Pradžia Švietimas Sėkmingas rūšiavimas

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Sėkmingas rūšiavimas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 11 Lapkritis 2013 08:38

Per 4 mėnesius Varėnos rajone plastiko ir popieriaus atliekų surūšiuota 94 proc. daugiau. Tai lėmė 2012 m. startavęs projektas, per kurį individualiems namams dalyti antrinių žaliavų konteineriai. Iki šiol individualiems namų ūkiams Lietuvoje išdalyta beveik 70 tūkst. konteinerių, iš jų daugiau nei 4 tūkst. – Varėnos rajono individualių namų gyventojams.

Rūšiavimo skatinimo projektas vykdomas bendradarbiaujant Aplinkos ministerijai, kuri skyrė lėšas savivaldybėms, o šios nupirko antrinių žaliavų konteinerius, ir atliekų vežėjams, kurių iniciatyva konteineriai buvo pristatyti individualių namų gyventojams. Kaip teigia antrinių žaliavų konteinerius gyventojams dalijusios bendrovės „Komunalinių įmonių kombinatas“ Varėnos padalinio vadovas Juozas Ignatavičius, jų įmonė išdalijo visus daugiau nei 4 tūkst. Varėnos rajono individualiems namų ūkiams skirtus konteinerius.

„Matome, kad atliekas mūsų rajono žmonės rūšiuoja beveik šimtu procentu daugiau – tai išties labai didelis skaičius. Jis įrodo, kad Varėnos rajono gyventojai, gavę reikalingų priemonių, noriai rūpinasi savo aplinka. Iš pradžių kai kurie gyventojai manė, jog šalia savo namo turėti antrinių žaliavų konteinerius ir rūšiuoti atliekas nėra būtina ir kad tai sudėtingas procesas, reikalaujantis daug pastangų. Visgi iniciatyvai įsibėgėjus ir gyventojams vis labiau suvokiant rūšiavimo proceso paprastumą, norinčiųjų įsigyti konteinerius bei rūšiuoti antrines žaliavas vis daugėja“, – sako Juozas Ignatavičius.

Siekiant padidinti rūšiuojamų atliekų srautą bei sumažinti į sąvartyną patenkančių antrinių žaliavų kiekį, LR Aplinkos ministerija iš mokesčio už aplinkos teršimą gaminių ar pakuotės atliekomis skyrė lėšų antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Šiuo projektu siekiama, kad kiekvienas gyventojas būtų maksimaliai aprūpintas atliekų rūšiavimo priemonėmis ir būtų skatinamas pirminis rūšiavimas, kai tam tikros rūšies atliekos, tinkančios panaudoti antrąkart, atskiriamos jų susidarymo vietoje.

Skatinant rūšiavimą buvo imtasi ir dar vienos priemonės. Šių metų liepos pabaigoje šalies Vyriausybė patvirtino įmokų už atliekų tvarkymą skaičiavimo metodiką, kurioje numatyta mažinti mokesčius atliekas rūšiuojantiems gamintojams ir importuotojams už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis.

 

 

 
Pradžia Švietimas Sėkmingas rūšiavimas

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien204
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2968
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12332
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841331

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją