Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Nelegalios prekybos ypatumai

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Nelegalios prekybos ypatumai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 29 Liepa 2013 07:20

Nepilnamečių žinomi žmonės, pas kuriuos nuolat be apribojimų galima nusipirkti kontrabandinių cigarečių, vietos, kuriose vykdomi ne tik nelegalūs tabako, degalų ar alkoholio pardavimai, bet ir prekyba žmonėmis, padirbtais dokumentais, narkotinėmis medžiagomis, vaistais, daug metų veikiantys, vietiniams žinomi taškai – tokią informaciją apie šešėlinės prekybos ypatumus atskleidė jos vietas svetainėje www.beseselio.lt anonimiškai žyminčių piliečių komentarai.

Nuo projekto pradžios, gegužės 22 dienos, svetainėje jau pažymėta beveik tūkstantis nelegalios prekybos taškų. Visos Lietuvos teritorijoje pažymėta 722 nelegalių cigarečių, 508 – alkoholio, 324 – degalų prekybos vietų. Kai kuriose nurodytose vietose vykdomi kelių rūšių nelegalių prekių pardavimai.

Kaip ir galima tikėtis, piliečių komentarai rodo, jog kai kurie taškai – organizuotos nelegalios prekybos vietos, kuriose neapsiribojama vienos rūšies prekių pardavimais: „Įvairiausių prekių sandėlis. Pilietis jau seniai užsiima nelegalia prekyba alkoholiu, maisto prekėmis ir t.t.“; „Ir narkotikais, ir merginomis, teises pardavinėja už 1000 litų ir naktį merginas pristato už nedidelę kaina (50 Lt)“.

Pardavėjai ir klientai – pažeidžiamiausios grupės

Kaip rodo policijos tyrimai, į nelegalią prekybą neretai įsitraukia ar nelegalias prekes perka pažeidžiamiausios visuomenės grupės – pensinio amžiaus, asocialūs asmenys, žmonės, gyvenantys iš pašalpų, turintys invalidumo grupę. Tai atskleidžia ir www.beseselio.lt piliečių įrašyti komentarai: „Prekiauja viskuo – vaistais, cigaretėmis, degtine, vynu, degalais. Turi invalidumo grupę“; „Senolė prekiauja cigaretėmis“; „Kontrabanda intensyviausiai prekiaujama po pensijų, pašalpų mokėjimo, taip pat po 17 val., kai nebedirba parduotuvė“ ir kt.

Viena iš opiausių nelegalios prekybos problemų – grėsmė nepilnamečiams.

Prekyba „saviems“

Nemažai komentarų nurodo, kad prekyba vykdoma tik pažįstamiems žmonėms, „nuolatiniams klientams“, be to, prekių galima užsisakyti ir iš anksto susitarus, paskambinus telefonu: „Dirba pagal išankstinį skambutį telefonu, užpildymo metu stovi stebėtojai, kuras pilstomas iš vagonėlio, laiko mažais kiekiais“.

www.beseselio.lt svetainėje surinkta informacija apie nelegalios prekybos vietas projekto vykdytojų yra reguliariai perduodama policijai, kurios atstovai ją sistemina ir tiria.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto skaičiavimais šešėlinės ekonomikos dalis Lietuvoje siekia 30 proc. Tai – didžiausi duomenys Europos Sąjungoje kartu su Bulgarija ir Rumunija.

Parengė R.V.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Nelegalios prekybos ypatumai

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien400
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę933
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14288
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843287

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 9
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją