Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 23 Spalis 2018

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Antradienis, 10 Gegužė 2016 08:19

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. Tikimasi, kad robotai padės pacientams greičiau pasitikrinti sveikatą ir paskatins dažniau tikrintis ją profiaktiškai.

Skaityti daugiau...
 
Chirurgas atvirai apie pilvo plastiką: PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Antradienis, 10 Gegužė 2016 08:11

kada palūkėti, o kada verta pasiryžti operacijai?

„Nuolatinis dangstymasis rankšluosčiu paplūdimyje ar pirtyje ir jokių prigludusių drabužių“, - dabar jau su šypsena kompleksus prisimena 42 metų dviejų vaikų mama Maja, po paskutinio gimdymo ilgai kovojusi su beformiu, nukarusiu pilvu. Su šiais nemaloniais kūno pokyčiais po gimdymo ar greito svorio netekimo susiduria dažna moteris. Puoselėti kūno linijas padeda dietos ir sportas, tačiau kai kuriais atvejais problemos nepavyksta išspręsti vien natūraliomis priemonėmis. Apie tai, kodėl taip nutinka ir kada vienintelis sprendimas yra operacija, kalbamės su plastikos chirurgu Domantu Stundžiu.

 

Skaityti daugiau...
 
Varėnos aviamodeliuotojams – krepšininko Donato Motiejūno dovana PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 09:33

Varėnos rajono savivaldybėje apsilankė Varėnos rajono TS klubo „Erdvė“ aviamodeliuotojai. Jiems buvo įteikta tautiečio, NBA krepšininko Donato Motiejūno dovana – penkiolika porų sportinės avalynės. Ši dovana varėniškius aviamodeliuotojus pasiekė Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Alvydo Verbicko iniciatyva, tarpininkaujant krepšininko D. Motiejūno agentui Tadui Bulotui.alt

Savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas sakė, kad idėja paremti aukštų rezultatų varžybose pasiekiančius rajono aviamodeliuotojus kilo po praėjusią vasarą rajono savivaldybėje įvykusio susitikimo, kuriame rajono vadovams buvo pristatyta klubo veikla ir pasiekimai, bet nustebino finansinė pusė. „Džiaugiamės Jūsų pasiekimais, tačiau savo veiklą plėtojate, treniruojatės ir varžybose dalyvaujate iš savo lėšų. Žinodami Jūsų klubo biudžetą, panorome padėti ir pradėjome ieškoti, kas galėtų paremti, todėl kreipėmės į Donatą Motiejūną. Džiugu, kad jis neatsisakė pagelbėti, ir dabar klubo aviamodeliuotojai galės treniruotis ir dalyvauti varžybose su nauja sportine avalyne. Malonu, kad bent kiek galėjome padėti klubui“, – sakė direktorius A. Verbickas.

Šis klubas įkurtas 2000-aisiais metais, norint suvienyti aviamodeliavimo sporto mėgėjus Varėnoje. Varėnos aviamodeliuotojams vadovauja du mokytojai: moksleiviams – Raimondas Žilinskas, o suaugusiems – Virginijus Ivančikas. Jis yra ir TS klubo „Erdvė“ vadovas. Abu vadovai dėkojo už šią dovaną, kuri klubui  tikrai yra svarbi, bei už savivaldybės teikiamą pagalbą: „Nemanome, kad turime būti išskirtiniai, bet parama suteikia galimybę tinkamai atstovauti Varėnos kraštą varžybose. Pirmą kartą paramą gavome jos net neprašę, tai labai malonu. Stengsimės pateisinti lūkesčius“, – aviamodeliuotojų vardu dėkojo R. Žilinskas.

Vienas iš jauniausių klubo narių - Martynas Gudaitis, atsidėkodamas krepšininkui Donatui Motiejūnui nupiešė padėką.

Praėjusių metų vasarą Trakų rajone vykusiame atvirame šalies laisvo skridimo aviamodelių sporto čempionate Varėnos rajono atstovai: Virginijus Ivančikas, Justinas Bartkevičius ir Virginijus Furmaniukas tapo šalies čempionais, o Martynas Gudaitis jaunių amžiaus grupėje iškovojo antrąją vietą. Susumavus komandinės įskaitos rezultatus, tame čempionate Varėnos aviamodeliuotojų komanda pripažinta nugalėtoja.

Gavę puikią dovaną, aviamodeliuotojai džiaugėsi, kad nauja sportine avalyne galės pasipuošti jau gegužės mėnesį  vyksiančiose tarptautinėse aviamodelių sporto varžybose Rumunijoje.

 
Pasitikrinkite duomenis Gyventojų registre PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 09:27

Teisingumo ministerija, rengdamasi civilinės būklės aktų įrašų įregistravimo popierinių liudijimų (gimimo, santuokos, mirties ir t.t.) atsisakymui nuo 2017 m. pradžios, kviečia visus gyventojus pasitikrinti, kokie duomenys apie juos yra sukaupti Gyventojų registre.

„Tai ypač aktualu tiems asmenims, kurie registravo civilinės būklės aktus iki 1993 metų, nes iki šių metų duomenys nebuvo kaupiami centralizuotai. Gyventojų registras veikia nuo 1992 m. balandžio 1 d. Nuo šių metų pradėti kaupti gimimo aktų įrašų duomenys, o santuokos, ištuokos, mirties aktų įrašų duomenys – nuo 1993 m., todėl visa informacija apie civilinės būklės aktus, sudarytus Lietuvoje nuo šių datų Gyventojų registre turi būti“, - sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Teisingumo ministerija paskatino civilinės metrikacijos įstaigas peržiūrėti gyventojų, kurie šiuo metu kreipiasi į civilinės metrikacijos įstaigas dėl jų teikiamų paslaugų, Gyventojų registre esančius civilinės būklės duomenis, ir, esant šių duomenų trūkumui, inicijuoti jų įrašymą į Gyventojų registrą.

Gyventojai savo civilinės būklės duomenis Gyventojų registre taip pat gali pasitikrinti patys.

Duomenis Gyventojų registre gali pasitikrinti kiekvienas asmuo, prisijungęs prie Elektroninių valdžios vartų portalo www.epaslaugos.lt. Šio portalo paieškos laukelyje reikėtų įvesti žodžius „Gyventojų registro duomenų peržiūra“ ir prisijungti prie registro naudojantis elektroninės bankininkystės slaptažodžiais arba elektroniniu ar mobiliuoju parašu.

Prisijungęs prie Gyventojų registro, asmuo turi matyti informaciją apie gimimo datą ir vietą, deklaruotą gyvenamąją vietą, galiojančius asmens dokumentus, tėvų duomenis, šeiminę padėtį ir duomenis apie vaikus iki 18 metų. Ši Elektroninių valdžios vartų teikiama paslauga kartą per kalendorinius metus yra nemokama.

Jeigu žmogus neturi galimybės pasinaudoti Elektroninių valdžios vartų portalo paslaugomis, jis gali kreiptis į Registrų centro Gyventojų registro departamentą, kurio darbuotojai patikrins visų duomenų atitikimą.

Asmuo Gyventojų registre radęs neteisingus, netikslius ar neišsamius duomenis (pavyzdžiui, nenurodyta, kad asmuo išsiskyręs, susituokęs ar neteisingi tėvų duomenys), turėtų kreiptis į Registrų centro Gyventojų registro departamentą ir pateikti prašymą patikslinti įrašytus duomenis. Prašymą, prie kurio turėtų būti pridedami ir turimi dokumentai, patvirtinantys prašomus patikslinti duomenis, galima pateikti Elektroninių valdžios vartų portale, paštu ar tiesiogiai Registrų centro Gyventojų registro departamentui. Apie ištaisytus netikslumus Registrų centro Gyventojų registro departamentas praneša asmeniui, pateikusiam prašymą. Šiuo metu ši paslauga teikiama nemokamai.

Teisingumo ministerija kviečia gyventojus šiuos duomenis pasitikrinti iki šių metų pabaigos. Užtikrinus tikslius, teisingus ir išsamius duomenis Gyventojų registre, bus išvengta nepatogumų, gyventojui kreipusis dėl atitinkamų paslaugų į valstybės institucijas ir įstaigas, kurios savo funkcijoms vykdyti gauna duomenis iš Gyventojų registro.

Nuo 2017 m. sausio 1 d., registruojant kai kuriuos civilinės būklės aktus (gimimo, mirties), asmeniui pačiam nereikės atvykti į civilinės metrikacijos įstaigą, o jo civilinė būklė bus registruojama remiantis institucijos, konstatavusios tam tikrą civilinę būklę, elektroninių ryšių priemonėmis persiųstais dokumentais be atskiro asmens kreipimosi.

Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės aktų išrašus liudijančius išrašus.

 
Įstatymų pokyčiai gaivins saulės energetiką PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 02 Gegužė 2016 09:16

Prieš keletą metų šoktelėjęs saulės elektrinių populiarumas, panaikinus fiksuotas saulės energijos supirkimo kainas, nuslūgo. Tačiau praėjusiais metais įsigalioję nauji įstatymų pakitimai žada pokyčių ir saulės energijos rinkoje. Šie pakitimai ypač aktualūs šiuo metu, nes nuo gegužės 3 d. Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas priims fizinių asmenų paraiškas gauti paramą, instaliuojant saulės elektrines.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien340
mod_vvisit_counterVakar424
mod_vvisit_counterŠią savaitę764
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3204
mod_vvisit_counterŠį mėnesį9011
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį11144
mod_vvisit_counterViso765849

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 7
Tavo IP: 54.161.100.24
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją