Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 21 Vasaris 2019

Profesionalai ir „profesionalai“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Penktadienis, 23 Lapkritis 2018 10:28

alt

Gediminas JAKAVONIS
 
Ar esate girdėję, kad Mongolija turi savo laivyną? Pasirodo, kad taip! Jie turi vieną laivą „SUKHBAATAR“, kuris plaukioja upe ir jame tarnauja septyni mongolai, iš kurių tik vienas moka plaukti...
Skaityti daugiau...
 
Teismas sulaikė etikos „sergėtojų“ vėzdą PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Penktadienis, 23 Lapkritis 2018 09:28
Rajono tarybos narį Povilą Saulevičių už kritiką Varėnos r. savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas apkaltino nepadoriu elgesiu ir apskundė rajono tarybos Etikos komisijai, kuri pripažino jo elgesį neetišku, tačiau politikas nesileido tramdomas ir kreipėsi į teismą: po kelių posėdžių Kauno regionų apygardos administracijos teismas nusprendė panaikinti Varėnos rajono tarybos Etikos komisijos sprendimą ir priteisė iš atsakovo – Etikos komisijos – atlyginti atsakovui bylinėjimosi išlaidas – 273 Eur
 alt
Komentuodamas teismo sprendimą P.Saulevičius sakė: „Liūdniausia, kad Etikos komisija diskreditavo savo vardą ir pasėjo abejones dėl visų savo sprendimų, dėl veiklos legitimumo, dėl narių politinio neutralumo ir nepriklausomumo nuo valdančiosios politinės jėgos valios...“.
 
Skaityti daugiau...
 
Savižudybių prevencija: svarbu atpažinti ir padėti PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Penktadienis, 23 Lapkritis 2018 08:47
Higienos instituto duomenimis, 2017 m. nusižudė beveik 750 gyventojų. Nors Lietuvoje savižudybių mastas kasmet mažėja, tačiau pagal jų skaičių, tenkantį šimtui tūkstančių gyventojų, kitas Europos Sąjungos šalis lenkiame du tris kartus. Specialistai teigia: 8 iš 10 apie savižudybę galvojantys asmenys duoda aplinkiniams vienokius ar kitokius ženklus. Juos atpažinę, galime išgelbėti gyvybę.
 
alt
Paulius Skruibis pastebi: jeigu žmogus kalba apie savižudybę, dažniausiai tai ir padaro, todėl artimieji turėtų suskubti jam padėti. 
  
Skaityti daugiau...
 
Žalingi įpročiai – kelias prisikviesti onkologines ligas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 23 Lapkritis 2018 08:37

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, mūsų šalyje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, beveik 20 proc. Lietuvos gyventojų mirčių sudaro mirtys nuo vėžio.
Anot mokslininkų, apie 80 proc. vėžį lemia gyvenimo būdas ir aplinka. Ypač vėžio riziką didina rūkymas (netgi pasyvus), piktnaudžiavimas alkoholiu, ilgai trunkantis stresas, neigiamos emocijos (pyktis, pavydas, pesimizmas ir kt.), nes jos silpnina imuninę sistemą.

altPasak Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidento Gedimino Žižio, žalingas gyvenimo būdas turi įtakos daugeliui onkologinių susirgimų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Skaityti daugiau...
 
Vaiko ketinimas nusižudyti – tai paslėptas pagalbos šauksmas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 16 Lapkritis 2018 13:09

Iš gyvenimo vis dažniau nutaria pasitraukti Lietuvos jauniausieji – vaikai ir paaugliai, dar nesulaukę pilnametystės, tačiau dažnais atvejais jau spėję patirti tokius gyvenimo išbandymus, apie kuriuos kiti suaugusieji nesusapnuotų net savo baisiausiuose košmaruose.
Šį kraupiausią, o kartu ir greičiausią problemų sprendimo kelią kasmet pasirenka apytiksliai 25–30 nepilnamečių, o savižalos atvejų yra fiksuojama keleriopai daugiau. Apie tai, kokie yra pagrindiniai požymiai, įspėjantys apie suicidinio elgesio pavojų, ir kaip derėtų elgtis tokio asmens artimiesiems, pasakoja gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė, Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyriaus vedėja Jolanta Trinkūnienė.

alt

Gydytoja Jolanta Trinkūnienė pataria tėvams atidžiai stebėti savo vaikų elgesį, pastebėjus pirmuosius galimo suicidinio elgesio simptomus, nedelsiant imtis veiksmų.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien186
mod_vvisit_counterVakar620
mod_vvisit_counterŠią savaitę1951
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę4327
mod_vvisit_counterŠį mėnesį13921
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį13760
mod_vvisit_counterViso824343

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 8
Tavo IP: 18.212.206.217
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją