Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Lietuvos žemėlapį dengia daugiau kaip 1000 nelegalios prekybos taškų

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Lietuvos žemėlapį dengia daugiau kaip 1000 nelegalios prekybos taškų PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 22 Spalis 2013 11:48

Visuomenės nusivylimas, nepasitikėjimas valdžios įstaigomis, dideli mokesčiai, skatinantys pateisinti nelegalią prekybą, – tik kelios priežastys, lemiančios svetainėje www.beseselio.lt gausiai žymimų šešėlinės prekybos taškų atsiradimą. Nuo gegužės mėnesio, kai startavo iniciatyva „Lietuva be šešėlio“, raginanti visuomenę pranešti apie nelegalią prekybą, iš viso paskelbta apie 1191 vietą.

Projekto rengėjai ragina visuomenę duomenis apie nelegalią prekyvietę pateikti kuo išsamiau, nurodant ne tik adresą, bet ir detaliau aprašant veiklą: kokiomis prekėmis prekiaujama, iš kur jos atvežtos, kokiu metu vykdoma prekyba ir pan. Kuo tiksliau pateikti duomenys leidžia policijai reaguoti greičiau ir efektyviau.

Pasak generalinio policijos komisaro Sauliaus Skvernelio, vien per pastarąjį pusmetį policijos iniciatyva buvo surašyta 2000 protokolų, nurodančių nusikalstamą su nelegalia prekyba susijusią veiklą. Komisaras pripažįsta, kad nors svetainėje paskelbta informacija reikalauja papildomų policijos laiko resursų, o kai kurie pranešimai būna melagingi, piliečių pateikta informacija yra visokeriopai naudinga. „Džiugu, kad šitas projektas parodo, jog visuomenė yra susirūpinusi nelegalia prekyba. O mums – garbės reikalas sureaguoti tinkamai“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Kaip spręsti?

Svetainėje www.beseselio.lt šiuo metu yra pažymėti 831 nelegalios prekybos cigaretėmis, 606 – alkoholiu, 387 – kuru taškai. Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai pasižymi itin didele tolerancija šio tipo nusikalstamai veiklai (nelegalias prekes toleruoja 62 proc. visuomenės). Kita vertus, jos priežasčių specialistai siūlo ieškoti ir grįžtant prie produktų kainą sudarančių dalių.

Santykiniais skaičiavimais, akcizinių prekių įperkamumas (pajamų ir akcizinių prekių kainų santykis) Lietuvoje yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Tokia situacija sudaro sąlygas augti šešėlinei rinkai, o akcizų padidinimas tokioms prekėms kaip tabakas, alkoholis ar kuras neilgai trukus leidžia stebėti mokesčių iš legalios prekybos sumažėjimą ir išaugusius kontrabandos rodiklius.

Pažaboti nelegalią prekybą specialistai siūlo ir griežtinant baudas. O vis garsiau pradedama kalbėti apie įstatyminės bazės koregavimą bei apribojimų gauti socialines lengvatas nustatymo asmenims, įtariamiems ar nubaustiems dėl su nelegalia prekyba susijusios veiklos.

Iniciatyvos „Lietuva be šešėlio“ tikslas – ne tik rinkti piliečių pateiktą informaciją apie nelegalios prekybos taškus, bet ir keisti visuomenės požiūrį į šio tipo nusikalstamą veiklą. Santykiniais vertinimais, šešėlinės akcizinių prekių rinka iš kiekvieno Lietuvos mokytojo kasmet atima apie 28 tūkst. Lt arba kiekvieno pensininko – apie 3 tūkst. Lt, iš viso šalies biudžetas netenka apie 1,3 mlrd. Lt pajamų.

Parengė E.S.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Lietuvos žemėlapį dengia daugiau kaip 1000 nelegalios prekybos taškų

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien385
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę918
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14273
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843272

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją