Pradžia Sportas Tikisi žmonių pagalbos

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Tikisi žmonių pagalbos PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 24 Gegužė 2013 09:07

Varėnoje bus įamžintas čia kunigavusio monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimas

Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas puoselėja idėją įamžinti kultūros, meno ir mokslo srityse nusipelniusius kraštiečius bei Varėnos rajone dirbusias iškilias asmenybes.

Viena iš pirmųjų idėjų – įamžinti Varėnoje 1969-1975 metais kunigavusio šviesios atminties monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimą.

„Turiu seną svajonę ir tikiuosi Varėnos rajono visuomenės pagalbos ir paramos įamžinant šviesios atminties monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimą Varėnoje, šalia bažnyčios pastatant bent kuklų atminimo ženklą čia klebonavusiam dvasininkui atminti ir pagerbti“, – sako rajono vadovas.

Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas už neeilinius viso gyvenimo veiklos nuopelnus yra apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ketvirtojo laipsnio ordinu, Lietuvos nepriklausomybės medaliu, Santarvės fondo premija.

Daugelis varėniškių šį šviesų ir taurų žmogų dar gerai prisimena ir su ypatinga pagarba.

1969 m. kunigas K. Vasiliauskas į Varėną buvo paskirtas iš karto po tremties ir kalėjimo. Gyvendamas Varėnoje, kunigas K. Vasiliauskas gebėjo atskleisti savo dvasios turtingumą, taurumą, paguodą, užtarimą, pagarbą žmogui. Mylėjo gyvenimą ir žmones lengvai, šviesiai, supratingai pajuokaudamas, bet ir įdėmiai įsiklausydamas. Ragino daryti gera kitiems. Jam vienodai svarbu buvo aukoti šv. Mišias, sakyti pamokslą, dalyvauti laidotuvėse ar guosti nelaimės ištiktą žmogų. Ne vieną kartą šis dvasininkas šv. Mišias už mirusiuosius aukojo be jokio atlyginimo, paprašytas bet kuriuo paros metu krikštydavo vaikelius, tuokdavo jaunus žmones, niekada neatsisakydavo patarti, pagelbėti.

1975 metais jis buvo paskirtas vikaru Vilniaus šv. Rapolo bažnyčioje, tad Varėną ir jos žmones, kuriuos labai mylėjo, buvo priverstas palikti.

Mero potvarkiu jau yra sudarytas organizacinis komitetas monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimo įamžinimui įgyvendinti. Jo darbe dalyvaus Savivaldybės vadovai ir specialistai, Varėnos ir Senosios Varėnos parapijų dvasininkai, žiniasklaidos atstovai. Taip pat mielai sutiko dalyvauti profesorė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Viktorija Daujotytė–Pakerienė bei žurnalistė, monsinjoro Kazimiero Vasiliausko labdaros fondo valdybos narė Ramunė Sakalauskaitė.

Organizaciniam komitetui pavesta iki šių metų birželio 17 d. parengti priemonių, skirtų monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminčiai įamžinti, planą.

Kaip teigia meras Vidas Mikalauskas, paminklas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui turėtų iškilti iš privačių geros valios žmonių lėšų ir aukų.

 
Pradžia Sportas Tikisi žmonių pagalbos

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien380
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę913
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14268
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843267

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 7
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją