Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Trečiadienis, 12 Gruodis 2018

Tarp „Metų ūkis“ nugalėtojų – ir varėniškiai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Penktadienis, 30 Lapkritis 2018 09:26

alt

Praėjusį penktadienį Kaune jau 25 kartą buvo pagerbti konkurso „Metų ūkis 2018“ laimėtojai. Tarp laimėtojų – trys ūkininkų šeimos iš Varėnos rajono

 

Indrė ŽIDONYTĖ
Šiemet, Lietuvai minint 100metį, konkursas „Metų ūkis“ minėjo 25-metį. Konkursas per eilę metų išlaikė savo esminius principus: pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą. Jo tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėje. Visai nesvarbu stambus, vidutinis ar smulkus tai būtų ūkis, svarbiausia – sumanus. Šiais metais rezultatai buvo gauti iš 38 savivaldybių, o konkurse dalyvavo 401 ūkis, iš kurių aktyviausios buvo Kauno, Rokiškio, Telšių, Anykščių ir Varėnos savivaldybės. Laimėtojais tapo 115 ūkių.
Pirmoji vieta atiteko Varėnos r. ūkininkaujantiems Daivai ir Gediminui Baubliams, jie jau daugelį metų verčiasi ekologine sėklininkyste Dvarčių kaime. Antrosios vietos laimėtojai – Varėnos r. Keršių ūkis. Keršių (tėvo su vaikais) mišriame ūkyje laikoma ne tik 1500 vnt. dedeklių, bet ir auginamos braškės, užsiimama daržininkyste-sodininkyste, dirbama 68 ha žemės. Savo ūkyje šeima beveik nenaudoja cheminių medžiagų. Visa jų užauginama produkcija – natūrali. Keršių ūkį kasmet sertifi kuoja „Ekoagros“, nes ūkininkai dalyvauja KPP priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veikloje „Tausojanti aplinką vaisių ir daržovių auginimo sistema“. Tad ūkis vos per žingsnį nutolęs nuo ekologinio. Iki tol jis 6 metus buvo ekologinis, tačiau pasikeitus taisyklėms, nebeliko vietos mišriems ūkiams.
Trečiosios vietos laimėtojai – Diana ir Vytautas Ulbinai, ūkininkaujantys Vydenių seniūnijoj, Kijučių kaime. Europos Parlamento narys Bronis Ropė pabrėžė auklėjamąją, šviečiamąją konkurso misiją. „Nugalėtojų ūkiai parodo, kokia marga ir įvairi yra Lietuva. Ūkininkų dėka turime gerą, kokybišką maistą“, – sakė B. Ropė. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sakė, kad šis konkursas yra puikus fi ltras, leidžiantis atrinkti, kokie ūkiai yra rentabilūs, neša pelną, padeda apsispręsti, koks yra tipinis ūkis Lietuvoje. Ministro nuomone, ūkininkai visais laikais buvo Lietuvos ramstis. Jų vaikai mokėsi užsienyje, o grįžę į Lietuvą prieš šimtą metų sukūrė atgimimą. 
 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien213
mod_vvisit_counterVakar514
mod_vvisit_counterŠią savaitę1040
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3066
mod_vvisit_counterŠį mėnesį4715
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį13076
mod_vvisit_counterViso787397

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 7
Tavo IP: 34.228.41.66
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją