Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 21 Vasaris 2019

Tarybos narys kenkia Varėnos rajono savivaldybės reputacijai? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Pirmadienis, 05 Vasaris 2018 12:08

 

altVarėnos rajono savivaldybės sprendimas įrengti viešąjį tualetą miesto parke  sukėlė daug diskusijų, kurios altnetyla dar iki šiol. Antradienį vykusio tarybos posėdžio metu administracijos direktorius Alvydas Verbickas žengė į tribūną ir pažėrė tarybos nariui Povilui Saulevičiui aibę priekaištų dėl negarbingo ir nepadoraus elgesio bei noru pakelti savo reitingus prieš artėjančius rinkimus ir Varėnos savivaldybės reputacijos menkininimu. Už tai, kad P. Saulevičius išreiškė savo nuomonę net dviejose televizijos laidose, A. Verbickas neliko skolingas ir paprašė, kad tarybos nario elgesį išnagrinėtų Varėnos rajono savivaldybės tarybos etikos komisija

 

Živilė Puidokaitienė

Tarybos posėdžio pabaigoje administracijos direktorius Alvydas Verbickas kreipėsi į susirinkusius tarybos narius, kadangi jis, kaip administracijos vadovas, yra priverstas kreiptis dėl vieno tarybos nario pakankamai negarbingo elgesio savivaldybės institucijos atžvilgiu.

Direktorius priminė, kad šiuo metu Varėnos mieste, parke, yra baigiamas įrengti viešasis tualetas, pastatas buvo projektuojamas taip, kad darniai įsilietų į tvarkomo miesto centro dalies teritoriją bei atitiktų architektūrinius poreikius, jų savitumą: „Tačiau, atsižvelgiant į viešus pasisakymus, akivaizdu, kad ne visiems ir ne kiekvienam yra manoma, kad tualetas yra reikalingas. Dar 2017 metais, lapkričio 16 dieną LNK televizijoje info šou „KK2“ buvo reportažas dėl Varėnoje statomo viešojo tualeto. Povilas Saulevičius, Lietuvos socialdemokratų partijos Varėnos skyriaus pirmininkas ir Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys viešai išreiškė abejones dėl pasirinkto statinio projekto ir jo kainos. Tačiau nepateikė jokių įrodančių faktų ir tokiais nepagrįstais pasisakymais, paskelbtais pramoginėje laidoje šis Varėnos politikas neapsiribojo. 2018 metais sausio 21 d.TV3 žinių laidoje viešai nurodė, kad kreipsis į teisėsaugą, nors, žinoma, neaišku dėl ko ir į kokią, nes 2017 m.lapkričio 21 d. viešoji įstaiga „Centrinė projektų valdymo agentūra“ atliko viešojo tualeto statybos darbų patikrą ir pritarė vykdytam mažos vertės pirkimui“.

Anot A. Verbicko, P. Saulevičius įtaria, kad buvo perkamos daug pigesnės medžiagos nei yra sąmatoje, tačiau visiškai nepagrindžia šio savo teiginio. Taip pat keistas politiko pasisakymas, kad sąmatų paskaičiavimai jam nebuvo pateikti, nes neva yra konfidenciali informacija. „Norim politikui priminti, kad dar 2017 m. gruodžio 6 d. raštu, kuriuo vadovaujantis galiojančiais teisės aktais buvo atsakyta į du iš trijų klausimų. P. Saulevičiui buvo nurodyta, kad su tokiais pareiškimais ir informacija gali susipažinti. Pacituosiu, kaip buvo pasakyta: „Vadovaujantis viešųjų pirkimų įstatymo 58 str. 5 dalimi buvo nurodyta, kad susipažinti gali tik įstatyme nurodyti asmenys“, - teigė administracijos direktorius.
A. Verbickui pasirodė keista, kad politikas pamiršo, jog dar 2017 m. spalio 30 d. buvo viešai paskelbta, kad viešas tualetas, tualeto statybos ir aplinkos sutvarkymas kainuos 96 tūkst.319 Eur, viešo tualeto pastatų statyba 74 tūkst.814 Eur, iš kurių vien tik pastato inžinieriniai tinklai ir įranga kainuos 33 tūkst. 494 Eur. Dangų prie pastato sutvarkymas – 14 tūkst. 937 Eur, o inžinierinių statinių lauke laboratorijos nugriovimas ir kiti smulkūs darbai kainuos 6 tūkst. 566 Eur. Administracijos direktorius atkreipė dėmesį, kad iš tų 96 tūkst. 319 Eur savivaldybės biudžeto lėšos sudaro tik 7 tūkst.23 Eur. „Suprantama, kiekvienas žmogus turi turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, tačiau ne kiekvienas žmogus yra valstybės politikas, kuriam keliami aukštesni standartai nei kitiems žmonėms. Įvertinus P. Saulevičiaus pasisakymus, manytina, kad jo elgesys neatitinka politikui viešame gyvenime taikomų elgesio principų, t.y. padorumo ir pavyzdingumo. Valstybės politiko elgesys turi atitikti jo einamas pareigas ir vieši pasisakymai dėl savivaldybės institucijos sprendimų teisėtumo neabejotinai kenkia savivaldybės insitucijos reputacijai, autoritetui ir ne tik Varėnos savivaldybės, bet ir visos Lietuvos mastu“.
Anot A. Verbicko, tokiu savo elgesiu, tikėtina, P. Saulevičius siekia ne tik sąžingingai įgauti pranašumą artėjančiuose rinkimuose, bet ir pakelti savo reitingus, todėl toks politiko elegesys turi būti ištirtas kompetetingos komisijos Varėnos rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos.

 

 

 

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien187
mod_vvisit_counterVakar620
mod_vvisit_counterŠią savaitę1952
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę4327
mod_vvisit_counterŠį mėnesį13922
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį13760
mod_vvisit_counterViso824344

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 5
Tavo IP: 18.212.206.217
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją