Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Žingsnis taros užstato sistemos link PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Trečiadienis, 29 Sausis 2014 14:14

altDauguma suinteresuotų asmenų ir organizacijų palaiko Aplinkos ministerijos parengtą Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą. Juo numatoma, kad nuo 2015 m. gegužės 1 d. Lietuvoje užstato sistema bus taikoma ne tik daugkartinėms stiklo, bet ir vienkartinėms metalinei, plastikinei ir stiklinei tarai – PET buteliai, skardinės ir kt. Ją priimti būtų įpareigotos visos didesnės šalies parduotuvės

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sausio 17 d. pasirašė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą ir artimiausiu metu jis bus teikiamas Vyriausybei.

„Liko tik keli paskutiniai žingsniai – sulaukti Vyriausybės ir Seimo pritarimo. Juos gavę galėsime aktyviai imtis darbų, kad nuo 2015 m. turėtume sklandžiai veikiančią, gyventojams ir aplinkai naudingą taros užstato sistemą. Mūsų duomenimis, tokiai sistemai pritaria daugiau kaip 70 proc. gyventojų“, – sako V. Mazuronis.

Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitime numatoma, kad visi pakuočių pardavėjai, prekiaujantys parduotuvėse, kurių prekybinis plotas viršija 200 kv. m, privalės organizuoti vienkartinių pakuočių atliekų priėmimą ir užstato grąžinimą prekybos vietoje arba nedidesniu nei 150 m atstumu nuo jos, užtikrinant tokias pačias darbo valandas.

200 kv. m ir mažesnės prekybos vietos (išskyrus kaimo parduotuvės) ir prekyvietės, kioskai, degalinės, viešojo maitinimo įstaigos užstato grąžinimo sistemos vykdyti neprivalės, bet galės savo pasirinkimu dalyvauti užstato sistemoje.

Siūloma, kad užstatas už parduodamų gaminių pakuotes pakuočių vartotojams turi būti grąžinamas grynaisiais pinigais arba, pakuočių vartotojams pageidaujant, jiems suteikiama teisė įsigyti prekių ar paslaugų arba skirti paramą už sumą, lygią užstato dydžiui.

Aplinkos ministerijos užsakymu 2009 m. atliktos šalies gyventojų apklausos duomenimis, kad užstato sistema atsirastų ne tik buteliams, bet ir kitai tarai, pritarė 74 proc. apklaustųjų.

Parengė R.V.

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien428
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę961
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14316
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843315

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 28
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją