Pradžia Sveikata Rugsėjo 1-ąją pasitinkant

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Rugsėjo 1-ąją pasitinkant PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 30 Rugpjūtis 2013 08:16

Rugsėjo 1-oji yra lyg viso gyvenimo šventė, nes mes mokomės didžiąją savo gyvenimo dalį – vaikystę ir jaunystę, o kai kurie mūsų ir dar ilgiau, nes „Labai jau mokslas daiktas keistas./ Žmonių čia nuomonės taip skirias./ Vieniems jo visiškai nereikia,/ o kitas ieško užsispyręs“. (J. Mekas)

Pasidomėjome, kokiomis nuotaikomis naujus mokslo pasitinka didesnės mūsų rajono mokyklos.

Liudas Tamulevičius, Varėnos r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, sakė, jog yra tik vienas lūkestis – sulaukti kuo daugiau vaikų mokyklose. Lyginant su praėjusiais metais, šįmet bus 15 klasių mažiau, tuo pačiu mažėja ir pedagogų krūvis. O šį rudenį rajono mokyklose pirmąkart mokyklos duris pravers daugiau kaip 170 pirmokų.

Dėl moksleivių pavėžėjimo organizavimo 2013 m. liepos 2 d. patvirtintas Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymas (Nr. XII-512) - „Priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių mokinių pavėžėjimas kompensuojamas iki artimiausios atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos“, iki šiol buvo kompensuojamas atstumas iki 40 km. Dėl šio pakeitimo kai kurioms šeimoms gali tekti lankyti kitą mokyklą, nors dar nėra žinoma, kiek tokių atvejų rajone bus. L. Tamulevičius sakė, jog visose rajono mokyklose laisvų vietų yra, mokiniai gali rinktis bet kurią jų.

Liudas Tamulevičius kalbėjo, jog kitąmet yra geros prognozės mokinio krepšeliui, kurį žadama didinti, o tai būtų didelis pliusas. Jis pasidžiaugė, jog pastaraisiais metais buvo nemažai ir teigiamų pokyčių: įrengti nauji sporto aikštynai Matuizose, Senojoje Varėnoje, Naujuosiuose Valkininkuose; baigta renovuoti „Šaltinėlio“ pradinė mokykla, pradėtas renovuoti „Žilvičio“ darželio antrasis korpusas, taip pat ir Valkininkų darželio pastatas.

Pasitinkant naujuosius mokslo metus L. Tamulevičius linkėjo, kad visas dėmesys būtų skirtas vaikui: „Nesvarbu, kokie gebėjimai, kiekvienas turi rasti savo vietą mokykloje, rasti ir patirti mokymosi džiaugsmą, net ir vaikai su spec. poreikiais. Svarbiausia yra vertinti padarytą pažangą, juk kartais pagerintas pažymys iki 4 balų suteikia tiek pat džiaugsmo, kiek ir gautas dešimtukas. Nepamirškime, kad kiekvienas atėjęs į mokyklą turi rasti čia teigiamas emocijas. Juk paprastuose dalykuose ir slypi esmė“.

Matuizų vidurinės mokyklos direktorius Kęstutis Bartkevičius sakė, jog naujuosius mokslo metus jie pasitinka ryžtingai nusiteikę. „Yra ir nerimo, ir džiaugsmo, bet rugsėjo 1-ąją pasitinkame be didesnių problemų. Didelių pokyčių mokykloje nėra, bet šiuo stabilumu džiaugiamės“, - sakė jis. Ir direktorius, ir pradinio ugdymo skyriaus pavaduotoja džiaugėsi, jog šiais metais bus net 22 pirmokai, tai yra lyg garantija mokyklos ateičiai.

Senosios Varėnos A. Ryliškio vidurinės mokyklos direktorius Gintautas Bendorius kalbėjo, jog belaukiant rugsėjo 1-osios nuotaikos įvairios, šventiškos. „Pasiilgome savo mokinių, norime pamatyti, kaip per vasarą jie išaugo, sutvirtėjo“, - sakė jis. Mokslo metus mokyklos bendruomenė jau ketvirtus metus pradės Šv. Mišiomis Senosios Varėnos arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurios vyks pirmadienį, 9 val.

Šiais metais duris atveria atnaujinta, šviesi ir graži „Šaltinėlio“ pradinė mokykla Varėnoje. Pirmadienį šventė čia prasidės 8 val.

„Ryto“ progimnazijos direktorius Rimas Vasiliauskas sakė, jog kaip bebūtų, rugsėjo 1-oji yra džiugi šventė visiems – ir mokytojams, ir mokiniams. Šalia progimnazijos vasarą pradėtas daryti sporto aikštynas, kaip sakė direktorius, žadėta jį pabaigti dar šį rudenį. Pagaliau šiek tiek sutvarkyta ir aplinka šalia mokyklos, kur vykdomi inžineriniai darbai.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė sakė, jog mokslo metus pasitinka geromis nuotaikomis, šiek tiek pasitvarkę ir pasidažę. Čia rugsėjo 2 d. šventė prasidės 8 val.

Visose mokyklose šalia džiugių nuotaikų vyrauja ir ne tokios geros, visi kalbintieji minėjo mažėjantį vaikų skaičių mokyklose, dėl to mažėja ir pedagogų krūviai bei atlyginimai. Ko gero, visos rajono mokyklos gyvena taupymo režimu, o ir praėjusieji metai nebuvo itin džiugūs finansine prasme; keliose mokyklose sumažėjo komplektuojamų klasių skaičius, nebeliko pradinio ugdymo skyriaus Perlojos daugiafunkciniame centre. Bet, kaip sakė G. Bendorius, nors galbūt daliai mokytojų ir mažės atlyginimai, - geriau žvirblis saujoje, nei jautis girioje.

Mokyklų direktoriai minėjo, jog visi svarbiausi sprendimai Vyriausybėje ir Seime priimami jau po rugsėjo 1-osios.

Gražios rugsėjo 1-osios mokytojams, tėvams ir vaikams, ir visiems, kam ši diena kelia džiugius prisiminimus bei sentimentus.

Eglė STIRBIENĖ

 
Pradžia Sveikata Rugsėjo 1-ąją pasitinkant

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien92
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1097
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10166
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872159

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją