Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Pirmadienis, 18 Birželis 2018

Pažymėti gaisro ženklu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 12 Birželis 2017 11:24

altBalandžio 2-oji, sekmadienis, Daškevičių šeimai iš Barčių tapo tragedija - per keliolika minučių namai virto fakelu, o visas užgyventas turtas - pelenais. Bet gerų žmonių pagalba ir palaikymas neleido palūžti, o rajono valdžios parama buvo palydėta priminimu, kad balsavo jis ne už tą partiją...

Romana Vaičkutė

Algimantas Daškevičius ir Barčių kaimo balandžio 2-ąją, sekmadienį, nė neįtarė, kokia nelaimė laukia jo šeimos - trumpam su reikalu išėjo pas kaimynus, net namo durų nerakino. Kol vyras kalbėjosi, o paskui su kaimynais prisėdo ir cigaretę surūkyti, namai virto tikru fakelu. Vos užsidegus namui, kaimynė paskambino į Varėnos priešgaisrinę tarnybą ir pranešė apie gaisrą, bet gaisrininkai apie įvykį turi gauti informaciją iš 112 tarnybos - kol „suvaikščiojo“ informacija ir atvyko ugniagesiai, praėjo geras 20 minučių, o per tą laiką namas virto fakelu, jau keldamas grėsmę ir kaimynų pastatams. Laimė, kaimynai nenukentėjo, tik vienam apdegė tvora.

Kaip vėliau paaiškės, namas užsidegė nuo trumpo sujungimo elektros instaliacijoje.

Liko taip, kaip stovi, - be drabužių ir be daiktų, tik sūnus dar spėjo iš degančio namo išnešti dėžutę su dokumentais. Gerais rūbais vilkėjo tik žmona, nes tądien ji buvo išvažiavusi į Kauną pas dukrą.

Iš visko, kas buvo sukaupta per gyvenimo dešimtmečius, liko smilkstančių nuodėgulių krūva.

altMįslingas sutapimas, bet lygiai prieš 35 metus, tą pačią balandžio 2-ąją sudegė A.Daškevičiaus tėvų sodyba Barčių kaime...

Pirmosios dienos buvo tikras košmaras. „Bet gerų žmonių tikrai yra daug, - braukdamas skruostu nuriedėjusią ašarą, sako Algimantas. - Tą pačią dieną atvažiavo rajono tarybos narys Povilas Saulevičius, klausė, kokios pagalbos reikia, atvežė savo drabužių; tuoj po gaisro atvažiavo abu Antanavičiai iš Krivilių, taip pat atvežė rūbų.“ Trečiadienį paskambino savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius, kvietė užeiti ir siūlėsi padėti, jo parodytas žmogiškumas ir atjauta sunkią akimirką tikrai padėjo moraliai. Pasak A.Daškevičiaus, vicemeras tikrai nuoširdžiai stengėsi pagelbėti - tiek, kiek leidžia jo galimybės. „Mes skirtingų partijų, bet esam žmonės ir turim vienas kitam padėti“, - sakęs vicemeras.

Nesudegė kiemo statiniai - tvartelis, lauko virtuvė, tad juose ir glaudėsi šeima. Dabar kieme stovi kariška palapinė, apšildoma krosnele, joje - lovos. „Tai Kauno jėgerių bataliono pagalba, - sako A.Daškevičius. - Ten dirba mano dukra. Nieko neprašiau, bet praėjus gal pusantros savaitės po nelaimės, žiūriu, į kiemą įsuka kareiviškas automobilis, išlipa du kariškiai, klausia, kodėl nepasakei iš karto, kad sudegėt, patys sumontavo palapinę, krosnelę, lovas ir pasakė, kad galim naudotis tol, kol reikės.“

Sunkiausia buvo pradžioj, kai reikėjo išvalyti nuodėgulius, juos išvežti. Daug padėjo Vydenių kaimo ūkininkas Donatas Kasinskas, Krivilių ŽŪB vadovas Juozas Antanavičius, verslininkas Stanislovas Kėrys. Savivaldybės duotų dviejų konteinerių sudegusiam namui išgabenti aiškiai buvo per maža, tad be šių žmonių pagalbos būtų buvę neįmanoma susitvarkyti. Jau kitą savaitgalį gaisravietė buvo sutvarkyta, talką suorganizavo brolio dukra Rimutė Taraškevičienė ir Donatas Kasinskas.

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, kurioje savo turtą buvo apsidraudęs A.Daškevičius, irgi dirbo operatyviai - atvyko po gaisro kitą dieną iš pat ryto įvertinti turtą ir sutvarkyti visus formalumus, kad žmogus kuo greičiau gautų draudimą.

Parėmė pavieniai žmonės - kas pinigais, kas - daiktais, kas - darbu. Jiems visiems A.Daškevičius taria nuoširdų ačiū.

Vietinė valdžia - Vydenių seniūnė Genė Ramaškienė pasirodė praėjus beveik dviem savaitėm, kai dauguma darbų jau buvo padaryta. Tad įvertinti tikrosios padėties ji negalėjo, nes valdžios atstovei pasirodė, kad sodyboje „ne taip čia ir baisu“.

Iš savivaldybės A.Daškevičius gavo paramą - 1900 eurų. Tačiau šią paramą „lydėjo“ ir savivaldybės administracijos direktoriaus Alvydo Verbicko skambutis: valdininkas nesigėdijo namų netekusiam žmogui priminti, kad „balsavo ne už tą partiją“ ir per automobilių ralį žiemą ne tą laikraštį (A.Daškevičius tą kartą dalijo žmonėms „Giružį“, kuriame buvo ralio programa - red.) dalijo... Ir, pasak A.Daškevičiaus, pabrėžė, kad nežiūrint visų jo nuodėmių, rajono valdžia yra labai dosni ir skiria maksimalią paramą. Taip pat priminė, kaip seniūnė gerai įvertino padėtį... „Ką ten įvertino, jeigu jau viskas buvo sutvarkyta, o jei būtų norėjusi padėti, tikrai galėjo - kaip tik po gaisro „pašalpiniai“ prie Barčių kapinių grėbstinėjo lapus, o man taip reikėjo pagalbos, tvarkant sudegusį namą, bet ne, neatsiuntė“, - neslepia apmaudo A.Daškevičius.

Pasikonsultavęs su išmanančiais žmonėmis, A.Daškevičius sužinojo, kad savivaldybės jam skirti pinigai yra iš specialaus Vyriausybės fondo, todėl nusprendė kreiptis į rajono tarybą, prašydamas papildomos paramos. Tačiau... 

Problemos nematė

Gegužės30 d. vykęs Varėnos rajono savivaldybės posėdis neapsiėjo be aštrių diskusijų, tačiau meras Algis Kašėta, dėl jam pateiktų pastabų, per daug į detales nesileido ir laikėsi tvirtos savo pozicijos, kad jokios problemos nėra. O tarybos nario, kuris taip pat nenorėjo taip lengvai pasiduoti ir ieškojo atsakymų į jam rūpimus klausimus, mikrofoną tiesiog išjungdavo. Mikrofonų išjungimas jau tapo lyg tam tikra tradicija...

Živilė Puidokaitienė

Kaip ir įprasta posėdžio pradžioje meras Algis Kašėta pasiteiravo tarybos narių, ar yra klausimų, ar pastabų dėl tarybos posėdžio darbotvarkės. Povilas Saulevičius atkreipė dėmesį, kad kiek jam yra žinoma, Barčių kaimo gyventojas Algimantas Daškevičius yra kreipęsis į rajono tarybą su prašymu skirti jam papildomą paramą nukentėjus nuo gaisro ir tas prašymas buvo adresuotas būtent tarybai, tačiau prie dokumentų jokio prašymo buvo nematyti, tad tarybos narys paprašė mero pakomentuoti, kodėl jo nėra. A. Kašėta atsakė paprastai: „Jeigu kiekvienas tarybos narys kiekvieno piliečio skundus, o jų būna daug, bandytų įtraukti į darbotvarkę, tai mes čia susiveltume. Čia būtų ne tarybos posėdis su projektais, o kokios nors komisijos posėdis. Aš siūlau nepraktikuoti tokių dalykų“. Meras patikino, kad parama, kuri priklauso pagal įstatymus, jam yra suteikta.

P. Saulevičius bandė išsiaiškinti dar kitus dalykus, tačiau ne viską suspėjo pasakyti, nes meras tiesiog išjungė jo mikrofoną ir pabrėžė, kad tokių prašymų gali būti daugybė, tačiau tam ir yra administracija, kad nuspręstų, kurie klausimai ateina į tarybą. A. Kašėta paprašė gerbti tarybos narių laiką ir darbą, tuomet P. Saulevičius taip pat paprašė gerbti tarybos narių darbą, nes tas prašymas buvo adresuotas ne merui, o tarybai. Tokiu atveju meras turėjo supažindinti tarybos narius su A. Daškevičiaus prašymu ir teikti jį svarstymui, o ne priimti asmeninį sprendimą. A. Kašėta pasisiūlė P. Saulevičiui po tarybos posėdžio suteikti visą reikiamą informaciją, jeigu jos trūksta.

Tarybos narė Laima Denutienė akcentavo, kad ji taryboje dirba jau trečią kadenciją ir iki šiol ta pati praktika buvo taikoma: „Niekada tarybos nariai nesvarstydavo asmeninių prašymų, nors ir būdavo kreipimasis į tarybą. Tam yra skyriai, kurie tam tikru klausimu nagrinėdavo kreipimąsi, prašymą ir atitinkamai reaguodavo.

A. Kašėta taip pat dar panoro išsakyti repliką: „Man labai keista, kad solidi ir tokią tarybos darbo patirtį turinti ilgametė frakcija turi etatinį rašytoją ir etatinį advokatą. Šiuo atveju aš aiškiai pasakiau, kad problemos nebuvo. Žmogus gavo paramą, kuri jam priklausė. Tad man iš principo keista, kam iš viso šis klausimas yra keliamas. Jeigu tokiu būdu norima kritikuoti savivaldybės vadovus, tai galima pasirinkti rimtesnių argumentų“.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Reklaminis skydelis
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien41
mod_vvisit_counterVakar312
mod_vvisit_counterŠią savaitę41
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę2868
mod_vvisit_counterŠį mėnesį8253
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį16542
mod_vvisit_counterViso711844

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 9
Tavo IP: 54.166.233.99
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją