Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Pasienyje bus įrengiami griežti praleidimo postai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 28 Birželis 2013 07:34

Baltarusijoje, Gardino srityje, nustatytas ir sunaikintas afrikinio kiaulių maro židinys. Siekiant apsisaugoti nuo plintančios ligos, kuria užsikrečia kiaulės ir šernai, sugriežtinta pasienio kontrolė.

Afrikinis kiaulių maras - tai liga, kurią platina ne tik užsikrėtę šernai ir kiaulės, bet ir erkės. Gydymo nuo šios ligos nėra, sergančios kiaulės ir šernai turi būti naikinami.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius nurodė skubiai sušaukti Ekstremalių situacijų komisijos posėdį dėl iš Baltarusijos kylančios afrikinio kiaulių maro grėsmės ir prevencijos priemonių.

Jokia ypatinga padėtis Lietuvoje dėl Baltarusijoje, Gardino srityje, nustatyto afrikinio kiaulių maro židinio nebus skelbiama. Tai žurnalistams po trečiadienį skubiai sušaukto Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio, kuriame dalyvavo visų specialiųjų tarnybų atstovai, sakė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra keturi punktai, per kuriuos juda vilkikai, ir 11 punktų, kur juda pėstieji ir privatus autotransportas. Visuose šiuose punktuose planuojama įrengti dezinfekcinius kilimėlius pėstiesiems ir specialią įrangą lengviesiems automobiliams.

Per judamus 6 pagrindinius pasienio punktus, ten, kur važiuoja vilkikai, bus pastatyti speciali dezinfekuojanti įranga. Dėl to, prognozuojamsa, gali susidaryti eilės pasienio zonoje su Baltarusija. Specialiąsias priemones planuojama įrengti per savaitę.

Skaičiuojama, kad specialių dezinfekcinių postų įrengimui prireiks 250 tūkst. litų iš valstybės rezervo.

Diskutuojama, ar už vilkikų dezinfekciją iš verslo subjektų nereikėtų imti pinigus, tačiau tai neliestų eilinių piliečių, kertančių sieną.

Buvo pasiūlymų sustabdyti pasienyje piliečių judėjimą, bet toks sprendimas nepriimtas, nuspręsta atlikti pilną patikrą ir maksimalią dezinfekciją, kad fiziniai asmenys negalėtų tos grėsmės įnešti į Lietuvos teritoriją. Kol kas, kaip informavo vidaus reikalų ministras, neturima informacijos, kiek konkrečiai kiaulių maru serga gyvulių. Nuolat palaikomi kontaktai su už šią sritį atsakingu eurokomisaru, Europos Sąjunga Baltarusijai pasiūlė suteikti techninę ir finansinę paramą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba jau ėmėsi ypatingųjų priemonių. Šiuo metu jau yra ištirta, kaip sakė J. Milius, beveik 3 tūkst. mėginių iš pasienio rajono ir kol kas visi neigiami. 50 kilometrų spinduliu numatoma atlikti stebėseną. Tačiau tarnyba teigia neatliekanti tyrimų dėl erkių, galinčių pernešti afrikinį marą.

Aplinkos ministerija taip pat ėmėsi saugumo priemonių sprendžiant dėl šernų populiacijos, migracijos per sieną - siekiama sumažinti jų populiaciją, tačiau, kaip tai bus daroma, kol kas neaišku.

Kiaulių maro židiniai, jei yra medinės patalpos, naikinami su visomis patalpomis. Tuo atveju mūriniuose pastatuose atliekama dezinfekcija ugnimi.

Parengė R.V.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien204
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2968
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12332
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841331

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją