Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 23 Spalis 2018

Socialinių paslaugų plėtra Varėnos rajone – tarp geriausių Lietuvos projektų PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 21 Birželis 2017 11:43

alt„Europos burių“ apdovanojimuose birželio 29 d. paaiškės geriausi Europos Sąjungos investicijomis įgyvendinti projektai. Tarp galimų laimėtojų pateko ir Varėnos socialinių paslaugų centro projektas, dėl geriausios socialinės iniciatyvos prizo kovosiantis su Vilniaus miesto savivaldybe ir Valstybiniu studijų fondu.

Alytaus regionas tarp dvylikos nominantų šiemet turi net du atstovus: UAB „Traidenis“ varžosi kategorijoje „Už proveržį į užsienio rinkas“, o Varėnos socialinių paslaugų centras sieks laimėti prizą „Už investicijas į žmogų“.

Dėl „Europos burių“ projektai varžosi keturiose kategorijose: „Už investicijas į žmogų“, „Už proveržį į užsienio rinkas“, „Už inovatyviausius sprendimus“ ir „Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą“. Kiekvienoje jų komisija atrinko tris finalininkus, iš kurių nugalėtoją išrinks visuomenės balsai. Penktasis apdovanojimas keliaus daugiausiai simpatijų sulaukusiam projektui, tad vienam iš keturių nugalėtojų teks dvi skirtingos „Europos burės“.

Projekto „Integralios pagalbos paslaugų plėtra Varėnos rajone“ metu neįgaliesiems bei senyvo amžiaus žmonėms suteikta galimybė gauti įvairiapusę pagalbą bei paramą. Su profesionalių ekspertų suteikiamomis paslaugomis pagerėja ne vien labiausiai paramos reikalaujančio socialinio sluoksnio, bet ir jų aplinkinių gyvenimo kokybė, kadangi artimiesiems suteikiama galimybę šeimos narių priežiūrą derinti su darbu.

Varėnos socialinių paslaugų centro vadovė Dovilė Barčiukienė teigia, kad projektas jau dabar susilaukė didžiulio žmonių palaikymo: „Projektas sutiktas labai teigiamai, gauname daug gražių žodžių ir iš pačių žmonių, ir iš jų artimųjų. Anksčiau rajone buvo galima gauti tik pagalbos į namus ir dienos globos paslaugos, bet matėme, kad to tiesiog nepakako“.

Projektas leidžia trisdešimt savimi pasirūpinti negalinčių žmonių suteikti slaugos, pagalbos į namus bei reabilitacijos paslaugas.

„Norėjome suteikti tokias paslaugas, kurios pačios atkeliautų pas žmones. Tuo pačiu stengiamės palengvinti jų šeimos narių naštą ir tam teikiame konsultavimo paslaugas“, – pasakoja D. Barčiukienė.

Kiti du „Už investicijas į žmogų“ nominantai, tai Valstybinis studijų fondas bei Vilniaus miesto savivaldybė. Pirmasis pritaikė aukštųjų mokyklų aplinką patogesniam žmonių su negalia prieinamumui, organizavo specialius darbuotojų mokymus, o neįgaliesiems studentams skyrė 152 eurų mėnesines išmokas – šias per pastaruosius du metus gavo 968 jauni žmonės. Tuo tarpu Vilniaus savivaldybė įvykdė vakarinio aplinkkelio III etapą, sumažinusį eismo įvykių, triukšmo ir taršos skaičius miesto centre.

Finalininkus įvertinusią ir į geriausiųjų trejetą atrinkusią vertinimo komisiją šiemet sudaro Kęstutis Jankauskas, Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) generalinio direktoriaus pavaduotojas, Giedrė Švedienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vykdomoji direktorė, Žygimantas Mauricas, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto vyr. lektorius bei žurnalistas, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Aurimas Perednis.

Nugalėtoją išrinks visuomenės balsai, tad norintys įvertinti jiems padėjusį projektą turi šansą laimėti jam apdovanojimą. Varėną palaikyti kiekvienas norintis gali atiduodamas balsą ES investicijų svetainėje: http://esinvesticijos.lt/lt/europos-bures

Balsavimas vyks iki birželio 25-osios, o birželio 29-ąją Raudondvario dvare įvyks oficiali „Europos burių“ ceremonija. 

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien385
mod_vvisit_counterVakar424
mod_vvisit_counterŠią savaitę809
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3204
mod_vvisit_counterŠį mėnesį9056
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį11144
mod_vvisit_counterViso765894

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 14
Tavo IP: 54.161.100.24
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją