Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Grįžta baudų balų sistema

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Grįžta baudų balų sistema PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 09 Birželis 2014 11:45

altBaudos balų už kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus sistemos atsisakymas nepasiteisino, konstatavo vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Pasak jo, grįžus prie senosios sistemos būtų sudrausminti sistemingi pažeidėjai.

 

Vyriausybės pasitarime pirmadienį iš esmės pritarta, kad būtų įteisinta balų skyrimo sistema už atitinkamus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, numatant ir galimybę atimti teisę vairuoti transporto priemonę. Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų (ATPK) projektą pateikė Vidaus reikalų ministerija.

Ministras situacijai keliuose apibūdinti pavardino statistikos: 2013 metais Lietuvoje keliuose žuvo 256 Lietuvos piliečiai. Šiemet jau žuvo 82 asmenys. Dalis žuvusiųjų yra nepilnamečiai. Praėjusiais metais jų buvo 11, šiais metais - jau net 5.

Siekiant efektyviau kovoti su KET pažeidinėjimu ir mažinti avaringumą šalyje, projektu siūloma balų už atitinkamus administracinius teisės pažeidimus skyrimo sistemą taikyti vairuotojų drausminimui, kad jie, gavę tam tikrą balų skaičių už padarytą administracinį teisės pažeidimą, būtų labiau motyvuoti nepadaryti kito pažeidimo. Pakartotinai KET pažeidinėjantys vairuotojai, kurie per vienus metus surinktų 10 (vairuotojai, turintys iki dvejų metų vairavimo stažą - 6) ar daugiau balų, netektų teisės vairuoti transporto priemonės nuo devynių mėnesių iki metų.

Už padarytus KET pažeidimus skiriamus balus siūloma diferencijuoti atsižvelgiant į pažeidimo sunkumą ir keliamą pavojų eismo saugumui (2, 3, 4 ir 5 balai).

Taip pat siūloma nustatyti, kad paskirtų balų galiojimas baigiasi suėjus metams nuo jų paskyrimo dienos arba už juos paskyrus papildomą administracinę nuobaudą - teisės vairuoti transporto priemonę atėmimą.

Atitinkamos ATPK pataisos, drausminančios vairuotojus, dar bus svarstomos Vyriausybės posėdyje ir teikiamos Seimui.

Lietuvoje yra įregistruota daugiau kaip 2 mln. transporto priemonių, vairuotojo pažymėjimą turi daugiau kaip 1,5 mln. gyventojų. Baudos balų sistema galioja 21 iš 28 ES valstybių. 

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Grįžta baudų balų sistema

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien13
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2696
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3731
mod_vvisit_counterŠį mėnesį11597
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso840596

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 52.91.221.160
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją