Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 26 Balandis 2019

„Sidabrinių bičių“ avilį papildė dar dvi bitutės PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 19 Spalis 2018 08:25

altRugsėjo 16 d. Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje paminėtos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 143-osios gimimo metinės ir įteikti garbingi apdovanojimai Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms. „Sidabrinės bitės“ ženklai buvo įsegti ir Varėnos rajono savivaldybės kultūros premijomis apdovanoti du iškilūs Varėnos krašto kultūros puoselėtojai – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja konsultantė, Varėnos literatų klubo „Jievaras“ narė, aktyvi visuomenininkė Joana Grigaitienė bei Varėnos viešosios bibliotekos direktorius ir aktyvus visuomenininkas Eitaras Kazimieras Krupovičius

 

Živilė Puidokaitienė

Koncertinė programa
Šv. Mišių metu ir po jų įspūdingą koncertą iškilmingo renginio dalyviams padovanojo solistė Julija Stupnianek–Kalėdienė, vargonininkė Jūratė Landsbergytė ir fleitistas Vytautas Oškinis (nuotr. apačioje). Šis koncertas – sakralinės muzikos valanda pagerbiant M.K. Čiurlionį, vienas iš paskutiniųjų šių metų menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ renginių, jau kelintus metus vykstančių ir Varėnos krašte. Šv. Mišių metu giedojo ir Senosios Varėnos parapijos choras „Sonata“, vadovaujamas Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos pedagogės Ilonos Zalanskienės.
Kultūros ir meno tarybai, kuriai pirmininkauja Algirdas Juškevičius, buvo pateiktos keturios „Sidabrinės bitės“ laureatų kandidatūros. Tarybos nariai posėdyje beveik vienbalsiai pritarė J.Grigaitienės ir E.K.Krupovičiaus kandidatūroms, nes šių žmonių nuopelnai Varėnos krašto kultūrai ir menui yra neabejotinai dideli.

Indėlis į Varėnos kultūrą
J.Grigaitienė savo talentą ir veiklą įprasmina išliekamąją vertę turinčiuose darbuose ir kūryboje. Iki 1995 metų J.Grigaitienė dirbo Varėnos „Ryto“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, mokytoja metodininke. Keturiasdešimt vieną kartą jos mokiniai tapo respublikinių literatūros, filologų, meninio skaitymo konkursų laureatais bei prizininkais. Ji yra parengusi knygas: „Nuošalės poetas“ (poeto A.Kalanavičiaus šešiasdešimtmečiui), Varėnos „Ryto“ vid. mokyklos jaunųjų literatų kūrybos rinktinę „Ežerų ir girių užauginti“. Kaip leidybinės komisijos narė dalyvavo ruošiant knygą „Pokario žmonių likimus apmąstome šiandien“, tam organizavo mokinių rašinių konkursą „Laisvės kovų kančių istorija“, o atrinktus rašinius sudėjo į šią knygą. J.Grigaitienės kūrybinį kraitį papildo ir knygos „Amžių sandūroje“, „Palydėjau žodį“, publicistinis romanas „Jos norėjo būti karalienės“, poezijos rinktinės „Rytoj ir vakar“, „Žvaigždžių taku“. Brandi išmintis ir patirtis, kilnūs principai ir jaunatvišku polėkiu deganti širdis, begalinis darbštumas ir kruopštumas leido įgyvendinti jos prasmingą kūrybinę viziją – parašyti dvi apybraižų knygas „Svajonės pašaukti“. Pirmoji skirta mokytojams, mokyklų direktoriams, pavaduotojams, neformalaus ugdymo pedagogams, būrelių vadovams. Knygoje aprašyti trijų kartų mokytojai, savo veikla gerbę pasirinktą profesiją. Antrojoje – trisdešimt šešių Varėnos rajone dirbusių ir dirbančių gydytojų biografijos, interviu, nuotraukos, poezijos, dailės darbai.
Spaudoje paskelbta nemažai J.Grigaitienės publikacijų ir eseistinių straipsnių visuomeninėmis temomis. Jos išskirtines savybes – profesinę kompetenciją, išmintį, meninį polėkį ir kūrybinius sugebėjimus – pastebėjo ir įvertino Varėnoje vykstančio Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio organizatoriai, pakvietę ją į nominacijų komisiją. J.Grigaitienės profesinė ir visuomeninė veikla įvertinta daugybe apdovanojimų.

Puoselėja Varėnos krašto vertybes
E. K. Krupovičius yra aktyvus, iniciatyvus, daug nuveikęs populiarinant grožinę literatūrą, šalies istorines ir kultūrines vertybes, išsaugant ir puoselėjant Varėnos krašto vertybes. Jo iniciatyva įamžinta poeto Martyno Vainilaičio gimtinė – Mergežerio kaime pastatyta skulptūra „Strazdanotas berniukas“, atminimo lenta, įkurtas M. Vainilaičio skulptūrų parkas ir muziejus Vaitakarčmio kaime, atnaujinta Anzelmo Matučio Drevė Pauosupės kaime, čia sutvarkyta ir nuolat tvarkoma aplinka. Kas dveji metai Vaitakarčmyje organizuojamas respublikinis vaikų meninės kūrybos festivalis „Susitikimas Ežio dvare“, o Pauosupės kaime vyksta respublikinė poetinės kūrybos šventė „Poezijos pavasarėlis“. Nuo 2006 m. vyksta tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, Alytaus apskrities literatų šventė „Poezijos rudenėlis“, nuo 2016 m. – Lietuvių kalbos dienos, nuo 2018 m. – pėsčiųjų ir dviračių žygiai į Varėnos rajono literatūrines vietas. 2009–2017 m. Grybų šventėje organizuojamas „Knygų ir menų kiemas“: knygų mugė ir populiarių Lietuvos bardų koncertai, žymių žmonių istorijos, knygų pristatymai, garsiniai skaitymai, parodos, „Literatūrinė vaistinė“ ir kt. Nuo 2014 m. Varėnos bibliotekoje rengiami mokymai jaunimui, čia dirba tarptautiniai ir vietos savanoriai, o nuo 2015 m. bibliotekoje veikia Atviras jaunimo centras, vyksta renginiai, skirti jaunimui. Varėnos gyventojai turėjo progą susipažinti su Lietuvos bardų judėjimu, nes bibliotekoje apsilankė žymiausi šio žanro atlikėjai. Nuolat vyksta susitikimai su knygų autoriais, rašytojais.
Direktorių Eitarą pasveikino gausus Varėnos rajono bibliotekininkų būrys: „Biblioteka buvo ir lieka jauki, šiuolaikiška, atvira visiems, puoselėjanti bendruomenės tradicijas. Džiaugiamės, kad tapote „Sidabrinės bitės“ laureatu ir apdovanojimų istorijoje esate jau šeštasis – garbingos bibliotekininko – profesijos atstovas. Yra sakoma: „tikroji gerų darbų vertė – noras, kad šie liktų nežinomi“. Nepaisant kuklumo, Jūsų darbai – nelieka nepastebėti kolegų. Didžiuojamės, kad mokate įkvėpti kitus imtis naujų veiklų, skatinate įstaigų bendradarbiavimą, su džiugesiu priimate kiekvieną atėjusį. Sidabrinės bitės apdovanojimas – tai vėl naujas lapas ir naujas laiptelis. Linkime visuomet jausti dienos vertę, žinoti savo troškimus ir siekius. O juos įgyvendinant – atkaklumo ir sėkmės“.

Sveikinimai
Laureatus pasveikino Varėnos rajono meras Algis Kašėta: „Senojoje Varėnoje gimęs M.K. Čiurlionis paliko didelį pėdsaką mūsų tautos tapatybėje. Jis, kaip Maironis, kaip Justinas Marcinkevičius, yra neabejotinai vienas iš mūsų pasaulėjautos „architektų“. Lygiai prieš metus teko dalyvauti renginyje, skirtame M.K. Čiurlioniui, Sankt Peterburge. Apie jo kūrybos vertę ir reikšmę šiame renginyje diskutavo didelė akademinė bendruomenė. Minint šio menininko gimimo metines, labai prasminga proga prisiminti ir pagerbti visus kūrybingus Varėnos krašto žmones, kurie kiekvienas į kultūros „avilį“ įneša po didelį indėlį. Tų mūsų kūrėjų skleidžiamą šilumą galima pajusti visame krašte. Štai gerbiamą Joaną Grigaitienę, kuri buvo ir mano mokytoja, už neįkainojamą indėlį ugdant asmenybes ir mokant lietuvių kalbos, atsimena ir labai vertina ne viena moksleivių karta“. Meras pabrėžė, kad Eitaras Krupovičius yra gerbiamas vadovas ir besąlygiškas autoritetas Varėnos krašto bibliotekininkų bendruomenei. Taip pat akcentavo, kad jo indėlis įvairiomis formomis įamžinant poetų Martyno Vainilaičio ir Anzelmo Matučio atminimą, organizuojant kitus prasmingus renginius bei įgyvendinant projektus yra taip pat labai reikšmingas. A. Kašėta pasidžiaugė, kad Varėnos kraštas tikrai turtingas talentingais, kūrybingais ir darbščiais žmonėmis

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien97
mod_vvisit_counterVakar454
mod_vvisit_counterŠią savaitę2061
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3575
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12939
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį17276
mod_vvisit_counterViso859214

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 7
Tavo IP: 3.90.56.90
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją