Pradžia „Duok ranką“ Neplaninis miško gaisrų stebėjimo sistemų patikrinimas

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Neplaninis miško gaisrų stebėjimo sistemų patikrinimas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Trečiadienis, 31 Liepa 2013 09:13

Aplinkos ministerijos pavedimu gegužės-birželio mėn. 24-iose valstybės įmonėse miškų urėdijose ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke buvo atliekamas neplaninis antžeminių automatinių miško gaisrų stebėjimo sistemų (toliau – Sistemos) patikrinimas, pasitelkus kompetentingus nepriklausomus ekspertus. Patikrinimą atlikusių darbo grupių ir nepriklausomų ekspertų pateiktos išvados patvirtina, kad visos miško gaisrams stebėti įdiegtos Sistemos tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu automatiškai fiksuoja gaisrų židinius ankstyvoje jų stadijoje.

Patikrinimų metu atskirais atvejais buvo užfiksuoti imitacinių gaisrų židiniai ir kur kas didesniu, nei numatyta techninėse sąlygose, atstumu: VĮ Kaišiadorių miškų urėdijoje dienos metu – už 29 km, VĮ Kretingos miškų urėdijoje nakties metu – už 37 km.

 

Sistemų patikrinimo išvados pateiktos Aplinkos ministerijai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, Generalinei prokuratūrai.

Organizuoti neplaninį patikrinimą prireikė po to, kai Viešųjų pirkimų tarnyba žiniasklaidoje išplatino informaciją, kad organizuodama Sistemų diegimą Generalinė miškų urėdija neva nepasiekė viešojo pirkimo tikslo, neįsigijo reikalingų prekių ir paslaugų, įdiegtos Sistemos neaptinka gaisro židinių tamsiu paros metu ir t.t. Dirbtinai žiniasklaidoje sukeltą triukšmą galima vertinti kaip kvalifikuotai parengtą akciją pagal „triukšmo“ technologiją, kurią yra taikliai apibūdinę Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto specialistai.

Apmaudu, kad sėkmingai įdiegus pažangią miško gaisrų stebėjimo technologiją ir pasinaudojus ES finansine parama, net ir trečiaisiais po darbų užbaigimo metais tenka eikvoti lėšas patikroms ir atitraukti darbuotojus nuo tiesioginių darbų.

Šaltinis: www.gmu.lt, parengė E.S.

 
Pradžia „Duok ranką“ Neplaninis miško gaisrų stebėjimo sistemų patikrinimas

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien403
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę936
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14291
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843290

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 9
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją