Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Trečiadienis, 24 Gegužė 2017

Varėnos rankinio teisėjai keliauja po Europą PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 23 Gruodis 2015 08:45

altKai praėjusių metų rugpjūčio mėnesį dviems buvusiems Varėnos „Ūlos“ žaidėjams, vėliau pasirinkusiems sporto teisėjų kelią, - Tomui Barysui ir Povilui Petrušiui Geteborge (Švedija) vykusių Europos merginų U-19 rankinio pirmenybių metu per specialaus seminaro ir egzaminų buvo suteikta Europos rankinio federacijos (EHF) tarptautinės teisėjų kategorijos, vargu ar kas tikėjosi, kad šie jauni vyrai taip greit sulauks tokio didelio pripažinimo. Nors kitą vertus, dar tame pačiame Geteborge varėniškių sugebėjimai buvo aukštai įvertinti ir jiems buvo patikėta teisėjauti U-18 pirmenybių finalinėms rungtynėms tarp Rusijos ir Danijos rinktinių.

Skaityti daugiau...
 
8 onkologinės ligos tiesiogiai siejamos su alkoholio vartojimu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Ketvirtadienis, 26 Lapkritis 2015 12:16

altAlkoholiniuose gėrimuose esantis etanolis pagal Pasaulio sveikatos organizaciją ir Tarptautinę vėžio mokslinių tyrimų agentūrą yra klasifikuojamas kaip pirmos grupės kancerogenas. Pirmai grupei priklauso medžiagos, kurių kancerogeniškumas (t.y. galimybė sukelti vėžį) yra įrodytas remiantis moksliniais tyrimais ir nustatytas priežastinis ryšys tarp tam tikros medžiagos ir galimybės išsivystyti vėžiniams susirgimams.

Alkoholio vartojimas yra siejamas su šiomis vėžio formomis: lūpos, gerklų, burnos ertmės ir ryklės piktybiniais navikais, stemplės, gaubtinės žarnos, tiesiosios žarnos, krūties piktybianiais navikais, kepenų ir intrahepatinių tulžies takų piktybiniais navikais.

Skaityti daugiau...
 
Keičiasi skaitymo technologija PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Ketvirtadienis, 26 Lapkritis 2015 12:09

altProf. Jonas Grigas

Žmonės, ypač jaunimas, dabar nori skaityti vis greičiau. Kai kurie knygas, laikraščius arba žinias kompiuterio ekrane tiesiog ryja žvilgsniu. Kompiuterio ar telefono ekrane žvilgsnis seka ne žodį po žodžio, bet sakinius ar puslapio dalis. Informacijos norime gauti greitai, nes daugumą jos reikia išfiltruoti ir atmesti, kaip nenaudingą. Tyrimai rodo, kad vieną didžiausių žmonijos išradimų – skaitymą – galima patobulinti. Mokslininkai pradeda suprasti, kad ankštai suspaudžiant simbolius buvo geras būdas taupyti popierių, bet tai sudaro keblumų smegenims apdorojant vaizdinę informaciją.

Skaityti daugiau...
 
Saldus melas apie naudingas alkoholio savybes PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 20 Lapkritis 2015 12:45

 

alt

Ateina penktadienio vakaras. Baigėsi sunki darbų savaitė. Reikia atsipūsti, reikia pamaitinti sielą ir atsipalaiduoti… Ir štai rankoje puikuojasi vyno taurė ar šalto alaus stiklinė. Neatskiriama susitikimų su draugais, gimtadienių ir pačių įvairiausių progų dalis. Kad ir ta proga yra tiktai Antradienis. Mano akis pagauna straipsniai apie alkoholio privalumus. Privalumų prirašyta begalės: nuo stipresnių kaulų iki širdies ligų rizikos mažinimo. Niekada nesiginčysiu su tokių priemonių naudojimu iš išorės – jei žmonės plaudami plaukus alumi pastebi jų žvilgesį, o kvapas nieko neatbaido, tai galbūt tai tikrai neša šiokią tokią naudą. Bet šampūno negeriame, kad ir kiek vitaminų surašyta ant buteliuko. O moksliniai tyrimai paneigia bet kokias prielaidas apie alkoholio naudą organizmui.

Skaityti daugiau...
 
Rolandui Markinui – TOK sertifikatas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 20 Lapkritis 2015 12:35

altRio de Žaneiro olimpinių žaidynių išvakarėse Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), siekdamas suaktyvinti sportinę veiklą ir gabių atletų paiešką, įvairiose pasaulio šalyse organizuoja seminarus bei mokymus sporto organizacijų vadovų, vadybininkų ir trenerių veiklai tobulinti. Vienas tokių TOK finansuojamų sporto administratorių mokymo etapų Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva neseniai buvo surengtas Lietuvoje. „Juo buvo siekiama gilinti žinias apie olimpinį sąjūdį, jo vertybes, sportui iškylančius iššūkius ir problemas, o taip pat tobulinti sporto vadybą, - „Giružiui“ sakė LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras. Be to, jis pabrėžė, kad paraiškas dalyvauti šiame seminare buvo pateikę apie 70 šalies sporto darbuotojų, bet pagal nurodytus darbo rodiklius į mokymus, kuire keturias dienas vyko Vilniaus „Europa City“ viešbutyje, buvo pakviesti tik 20 perpektyviausių, tarp jų – ir vienintelis Dzūkijos atstovas Varėnos sporto mokyklos direktorės pavaduotojas Rolandas Markinas.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Reklaminis skydelis
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien266
mod_vvisit_counterVakar287
mod_vvisit_counterŠią savaitę854
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę2249
mod_vvisit_counterŠį mėnesį7766
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį9884
mod_vvisit_counterViso533653

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 2
Tavo IP: 54.158.221.251
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją