Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Paklausiausi – IT specialistai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 27 Gegužė 2013 08:49

Verslininkai abiturientams rekomenduoja rinktis technologinius mokslus

Artėjant priėmimui į aukštąsias mokyklas Lietuvos verslininkų konfederacijos (LVK) atstovai ragina abiturientus rimtai apsvarstyti studijų krypties pasirinkimą. Anot jų, šiandien darbo rinkoje žymiai geresnių perspektyvų turi technologinių mokslų specialistai.

 

Nors technologinių mokslų studijos yra sudėtingos, šių specialistų paklausa rinkoje didžiulė, o atlyginimai - solidūs, teigia verslininkai. Anot jų, iki šiol populiariausių socialinių mokslų specialistų yra per daug, todėl jų karjeros perspektyvos - žymiai niūresnės.

Pastaraisiais metais kelioms didelėms tarptautinėms kompanijoms perkėlus savo informacinių technologijų centrus į Lietuvą itin išaugo informacinių technologijų (IT) specialistų paklausa. Pasak LVK, jau dabar kalbama apie kitų užsienio kompanijų planus kurti IT paslaugų centrus Lietuvoje, todėl IT specialistų poreikio tendencija tik stiprės.

„Šiuo metu vidutinis programuotojo atlyginimas 4500-8000 litų atskaičius mokesčius, tačiau šių specialistų labai trūksta. Verslui taip pat reikalingi inžinieriai, gamybos vadovai, elektronikos ir kitų technologinių specialybių darbuotojai. Tačiau kažkodėl Lietuvos jaunuoliams vis dar patrauklesnės vadybos, ekonomikos ar teisės studijos. Todėl ir susiduriame su situacija, kad jaunimo nedarbas šalyje yra vienas didžiausių Europoje, o įmonės negali vykdyti plėtros ir didinti gamybos ar paslaugų apimčių dėl tinkamų darbuotojų trūkumo“, - LVK Žmogiškųjų išteklių komisijos pirmininkė teigia Laura Duksaitė-Iškauskienė.

Rudenį saulės elementų gamyklą atidarančios įmonės „BOD Group“ vadovas Vidmantas Janulevičius teigia, jog įmonei reikalingų technologinių specialybių darbuotojų surasti yra labai sudėtinga.

V. Janulevičius tvirtina, kad pasikliauti ilgą laiką vyravusiu įsitikinimu, jog darbdaviams svarbiausia aukštojo mokslo diplomas, tikrai nereikia.

„Technologinės pakraipos specialistus rengia ir kolegijos, ir aukštesniosios mokyklos. Galiu užtikrinti, kad paklausią profesiją kolegijoje įgijęs jaunuolis daug lengviau gaus darbą ir uždirbs daugiau nei aukštosios mokyklos absolventas, turintis populiarią, bet darbo rinkoje nereikalingą specialybę“, - sako V. Janulevičius.

ELTA

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien389
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę922
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14277
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843276

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją