Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Senoji Varėna ugningai pažymės 600-ųjų metų sukaktį

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Senoji Varėna ugningai pažymės 600-ųjų metų sukaktį PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 28 Birželis 2013 07:56

Valstybės dienos išvakarėse – liepos 5-ąją dieną Senosios Varėnos A. Ryliškio vid. m-klos stadione šurmuliuos pagrindinis jubiliejinis renginys „Senoji Varėna istoriniuose meno ir kultūros sūkuriuose", skirtas Senosios Varėnos 600-ųjų metų sukakties minėjimui. Šventėje bus demonstruojami senieji amatai, vyks tautodailės ir amatų mugė, koncertai, senovės karių ir viduramžių riterių turnyrai, renginį vainikuos įspūdingas ugnies ir pirotechnikos šou.

Istorine praeitimi turtinga Senoji Varėna rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta po Žalgirio mūšio - 1413 metų sausio 9 d. Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tą dieną rašytame laiške kryžiuočių ordino magistrui. Senojoje Varėnoje gimė iškiliausias lietuvių tautos menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, žymi lietuvių režisierė, teatro meno pedagogė Dalia Tamulevičiūtė ir daugybė kitų žymių asmenybių.

Minint garbingą sukaktį liepos 5 d. žiūrovai galės grožėtis senųjų fotografijų paroda, filmais po atviru dangumi, turės progą išvysti gerai pažįstamų, mėgiamų vietos ir svečių kolektyvų – šokiu žavės studijos „Mikitukas“ vaikai, dainuos ir gros Dubičių etnografinis ansamblis, į visus rajono folkloro renginius suspėjantis ir gerbėjų mylimas Varėnos kultūros centro kolektyvas „Žeiria“, sparčiai garsėjanti grupė „Korys“. Eksperimentinio post-folkloro melodijomis ir sutartinėmis praturtintomis rytų, slaviškais ir akustinio džiazo elementais lepins šventės svečiai, grupė „Sen Svaja“. Suplėšęs ne vieną armoniką, jaunų, charizmatiškų, laisvų menininkų kolektyvas „ByTikZyz“ atseikės smagių, pašėlusių, patrakusių, energingų tradicinių šokių porciją. Senosios viduramžių muzikos kilpomis kerės grupė „Ambera“.

Visos šventės metu netils klegesys įkurtame amatų kaimelyje. Čia bus ne tik demonstruojami senieji amatai, vyks tautodailės ir amatų mugė, bet ir žiūrovų lauks XIV-XVII a. šarvų bei ginklų ekspozicija, kur bus atsakoma į dominančius klausimus apie ginkluotės bei šarvuotės, karybos, viduramžių gyvenimo ypatumus, pasakojama jų istorija.

Mažųjų šventės lankytojų „Jaunojo riterio bei damos“ mokykloje, lauks piešimo, lipdymo iš molio pamokėlės, taip pat įvairūs senoviniai žaidimai ir mažiems, ir dideliems.

Šventės lankytojų lauks ne tik žvitrios akies ir tvirtos bei tikslios rankos, bet ir gudrios galvos reikalaujantis kirvių ir iečių mėtymas, šaltųjų ginklų valdymo trasa, leidžianti kiekvienam pasijusti tikru viduramžių kariūnu.

Abejingų nepaliks senovės karių kovos ir tikras riterių turnyras, kuriame nesuvaidintais smūgiais vienas kito šarvus lankstys riteriai iš įvairių pasaulio šalių, kiekvienas su savu charakteriu ir atskirais ginklais.

Šventės kulminacija taps didžiulis ugnies ir pirotechnikos šou, kurio metu bus pasakojama ištisa istorija, įvairiais šokiais demonstruojami atskiri ugnies įrankiai, energija, aistra ir pavojus persipins su lyriškais šokio žingsneliais, sudėtingais pakėlimais, o įspūdį sustiprins specialieji pirotechnikos efektai.

„Tai tikra dovana Senajai Varėnai, jos garbingo jubiliejaus proga. Šventės programa įvairialypi ir patraukli, joje sau patikusią veiklą ar reginį ras kiekvienas apsilankęs, o tuščiomis namo grįžti taip pat nereiks – kad būtų galima įsigyti malonų, tradicinį šventės pirkinį pasirūpins nagingi tautodailininkai bei amatininkai. Nesuklysim sakydami, kad nieko panašaus Senojoje Varėnoje dar nėra buvę“, - sako pagrindinio šventės rengėjo Varėnos kultūros centro direktorė Marytė Stoškutė.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Senoji Varėna ugningai pažymės 600-ųjų metų sukaktį

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien181
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2945
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12309
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841308

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 13
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją