Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Pirmadienis, 18 Birželis 2018

Varėnos aviamodeliuotojams – krepšininko Donato Motiejūno dovana PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 09:33

Varėnos rajono savivaldybėje apsilankė Varėnos rajono TS klubo „Erdvė“ aviamodeliuotojai. Jiems buvo įteikta tautiečio, NBA krepšininko Donato Motiejūno dovana – penkiolika porų sportinės avalynės. Ši dovana varėniškius aviamodeliuotojus pasiekė Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Alvydo Verbicko iniciatyva, tarpininkaujant krepšininko D. Motiejūno agentui Tadui Bulotui.alt

Savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas sakė, kad idėja paremti aukštų rezultatų varžybose pasiekiančius rajono aviamodeliuotojus kilo po praėjusią vasarą rajono savivaldybėje įvykusio susitikimo, kuriame rajono vadovams buvo pristatyta klubo veikla ir pasiekimai, bet nustebino finansinė pusė. „Džiaugiamės Jūsų pasiekimais, tačiau savo veiklą plėtojate, treniruojatės ir varžybose dalyvaujate iš savo lėšų. Žinodami Jūsų klubo biudžetą, panorome padėti ir pradėjome ieškoti, kas galėtų paremti, todėl kreipėmės į Donatą Motiejūną. Džiugu, kad jis neatsisakė pagelbėti, ir dabar klubo aviamodeliuotojai galės treniruotis ir dalyvauti varžybose su nauja sportine avalyne. Malonu, kad bent kiek galėjome padėti klubui“, – sakė direktorius A. Verbickas.

Šis klubas įkurtas 2000-aisiais metais, norint suvienyti aviamodeliavimo sporto mėgėjus Varėnoje. Varėnos aviamodeliuotojams vadovauja du mokytojai: moksleiviams – Raimondas Žilinskas, o suaugusiems – Virginijus Ivančikas. Jis yra ir TS klubo „Erdvė“ vadovas. Abu vadovai dėkojo už šią dovaną, kuri klubui  tikrai yra svarbi, bei už savivaldybės teikiamą pagalbą: „Nemanome, kad turime būti išskirtiniai, bet parama suteikia galimybę tinkamai atstovauti Varėnos kraštą varžybose. Pirmą kartą paramą gavome jos net neprašę, tai labai malonu. Stengsimės pateisinti lūkesčius“, – aviamodeliuotojų vardu dėkojo R. Žilinskas.

Vienas iš jauniausių klubo narių - Martynas Gudaitis, atsidėkodamas krepšininkui Donatui Motiejūnui nupiešė padėką.

Praėjusių metų vasarą Trakų rajone vykusiame atvirame šalies laisvo skridimo aviamodelių sporto čempionate Varėnos rajono atstovai: Virginijus Ivančikas, Justinas Bartkevičius ir Virginijus Furmaniukas tapo šalies čempionais, o Martynas Gudaitis jaunių amžiaus grupėje iškovojo antrąją vietą. Susumavus komandinės įskaitos rezultatus, tame čempionate Varėnos aviamodeliuotojų komanda pripažinta nugalėtoja.

Gavę puikią dovaną, aviamodeliuotojai džiaugėsi, kad nauja sportine avalyne galės pasipuošti jau gegužės mėnesį  vyksiančiose tarptautinėse aviamodelių sporto varžybose Rumunijoje.

 
Pasitikrinkite duomenis Gyventojų registre PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 09:27

Teisingumo ministerija, rengdamasi civilinės būklės aktų įrašų įregistravimo popierinių liudijimų (gimimo, santuokos, mirties ir t.t.) atsisakymui nuo 2017 m. pradžios, kviečia visus gyventojus pasitikrinti, kokie duomenys apie juos yra sukaupti Gyventojų registre.

„Tai ypač aktualu tiems asmenims, kurie registravo civilinės būklės aktus iki 1993 metų, nes iki šių metų duomenys nebuvo kaupiami centralizuotai. Gyventojų registras veikia nuo 1992 m. balandžio 1 d. Nuo šių metų pradėti kaupti gimimo aktų įrašų duomenys, o santuokos, ištuokos, mirties aktų įrašų duomenys – nuo 1993 m., todėl visa informacija apie civilinės būklės aktus, sudarytus Lietuvoje nuo šių datų Gyventojų registre turi būti“, - sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Teisingumo ministerija paskatino civilinės metrikacijos įstaigas peržiūrėti gyventojų, kurie šiuo metu kreipiasi į civilinės metrikacijos įstaigas dėl jų teikiamų paslaugų, Gyventojų registre esančius civilinės būklės duomenis, ir, esant šių duomenų trūkumui, inicijuoti jų įrašymą į Gyventojų registrą.

Gyventojai savo civilinės būklės duomenis Gyventojų registre taip pat gali pasitikrinti patys.

Duomenis Gyventojų registre gali pasitikrinti kiekvienas asmuo, prisijungęs prie Elektroninių valdžios vartų portalo www.epaslaugos.lt. Šio portalo paieškos laukelyje reikėtų įvesti žodžius „Gyventojų registro duomenų peržiūra“ ir prisijungti prie registro naudojantis elektroninės bankininkystės slaptažodžiais arba elektroniniu ar mobiliuoju parašu.

Prisijungęs prie Gyventojų registro, asmuo turi matyti informaciją apie gimimo datą ir vietą, deklaruotą gyvenamąją vietą, galiojančius asmens dokumentus, tėvų duomenis, šeiminę padėtį ir duomenis apie vaikus iki 18 metų. Ši Elektroninių valdžios vartų teikiama paslauga kartą per kalendorinius metus yra nemokama.

Jeigu žmogus neturi galimybės pasinaudoti Elektroninių valdžios vartų portalo paslaugomis, jis gali kreiptis į Registrų centro Gyventojų registro departamentą, kurio darbuotojai patikrins visų duomenų atitikimą.

Asmuo Gyventojų registre radęs neteisingus, netikslius ar neišsamius duomenis (pavyzdžiui, nenurodyta, kad asmuo išsiskyręs, susituokęs ar neteisingi tėvų duomenys), turėtų kreiptis į Registrų centro Gyventojų registro departamentą ir pateikti prašymą patikslinti įrašytus duomenis. Prašymą, prie kurio turėtų būti pridedami ir turimi dokumentai, patvirtinantys prašomus patikslinti duomenis, galima pateikti Elektroninių valdžios vartų portale, paštu ar tiesiogiai Registrų centro Gyventojų registro departamentui. Apie ištaisytus netikslumus Registrų centro Gyventojų registro departamentas praneša asmeniui, pateikusiam prašymą. Šiuo metu ši paslauga teikiama nemokamai.

Teisingumo ministerija kviečia gyventojus šiuos duomenis pasitikrinti iki šių metų pabaigos. Užtikrinus tikslius, teisingus ir išsamius duomenis Gyventojų registre, bus išvengta nepatogumų, gyventojui kreipusis dėl atitinkamų paslaugų į valstybės institucijas ir įstaigas, kurios savo funkcijoms vykdyti gauna duomenis iš Gyventojų registro.

Nuo 2017 m. sausio 1 d., registruojant kai kuriuos civilinės būklės aktus (gimimo, mirties), asmeniui pačiam nereikės atvykti į civilinės metrikacijos įstaigą, o jo civilinė būklė bus registruojama remiantis institucijos, konstatavusios tam tikrą civilinę būklę, elektroninių ryšių priemonėmis persiųstais dokumentais be atskiro asmens kreipimosi.

Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės aktų išrašus liudijančius išrašus.

 
Įstatymų pokyčiai gaivins saulės energetiką PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 09:16

Prieš keletą metų šoktelėjęs saulės elektrinių populiarumas, panaikinus fiksuotas saulės energijos supirkimo kainas, nuslūgo. Tačiau praėjusiais metais įsigalioję nauji įstatymų pakitimai žada pokyčių ir saulės energijos rinkoje. Šie pakitimai ypač aktualūs šiuo metu, nes nuo gegužės 3 d. Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas priims fizinių asmenų paraiškas gauti paramą, instaliuojant saulės elektrines.

Skaityti daugiau...
 
Nauja mįslė: visi ar tik „daugmaž“? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 09:11

Naikinamos Varėnos sporto mokyklos darbuotojus pokalbiui pasikvietė rajono meras Algis Kašėta, tačiau po susitikimo su rajono vadovu aiškiau netapo, kas liks savo pareigose, o kas bus atleistas, nes meras sakė, kad „etatai bus daugmaž tie patys“...

Skaityti daugiau...
 
„Toreso“ komanda - rajono vyrų krepšinio čempionai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 08:56

 

Pirmas susitikimas (mažasis finalas) vyko pakiliomis nuotaikomis. Senbuvės, turinčios individualų žaidimo braižą, nepuolė forsuoti įvykių. Vyko atkakli apylygė kova. „Ekstros“-TVM krepšininkai nenuleido rankų, negailėdami jėgų priešinosi SK „Bitės“-Log Forest“komandai. Galutinis rezultatas - 73-63. Trečiąją vietą iškovojo SK „Bitės-Log Forest“ komanda.Praėjusį savaitgalį keturios stipriausios Varėnos rajono krepšinio komandos krepšinio aikštelėje „aiškinosi“, ko yra vertos ir kokios spalvos medaliais pasidabins. Mažajame finale dėl III prizinės vietos varžėsi viena tituluočiausiųjų rajono krepšinio komandų - SK „Bitės“-Log Forest“ ir kaskart dėl prizinių vietų kovojanti ambicingoji „Ekstra“-TVM komanda, o kitoje poroje didžiajame finale susigrūmė SK „Toreso“ ir KK „Bitės“ krepšininkai.

Pilnoje žiūrovų Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje didžiojo finalo laukimo atmosferą nutraukė nešališkų vilniečių teisėjų gestai, paskelbę, kad iki susitikimo pradžios liko 3 minutės. Šių svarbių finalinių rungtynių dalyvės - Varėnos SK „Toreso“ ir KK „Bitės“, užkopusios į „olimpą

“.

Emocijų ir aistrų perpildytoje salėje užvirė nekompromisinė kova. Po trijų kėlinukų rezultatas buvo apylygis - 64- 74 SK „Toreso“ komandos naudai. Ketvirto kėlinuko jauna KK „Bičių“ komanda ne

atlaikė. Galingos puolamosios priekinės SK „Toreso“ komandos linijos ir galutinis rezultatas - 100-76. Čempionais tapo SK „Toreso“ komanda.

Rajono vyrų krepšinio pirmenybių dalyvius pasveikino ir nugalėtojus, prizininkus, naudingiausią, rezultatyviausią, tritaškių konkurso laimėtoją apdovanojo Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius .Alvydas Verbickasalt

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Reklaminis skydelis
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien39
mod_vvisit_counterVakar312
mod_vvisit_counterŠią savaitę39
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę2868
mod_vvisit_counterŠį mėnesį8251
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį16542
mod_vvisit_counterViso711842

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 7
Tavo IP: 54.166.233.99
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją