Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Spanguoliauti – dar ne laikas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 30 Rugpjūtis 2013 08:43

Nors šių metų vasara prasidėjo labai anksti ir augalų vegetacijos nestabdė šalnos ir sausros, tačiau uogos bei vaisiai noksta, grybai auga kaip kasmet – tradiciniu laiku.

Aplinkosaugininkai sulaukia prašymų paaiškinti apie uogų, ypač bruknių ir spanguolių, rinkimo terminus, taip pat siūlymų nustatyti šių uogų rinkimo sezono pradžią.

„Tokie terminai kažkada buvo nustatomi, tačiau jie negalėjo paveikti nei gamtos išteklių apsaugos, nei racionalaus jų naudojimo, neleido vystytis žmonių sąmoningumui ir teisingam požiūriui į gamtos išteklius. Žalios, neprinokusios uogos nerenkamos, nes jos neturi jokios vertės. Bruknės parausta ne anksčiau kaip rugpjūčio pirmąją dekadą, pietų Lietuvoje spanguoles galima rinkti (tada jos jau paraudusios) maždaug nuo rugsėjo vidurio. Rytų ir Šiaurės Lietuvoje šie terminai gali šiek tiek skirtis. Uogų rinkimo termino pradžios nustatymas būtų sudėtingas dėl šių fenologinių skirtumų, be to – mes atimtume teisę žmonėms rinktis ir patiems spręsti, kokio produkto jie nori: sveiko ar žalingo sveikatai. Tą patį turėtų inicijuoti ir gamtos išteklius superkantys verslininkai: nesupirkti žalių, neteisėtais būdais („šukomis“) surinktų uogų,“ – sakė Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius.

Nuo š. m. rugpjūčio mėn. 27 d. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato pastate (Šilagėlių 11, Marcinkonys) išduodami leidimai uogauti, grybauti: Marcinkonių seniūnijos - Bižų, Darželių, Dubininko, Grybaulios, Kapiniškių, Kašėtų, Mančiagirės, Marcinkonių, Mardasavo, Margionių, Musteikos, Paūlių, Puvočių, Rudnios, Trakiškių, Viršurodukio, Zervynų, Žiūrų, Kaniavos seniūnijos – Karaviškių, Kašėtų, Katros, Krokšlio, Lynežerio, Paramėlio, Pauosupės, Rudnios kaimų gyventojams.

Piliečiai, atvykę pasiimti leidimų, privalo pateikti asmenybę ir gyvenamąją vietą nustatančius dokumentus (pasas su atžyma apie gyvenamą vietą arba pažyma deklaravusiems gyvenamą vietą).
Atminkite, kad Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje galima lankytis turint išduotą leidimą su nuotrauka arba leidimą be nuotraukos ir asmenybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka.
Leidimų išrašymo laikas darbo dienomis nuo 8 iki 17 val., penktadienį nuo 8 iki 15.45 val. Pietų pertrauka 12 iki 12.45 val.

Uogavimas galimas nuo 2013 m. rugsėjo 7 d. iki rugsėjo 16 d.

Parengė R.V.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien155
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1160
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10229
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872222

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją