Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 25 Balandis 2019

Nelaimės ir nusikaltimai
Greičio kontrolės akcijos metu policija fiksuos net menkiausią greičio viršijimą PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 20 Balandis 2016 08:21

altLietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad ketvirtadienį, balandžio 21 d., policijos pareigūnai šalies keliuose vykdys sustiprintą transporto priemonių važiavimo greičio kontrolę.

Visą parą mūsų šalies keliuose įrengtos greičio matavimo sistemos fiksuos visas transporto priemones, netoleruojant net ir menkiausių greičio viršijimo atvejų.

Anot policijos, pernai vasarą, pirmą kartą paskelbus apie tokią akciją, tą dieną eismo įvykiuose nežuvo nė vienas žmogus, o rugsėjo pirmąją savaitę, kai vyko akcija, nežuvo nė vienas vaikas.

Policija ragina dalintis šia žinia ir pabandyti važiuoti saugiu greičiu. 

 
Apsimetusi dukterėčia išviliojo tūkstančius PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 17 Vasaris 2016 09:45

alt

Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

2015 m. rugsėjo 1 d. apie 17 val. Prienų r., Jiezno sen. gyvenančiai 78 erių metų senolei telefonu paskambinusi moteris apgaule išviliojo beveik 3 000 eurų. Prisistačiusi dukterėčia, moteris pasakė, kad nukentėjusios dukra pateko į eismo įvykį ir jai labai reikia pinigų. Apgauta moteris, kartu su sukčiautoja, taksi automobiliu nuvyko į Kauną, nusiimti pinigų. Prekybos centro kameromis užfiksuota įtariamoji, kuriai apgauta senolė atidavė 2 900 eurų grynaisiais. Tik parvežta namo moteris suprato, kad dukterėčia prisistačiusi mergina nėra jos giminaitė ir, kad pinigus atidavė sukčiams.

Žmones, pažįstančiuosius nuotraukoje užfiksuotą moterį ir galinčiuosius nurodyti jos anketinius duomenis, policija prašo pranešti Prienų policijos pareigūnams, tel.: (8 319) 62178 arba bendruoju pagalbos tel. 112.

Alytaus apskr. VPK informacija

 
Autoavarijoje žuvo vairuotojas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 15 Vasaris 2016 15:31

 

alt

2016-02-15 13.14 val. Varėnos r., Jakėnų sen., kelyje Valkininkų geležinkelio stotis-Daugai-Alytus 128, 9 km automobilis „Renault Laguna“, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su  automobiliu „Renault Master“ kuris priklauso VĮ "Alytaus regiono keliai". Eismo įvykio metu žuvo automobilio „Renault Laguna“ vairuotojas (g. 1988 m.), deklaruota gyvenamoji vieta Alytus. „Renault Master“ vairuotojas ir trys keleiviai sužeisti.

 
Šakių rajone motinos į šulinį įmestą kūdikį išgelbėjo kaimynas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 10 Vasaris 2016 11:05
 
 
 

Trečiadienį Šakių rajone, Papartynų kaime, į šulinį įmestas pusės metų kūdikis. Nusikaltimo padarymu įtariama 19-metė motina. Kaimynas vaikelį iš ledinio šulinio vandens ištraukė be gyvybės ženklų. Prokurorų duomenimis, jis ir iškvietė pagalbą. Atvykę medikai vaikelį atgaivino, rašo lrytas.lt.

Skaityti daugiau...
 
Nuo nusikaltimų nukentėję žmonės turės daugiau teisių PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 08 Sausis 2016 10:33

Nuo kitų metų kovo 1 dienos nuo nusikalstamų veikų nukentėję asmenys įgis daugiau teisių. Nukentėjusieji gaus daugiau informacijos apie atliekamą ikiteisminį tyrimą, taip pat kiekvienu atveju bus vertinama, ar jis neturi specialių apsaugos poreikių, o iš įkalinimo įstaigos į laisvę išleidžiant nuteistąjį, nukentėjusiajam jo pageidavimu bus išaiškinta apie galimybę jam taikyti apsaugos priemones.

Tokios Teisingumo ministerijos parengtos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos priimtą direktyvą ketvirtadienį priimtos Seime.

Baudžiamojo proceso kodekse nustatyta pareiga įvertinti visus nuo nusikalstamų veikų nukentėjusius asmenis, ar jie neturi specialių apsaugos poreikių, siekiant būti apsaugotiems nuo psichinės traumos, nusikalstamo poveikio ar kitų neigiamų padarinių.

„Tokie asmenys būtų nuo seksualinių nusikaltimų, prekybos žmonėmis, nuo sunkių smurtinių nusikaltimų nukentėję ar kiti asmenys, kuriems reikalinga papildoma pagalba. Nukentėjusiojo poreikių vertinimą ne vėliau kaip pirmosios apklausos metu turės atlikti ikiteisminį tyrimą atliekantis asmuo, užpildydamas specialų klausimyną", - pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Vertinimo metu nustačius, kad nukentėjusysis turi specialių apsaugos poreikių, ikiteisminio tyrimo pareigūnas arba prokuroras privalės atitinkamai organizuoti baudžiamąjį procesą, pvz., siūlyti, kad nukentėjusysis būtų apklaustas tik vieną kartą ir tik ikiteisminio tyrimo teisėjo, jį apklausti naudojantis apklausos kambario priemonėmis, t. y. tiesiogiai nedalyvaujant įtariamajam, į apklausą kviesti dalyvauti psichologą, siūlyti, kad kartą jau apklaustas nukentėjusysis daugiau nebebūtų kviečiamas į apklausas, įskaitant bylos nagrinėjimą teisme, o teisme būtų peržiūrimas jo apklausos garso ir vaizdo įrašas, ir pan.

Be to, nukentėjusiajam turės būti išaiškinama apie galimybes jam taikyti apsaugos priemones (fizinę apsaugą, gyvenamosios vietos pakeitimą ir t.t.). Ši informacija jam bus teikiama tiek dar jam dalyvaujant baudžiamajame procese, tiek ir po to, kai įtariamasis ar nuteistasis paleidžiami arba pabėga iš laisvės atėmimo vietos.

Baudžiamojo proceso kodeksas papildytas nuostata, kad kai nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui bylose, smurto artimoje aplinkoje bylose ar bylose, susijusiose su diskriminavimu ar neapykanta dėl lyties, nukentėjusįjį apklausia ikiteisminio tyrimo pareigūnas, nukentėjusysis gali prašyti, kad apklausą atliktų tos pačios lyties asmuo. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas nutarimu galės atsisakyti patenkinti šį prašymą tik tuo atveju, jeigu dėl to būtų pakenkta ikiteisminio tyrimo sėkmei.

Taip pat neviešuose teismo posėdžiuose bei kituose baudžiamojo proceso veiksmuose bus leidžiama dalyvauti ir paties nukentėjusiojo pasirinktam jį lydinčiam asmeniui. 

 
« PradžiaAnkstesnis12345SekantisPabaiga »

Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien58
mod_vvisit_counterVakar475
mod_vvisit_counterŠią savaitę1568
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3575
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12446
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį17276
mod_vvisit_counterViso858721

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 4
Tavo IP: 18.215.159.156
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją