Pradžia

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Žygis "Dzūkų kovų keliais" 2013 PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 25 Birželis 2013 07:57

Jau antrus metus iš eilės rengiamas pėsčiųjų žygis „Dzūkų kovų keliais“. Š.m. liepos 6 d. - Valstybės dieną - pėsčiųjų žygių asociacija Varėnos rajone rengia žygį „Dzūkų karių keliais“. Žygis skirtas Sąjūdžio 25-mečiui, S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80- mečiui, 1863 m. sukilimo 150-mečiui ir Senosios Varėnos 600 metų paminėjimui. Žygiui parengtos dvi trasos 20 km ir 40 km. Žygio dalyviams įveikusiems trasą bus įteikti žygio medaliai bei diplomai.

Žygio rengėjas Seimo narys, Gediminas Jakavonis, pabrėžė kilnų žygio tikslą - ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, puoselėti kultūros, istorines tradicijas, užtikrinti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą.

„Dzūkų kovų keliais“ žygio maršrutas prasidės Senojoje Varėnoje prie Nepriklausomybės paminklo. Toliau tęsis per Varėną. Istorikai jau neabejoja, kad Varėnos žemėje XVa. buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto medžioklės dvaras ir pilis, kurioje jis su savo dvariškiais praleisdavo daug laiko ne tik medžiodamas savo malonumui, bet ir kariuomenės aprovizacijos tikslais.

Pražygiavę Varėną žygeiviai patrauks Dainavos girios link, kuria eina aukštos įtampos elektros linija. Ši maršruto atkarpa – viena iš sunkesnių, kalnas, pakalnė, vėl kalnas, purus smėlis. Žygeiviai bus tikrų miškų glėbyje. Praeis  pro Dainavos Vytauto Didžiojo rinktinės žūties vietą. Žygeiviai taip pat aplankys A. Matučio drevę, Pauosupės kaime. Šiame kaime stūkso rašytojo A. Matučio drevė – muziejus. Drevė buvo A. Matučio kūrybos laboratorija. Nuo šios vietos bus duotas startas žygeiviams kurie žygiuos 20 km. Tolesnis žygeivių tikslas - pasiekti Lynežerio (miškų dzūkų) kaimą. Punktas bus prie mokyklos, kurioje dirbo žinomi poetai Kostas Kubilinskas ir Algirdas Skinkys. Lynažerio kaimas yra įsikūręs prie ežero, miško apsuptyje. Kaimo pavadinimas susijęs su ežero vardu. Šiame kaime yra 13 sodybų, turinčių architektūros paminklo statusą. Kaimo pradžioje stūkso didžiulis drevėtas ąžuolas – jis jau penktą šimtmetį skaičiuoja.

Kita stotelė Kriokšlio (arba Šumas) – kaimas Varėnos rajone, kuriame stovi paminklas S. Dariui ir S. Girėnui. Taip pat žygeiviai aplankys Karaviškės kaimą, kur pagal lenkų valdžios 1921 m. atliktą surašymą kaime gyveno 11 žmonių, iš kurių visi užsirašė lietuviais.

Žygeiviai finišuos Dubičiuose, prie paminklo 1863 m. vienam iš sukilimo vadų Liudvikui Narbutui ir jo bendražygiams. Dubičiai – pats lietuviškiausias kaimas Baltarusijos pasienyje.

Žygio dalyvių registracija vykdoma internetinėje svetainėje: www.pesciujuzygiai.lt

 
Pradžia

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien207
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2971
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12335
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841334

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją