Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Neleiskite dirbti neblaiviems PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 10:01

Šiemet žuvo ar sunkiai susižalojo 14 nenušalintų nuo darbo neblaivių darbuotojų

Dėl to, kad neblaiviems darbuotojams, kurie ir kitiems, ir sau kėlė sužalojimų pavojų, buvo leista dirbti – jų darbdavys nenušalino nuo darbo, kaip to reikalauja Darbo kodeksas, per 9 šių metų mėnesius darbe žuvo 4 ir sunkiai sužalota 10 neblaivių darbuotojų; 10 iš 14 šių žuvusiųjų ir sunkiai sužalotųjų dirbo statybvietėse.

Beveik visos statybose įvykusios nelaimės atsitiko neblaiviems darbuotojams nukritus iš aukštai (nukrito pro pakabinamose lubose atsivėrusį plyšį iš 4,4 m aukščio, nuo mobilaus pastolių bokštelio iš 4,2 m aukščio, nuo pastato laiptų maždaug iš 2,6 m aukščio, nukrito nuo pastolių iš 1,4 m aukščio, nuo pastato stogo). Tarp iš aukštai nukritusių ir sunkiai ar mirtinai susižalojusių neblaivių darbuotojų – dirbusieji UAB „Laukgusta“ (Varėna), UAB „Strektė“ (Šiauliai), UAB „Conresta“ (Vilnius), UAB „VA Statyba“ (Alytus) ir kiti.

Paminėtini atvejai, kai darbdavys neblaivių darbuotojų nenušalino nuo darbo su technika ar įrengimais arba nekontroliavo, kaip vykdomas šis reikalavimas: šaltkalvio-suvirintojo vairuojamas krovininis automobilis įmonės teritorijoje prie statinio sienos prispaudė ir sunkiai sužalojo nuo darbo nušalintą neblaivų vairuotoją-ekspeditorių AB „Šiaulių grūdai“ (Radviliškis); VĮ Varėnos miškų urėdija (Varėna) traktorininkas, arti šlaito lygindamas su buldozeriu žemes, nuslydo nuo šlaito į tvenkinį ir nuskendo; UAB „Mediresta“ (Šakių r.) besisukantys medienos pjovimo staklių diskai sunkiai traumavo medienos apdirbimo staklių operatorių.

Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių dėmesį, kad vertinant neblaivumą darbe neleistinas joks alkoholio kiekis kraujyje.

Taip pat primintina, kad Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato atsakomybę darbdaviui dėl neblaivaus arba apsvaigusio nuo narkotinių ar toksinių medžiagų darbuotojo buvimo darbo vietoje ir tokio darbuotojo nenušalinimo nuo darbo, o darbuotojui – dėl darbuotojo vengimo pasitikrinti neblaivumą.

Audronė Guigaitė

Valstybinė darbo inspekcija

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien394
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę927
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14282
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843281

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 9
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją