Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Pirmadienis, 18 Birželis 2018

Prasidėjo šienligės sezonas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 18 Balandis 2016 08:29

altSveikatos priežiūros specialistai informuoja, kad jau prasidėjo alerginės slogos (šienligės) sezonas. Vaistų alergijai mažinti, patarimų, kaip sumažinti alergijos sukeliamus nepatogumus, vaistinėse jau teiraujamasi nuo vasario mėnesio. Kaip ir buvo tikėtasi, alergiškų žmonių daugėja, jų amžius jaunėja. Vis dar pasitaiko žmonių, manančių, kad jie nealergiški, o jiems tiesiog sloga.

Kas yra alergija?

 

Skaityti daugiau...
 
„Ūla“ neužtvenkė „Dubysos“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 18 Balandis 2016 08:27

 

Praėjusį šeštadienį finišavo rankinio lygos „VIVUS.LT“ šių metų čempionato pirmojo etapo varžybos. Varėnos „Ūla“ dar prieš dvi savaites buvo užsitikrinusi vietą šių pirmenybių aštuntuke, o tuo pačiu ir teisę žaisti atkrintamojo turnyro ketvirtfinalyje, tad susirungė su panašaus pajėgumo, tačiau kur kas didesnę patirtį turinčia ir penktoje vietoje žengiančia Šiaulių komanda „SM Dubysa-Gubernija“.

Virgilijus Mundrys

Skaityti daugiau...
 
Mūsų sporto laukia permainos? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 18 Balandis 2016 08:21

Netrukus, po kelių savaičių, Varėnoje duris atvers ilgai statytas ir daug aistrų kėlęs naujas plaukimo baseinas. Tiksliau pasakius, tada speciali valstybinė komisija turės patikrinti ir, jei nebus esminių pastabų, pasirašyti naujos sporto bazės priėmimo aktą. O tada prie jos bus pradėtas formuoti naujai steigiamas Varėnos kūno kultūros ir sporto centras (KKSC), kuris, kaip numatoma, kartu su baseinu, treniruoklių sale, pirtimi ir kavine turės pradėti veikti nuo naujųjų mokslo metų pradžios - rugsėjo 1 -osios. Apie tai, kokios naujovės laukia rajono sporto mėgėjų, į „Giružio“ klausimus atsako Varėnos savivaldybės vicemeras Giedrius SAMULEVIČIUS

Skaityti daugiau...
 
Kiekviename iš mūsų yra perfekcionizmui būdingų savybių PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 18 Balandis 2016 08:17

Spartėjant gyvenimo tempui, susiduriame su darbų gausa, kuriems atlikti kartais neužtenka motyvacijos. Būtent nuolatinis skubėjimas neretai sukelia stresą. Anot Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) psichologo doc. dr. Aido Permino, stresas yra prisitaikomoji reakcija, padedanti mums sudėtingose situacijose. „Stresas mobilizuoja organizmą iškilus mums neįprastoms aplinkybėms. Jo metu žmogus yra pajėgesnis, labiau susikoncentravęs, motyvuotas įveikti sunkumus, net jo nuotaika yra geresnė“, – teigia VDU Teorinės psichologijos katedros docentas, biomedicinos mokslų daktaras. Šiandien domimės, kur glūdi mūsų perfekcionizmo šaknys, kaip išlaikyti motyvaciją bei nepasiduoti stresui.

Kur glūdi perfekcionizmo šaknys ir kaip jam nepasiduoti? 

 

Skaityti daugiau...
 
Alkoholikų vaikai: ką gali mokykla? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 18 Balandis 2016 08:13

Nijolė Goštautaitė Midttun

psichiatrė

Lietuvoje labai daug žalingai geriančių ir nuo alkoholio priklausomų suaugusiųjų. Nuo jų priklausomybės kenčia ne tik jie patys, bet ir jų vaikai. Geranoriškų mokytojų dėmesys mokykloje gali padėti sušvelninti tėvų alkoholio priklausomybės pasekmes vaikams, paskatinti tėvus kreiptis pagalbos. Ką gali ir ko negali mokykla?

Mokykla negali sau leisti ignoruoti šią problemą – moksleivių rezultatai, elgesys pamokose, motyvacija, psichikos sveikatos sutrikimai ir rizika vartoti alkoholį priklauso ir nuo tėvų girtavimo. Šiems vaikams mokykla turėtų tapti saugia vieta, padedančia suprasti kas nutiko jų tėvams, kurioje patys sulauktų dėmesio ir pagalbos. Mokykloje neturėtų būti pamokslaujama, įžeidžiamai kalbama apie žmones priklausomus nuo alkoholio, nes tai moksleivių artimieji, brangiausi jiems žmonės.

Mokytojai labiausiai padeda moksleiviams tiesiog tinkamai dirbdami savo darbą. Mokinio smalsumas, naujos žinios ir gebėjimai, pasiekimų džiaugsmas – kuria tvirtus pamatus visų vaikų ateičiai. Alkoholikų vaikų ateičiai svarbūs tie patys dalykai. Visi vaikai, nepriklausomai nuo jų tėvų, jų pačių elgesio ir pasiekimų moksle -  verti mokytojo dėmesio, profesionalaus darbo ir paramos.

Žalingas alkoholio vartojimas, priklausomybė – tai liga, kurią galima ir reikia gydyti;

viltis yra: daugybė žalingai vartojančių ir priklausomų asmenų tinkamai gydomi nustoja girtavę.

Pagalbos reikia ir šalia alkoholikų esantiems žmonėms – ypač vaikams. Prašyti pagalbos ir ją priimti – stiprybės požymis. To galima išmokti.

Vaikas negali ir neturi nuo šios ligos gelbėti savo tėvų. Jiems padėti turi specialistai;

Vaikai niekada nėra kalti dėl tėvų ligų ir elgesio, nėra kalti dėl pasekmių, pavyzdžiui, skyrybų arba vaiko teisių tarnybos įsikišimo.   

Mokykloje yra galimybė saugiai pasikalbėti apie rūpesčius dėl tėvų vartojamo alkoholio – nebijant pasekmių ir patyčių;

Administracija ir vaikams pagalbą teikiantys specialistai žino, kokios tarnybos gali padėti vaikui, šeimai ir tėvams ir atsakingai į jas kreipiasi.

Mokyklų administracija šiai problemai turėtų skirti pakankamai išteklių ir laiko – kelti savo ir kitų specialistų kvalifikaciją, palaikyti mokytojų pastangas, bendradarbiauti su valstybės institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis veikiančiomis šioje srityje. Labai svarbu suprasti, kad jokia mokykla nėra vieniša sala – Lietuvoje priklausomi asmenys gali gauti gydymo paslaugas, vaiko teisių apsaugos tarnybos ir savivaldybių socialinės tarnybos teikia pagalbą šeimai, veikia platus nevyriausybinių organizacijų tinklas, pagaliau yra Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas.

Kaip papildomą pagalbą tinka vaikus kreipti į Alateen (alkoholikų vaikai) – tai grupė jaunimui, paaugliams, kurių gyvenimą paveikė nors vieno iš tėvų ar kitų artimų žmonių alkoholizmas.

Mokyklos dažnai slepia moksleivių rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo atvejus. Nuo priklausomybės kenčiantys tėvai ir šeimos – dar didesnis tabu. Padėti savo moksleiviams mokykla ir mokytojai gali tik nustoję bijoti, pripažinę žinių stoką šioje srityje ir ieškodami sąjungininkų. Tada problemas galima spręsti kartu.

Apie savigelbos grupes artimiesiems:

ALATEEN – paauglių, kurių gyvenimą paveikė nors vieno iš tėvų ar kitų artimų žmonių priklausomybė, draugija (www.al-anon.lt, www.prevencija.lt

Al-ANON – priklausomybe sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija (www.al-anon.lt

SAV – suaugusių alkoholikų vaikų draugija (http://www.suaugevaikai.com )  

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Reklaminis skydelis
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien37
mod_vvisit_counterVakar312
mod_vvisit_counterŠią savaitę37
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę2868
mod_vvisit_counterŠį mėnesį8249
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį16542
mod_vvisit_counterViso711840

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 54.166.233.99
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją