Europos Komisijos vertinimus Lietuva kartu su Čekija, Vengrija ir Slovakija paminėta, kaip viena geriausiai nuotekas tvarkančių ES valstybių. Lietuvoje nuotekų surinkimo sistema 100 proc. atitinka ES reikalavimus, antrinis nuotekų valymas – 98 proc., tretinis (griežčiausias) nuotekų valymas – 85 proc. Tai vienas geriausių rezultatų Europos Sąjungoje EK vertinimu.

Šiuo metu Lietuvoje didžiausia problema - nuotekų tvarkymas gyvenvietėse, turinčiose iki 2000 gyventojų, nes tokio dydžio gyvenvietės neturėjo galimybių pasinaudoti ES parama diegiant nuotekų tvarkymo sistemas. Atsižvelgiant į tai, 2014–2020 m. ES finansinėje perspektyvoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas nuotekų tvarkymo ir geriamojo vandens kokybės gerinimui tokiose gyvenvietėse.

Šioje ataskaitoje įvertinti ir ES valstybių sostinių nuotekų išvalymo rodikliai. Lietuvos sostinė yra viena iš 11 miestų (Amsterdamas, Atėnai, Berlynas, Bratislava, Kopenhaga, Helsinkis, Madridas, Paryžius, Stokholmas, Viena ir Vilnius), kuriame nuotekų tvarkymo sistema 100 proc. atitinka direktyvų reikalavimus.

2012 m. duomenimis, Lietuvoje visiškai išvaloma apie 93 proc. nuotekų, nepakankamai išvalytų nuotekų kiekis sudarė apie 7 proc. 2002 m. visiškai išvalytų nuotekų kiekis sudarė tik 21 proc.

Pasiekti šiuos rezultatus padėjo nuotekų tvarkymo sistemos finansavimas ES lėšomis. Nuo 2000 iki 2013 m. į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemą investuota apie 2,9 mlrd. Lt. Iš 2007–2013 m. ES finansinės perspektyvos skirta 1,5 mlrd. Lt. Šios lėšos buvo skiriamos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemoms (vamzdynams ir alternatyvioms nuotekų tvarkymo sistemoms) sukurti ir rekonstruoti.

Lietuva nuo 2013 m. pradžios prisijungė prie ES šalių grupės, kurios nuotekų tvarkymo sistemas perkels į elektroninę erdvę. Įgyvendinus šį Europos Komisijos finansuojamą projektą, kiekvienas gyventojas, turintis prieigą prie interneto, galės matyti miesto nuotekų valymo įrenginių darbą, stebėti išvalomų nuotekų kokybę, koks kiekis nuotekų išleidžiamas į sistemą, kokios kokybės ir kur išleidžiamos nuotekos į aplinką. Šį projektą finansuoja Europos Komisija.

Parengė E.S.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien120
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1125
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10194
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872187

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 30
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją