Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Permainų koalicijos paslaptys PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Penktadienis, 30 Lapkritis 2018 09:45

alt

 

Šiais metais paskelbus savivaldybių nepotizmo indeksus, Varėnos r. savivaldybės administracija užima antrąją vietą tarp 60 Lietuvos savivaldybių. Net 29 proc. savivaldybėje dirbančių asmenų yra susiję giminystės ryšiais. Per kelis šių metų mėnesius nepotizmo indeksas netgi šiek tiek padidėjo. Žinoma, tai nėra naujiena, nes dabartinį rajono merą ir jo koaliciją dėl „savų“ įdarbinimo nuolat „skalbia“ tiek opozicija, tiek rajono gyventojai.

 

 

Martynas KATELYNAS
Tačiau ne tai svarbiausia. 2015-aisiais vykusių rinkimų metu tuometinio Seimo nario Algio Kašėtos vedamas Liberalų Sąjūdis (LRLS) laimėjo 10 vietų Taryboje. Sudarius plačią koaliciją su visomis partijomis, išskyrus socialdemokratus ir centristus, atsirado nauja Tarybos dauguma (15 narių). Naujoji valdžia pompastiškai pasivadino „permainų koalicija“. Tačiau plačios koalicijos dažniausiai būna labai trapios. Jas vieningas išlaiko tik didelis pragmatiškumas ir asmeninis interesas bet kokia kaina išlikti valdžioje. Svarbu paminėti, kad LRLS sąraše dalyvavo ir dabartiniai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų Sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai – Marijonas Čapkovskis ir Rimantas Miliūnas. Partijai sulaukus sėkmės 2016-ųjų Seimo rinkimuose bei nesibaigiant LRLS skandalui, šie du Tarybos nariai pasitraukė iš valdančiosios daugumos. Kaip minėta, plačios koalicijos būna labai trapios, Varėnoje tai irgi ne išimtis. Tam, kad išlaikytų „vertybinius“ sąjungininkus, naujasis meras galimai ėmėsi veiksmingos taktikos. Pragmatizmas savivaldoje dažnai nustelbia visus vertybinius aspektus. Norėdami susidaryti aiškesnį vaizdą apie tai, kaip meras galimai išlaiko valdžią, panagrinėkime kelis atvejus, kurie garbės „permainų koalicijai“ tikrai neatneša. Danutė Karalevičienė 2015-aisiais kandidatavo į Varėnos rajono savivaldybės tarybą LRLS sąraše, tačiau nesėkmingai. Tai neužkirto kelio darbo vietai Perlojos istorijos muziejuje. Sovietmečiu įgytas medicinos sesers išsilavinimas ir visai neseniai baigtos verslo vadybos studijos Alytaus kolegijoje garantavo muziejininkės pareigas. Ši sėkmė dabartinę Tarybos narę aplankė praėjus vos 4 mėnesiams nuo permainų koalicijos atėjimo į valdžią (įdarbinta 2015 07 15). 2016-aisiais Seimo rinkimus laimėjus Juozui Baubliui, Danutė Karalevičienė tapo Tarybos nare. Taip pat iš išrinktojo Seimo nario ji perėmė Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos pirmininkės vietą. Šiai tarybos narei tapus Perlojos kaimo bendruomenės pirmininke, praktiškai galima teigti, kad postai vos ne paveldimi. Patenkinti ne tik partijos, tačiau ir kiti „permainų koalicijos“ nariai. Prie koalicijos prisijungęs Rimantas Radžius atstovauja Lietuvos Laisvės Sąjungą (LLS). Merui galimai norint užsitikrinti tvirtą paramą, administracijos direktorius įmonei UAB „Varėnos vandenys“ vadovauti paskyrė kitą LLS partijos narį Eimantą Kirkliauską (įdarbintas 2015).
Šioje situacijoje reiktų bent pasidžiaugti, jog dabartinio direktoriaus išsilavinimas – techninis. Ne visur jau taikoma praktika, jog slaugytoja gali būti puiki muziejininkė. Dar viena savivaldybei priklausanti įmonė UAB „Varėnos šiluma“ tapo priebėga dviems Tarybos nariams. Koalicijai priklausantis Darbo partijos atstovas Virginijus Bučinskas (įdarbintas 2015 09 01) ir Centro partijos narys Alvydas Valeiša (įdarbintas 2017 03 01) sėkmingai įdarbinti vadovaujančiuose postuose. Skirtingai nuo Virginijaus Bučinsko, kuris nuo pat pradžių prisijungė prie koalicijos, Alvydas Valeiša priklausė opozicijai, greičiausiai todėl darbo vieta vėlavo pusantrų metų. Keista, kad ir balsavimo pasikeitimas į valdantiesiems palankią pusę įvyko maždaug tuo metu…
Dar vienas LRLS narys Kęstutis Budėnas pamalonintas darbu Varėnos ligoninėje, nuo 2016 06 02 einantis direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams pareigas. Smagu, jog prieš tai dirbęs Valkininkų „Pušelėje“, laiku pakeitė darbą, nes labai greitai senosios darbovietės nebeliko. Opozicinės socialdemokratų frakcijos nariai Gintautas Miškinis ir Audrius Saulynas vienas paskui kitą išėjo iš socialdemokratų frakcijos (Audrius Saulynas ir iš partijos). Kaip rodo balsavimų rezultatai, abu Tarybos nariai pradėjo palaikyti valdančiąją daugumą. Belieka tik klausimas: ar mero Algio Kašėtos valdymo metodai ir pasiūlymai tokie geri, ar tai buvo labai pragmatiški sprendimai? Viena aišku, kad vertybės yra nereikalingos. Juk kaip socialdemokratų patriarchas Algirdas Brazauskas yra sakęs – liberalizmas yra ta pati socialdemokratija, tik iki tam tikros ribos. Matyt savivaldoje toji riba neegzistuoja. Reikėtų prisiminti, kad Audrius Saulynas vadovavo Etikos komisijai, kai buvo nagrinėjamas kito liberalo – Gintauto Kanaukos – atvejis dėl galimai vykdytos neleistinos agitacijos 2016-iaisiais metais vykusių Seimo rinkimų metu. Sprendimas dėl Gintauto Kanaukos veiksmų priimtas jo naudai (visą istoriją dar kartą publikuosiu artimiausiu metu). Svarbu paminėti, kad Gintauto Kanaukos marti Gerda Kanaukienė nuo 2015 10 01 dirba UAB „Varėnos vandenys“ plėtros ir projektų skyriaus vadove. Didelė sėkmė ir malonė šypsosi Tarybos nariams ir jų artimiesiems nuo 2015-ųjų į provinciją grįžus ilgamečiam Seimo nariui. Tik ar ilgai varėniškiai taikstysis su tokia politika ir laukiniu pragmatizmu?
 
 
 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien181
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2945
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12309
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841308

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 15
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją