Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Pasienio naujienos

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Pasienio naujienos PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Trečiadienis, 29 Gegužė 2013 07:00

Automobiliuose įrengtos sleptuvės

2013-05-14 Antradienį naktį VSAT Varėnos rinktinės bei Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Šalčininkų pasienio kontrolės punkte patikrino į Lietuvą iš Baltarusijos vykusius automobilius „Ford Mondeo“ ir „BMW X Reihe“.

2001 m. pagamintą „Ford Mondeo“ vairavęs 34 metų šalčininkietis ir prie 2002 metais pagaminto „BMW X Reihe“ vairo sėdėjęs 35 metų Vilniaus gyventojas žodžiu deklaravo, kad neveža daugiau akcizais apmokestinamų prekių, nei leidžia nustatytos normos. Tačiau pasienio tikrinimo metu pareigūnams kilo įtarimų, kad vyrai meluoja, todėl nuspręsta abi transporto priemones apžiūrėti atidžiau. Automobilius išnaršę Tribonių užkardos pasieniečiai bei jiems talkinę Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Specialiosios paskirties užkardos bei Šalčininkų kelio posto muitinės pareigūnai netrukus išsiaiškino, kad mašinose yra įrengtos slėptuvės. „BMW X Reihe“ dvigubame dugne įrengtoje slėptuvėje rasti 2 tūkstančiai 500 pakelių cigarečių „NZ Gold Superslims“, o „Ford Mondeo“ galiniame bamperyje ir po bagažine aptikti išslapstyti 3 tūkstančiai tokios pat rūšies cigarečių pakelių. Rastieji 5 tūkstančiai 500 pakelių cigarečių buvo paženklinti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Dėl kontrabandos abiem vyrams VSAT pareigūnai pradėjo administracinių bylų teisenas. Jiems įteikti šaukimai atvykti į Šalčininkų rajono apylinkės teismą. Už šį pažeidimą vilniečiui bei šalčininkiečiui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų bei transporto priemonių konfiskavimas. Abu automobiliai laikinai saugomi Purvėnų užkardoje, jais gabentos cigaretė – Varėnos rinktinėje.

 

Kontrabanda prie Cimakavo kaimo

2013-05-15 Trečiadienį prie pat sienos Varėnos rajone pasieniečiai trečiadienį aptiko 4 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Kontrabandininkų nebuvo sulaikyta. VSAT Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai Varėnos rajono Cimakavo kaimo ribose, prie pat sienos su Baltarusija, rado kelis 6 ryšulius. Jie buvo pritaikyti patogiai nešti ant nugaros. Nuo šios vietos iki kelio Druskininkai – Kabeliai – Marcinkonys yra puskilometris. Ryšuliuose iš viso buvo 4 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Asmenų nesulaikyta. Įvykis tiriamas.

Automobilio ratai prikišti cigarečių pakelių

2013-05-17 Penktadienį VSAT Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei Purvėnų užkardos pareigūnai Eišiškių pasienio kontrolės punkte patikrino iš Baltarusijos vykusį automobilį „VW Passat“. Jį vairavo tvarkingus dokumentus turėjęs 32 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Vyras pasieniečiams žodžiu deklaravo, kad jokių draudžiamų daiktų ar prekių daugiau nei leistina negabena. VSAT pareigūnams kilo įtarimų, kad vairuotojas sako netiesą. Nuspręsta transporto priemonę išsamiau patikrinti netoliese esančioje Purvėnų užkardoje. Netrukus paaiškėjo, kad „VW Passat“ ratai prikimšti kontrabandinių cigarečių pakelių. Neteisėtai gabentų rūkalų rasta ir degalų bake įrengtoje cigarečių slėptuvėje. Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 535 pakeliai cigarečių „NZ Gold“ ir 918 pakelių cigarečių „Minsk Superslims“. Visos rūkalų pakuotės pažymėtos baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Dėl kontrabandos VSAT Varėnos rinktinėje pradėta administracinės bylos teisena. Vairuotojui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų ir 1995 m. pagaminto automobilio konfiskavimas. Sulaikytasis po apklausos paleistas. Transporto priemonė ir cigaretės saugomos Purvėnų užkardoje

Suklastoti dokumentai

Raigardo punkte Druskininkų pasieniečiai sulaikė Rusijos pilietį, kuris pateikė, įtariama, suklastotą mikroautobuso „VW Transporter“ registracijos liudijimą.

Pirmadienį VSAT Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai Raigardo kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją išvykstančio 40-mečio Rusijos piliečio ir jo vairuojamo „VW Transporter“ dokumentus. Ant mikroautobuso buvo rusiški numeriai. Druskininkų pasieniečiai nustatė, kad užsieniečio pateiktas rusiškas transporto priemonės registracijos liudijimas, įtariama, yra suklastotas.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Rusą pasieniečiai uždarė į areštinę. Mikroautobusas saugomas Druskininkų užkardoje.

Nuo baltarusių sprukęs gruzinas įkliuvo Lietuvos pasieniečiams

Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė neteisėtai valstybės sieną perėjusį gruziną. Atėjūnas Lietuvos pasieniečiams įkliuvo sprukdamas nuo jį persekiojusių Baltarusijos pareigūnų.

Gegužės 20-osios vakare Baltarusijos Varanavo rajone šios šalies pareigūnai sustabdė lengvąjį automobilį, kuriuo, kaip paaiškėjo vėliau, prie valstybės sienos prieš tai buvo atvežti septyni Kaukazo regiono gyventojai. Lydos būrio pasieniečiai nelegalų grupę užklupo savo šalies teritorijoje, ties Benekainių gyvenviete.

Baltarusių pareigūnai sučiupo šešis sprukti bandžiusius vyrus, tačiau vienam bėgliui pavyko neteisėtai kirsti valstybės sieną į Lietuvos teritoriją.

Informacija apie tai buvo perduota VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiams, kurie tuoj pat ėmėsi šukuoti vietovę ties Šalčininkų rajono Pašalčio kaimu.

Antradienio rytą pasieniečiai ieškomą bėglį užklupo pasislėpusį krūmynuose vos už kelių dešimčių metrų nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Sulaikytasis turėjo 30 metų Gruzijos piliečiui išduotą vairuotojo pažymėjimą ir tris mobiliojo ryšio telefonus.

Lietuvos pasieniečiai apie sulaikymą pranešė kolegoms Baltarusijoje. Iš jų netrukus gautas pranešimas, kad Lietuvos teritorijoje, ties Pašalčio kaimu, sulaikytas gruzinas ir yra baltarusių ieškotas septintas bėglys.

Nelegalą tą pačią dieną Varėnos rinktinės pasieniečiai Šalčininkų punkte perdavė kaimyninės šalies pareigūnams.

Šiemet Lietuvos pasieniečiams iš viso įkliuvo 58 nelegalai iš Gruzijos.

VSAT prie LR VRM Varėnos rinktinė  anoniminis pasitikėjimo telefonas 8-310-31695

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Pasienio naujienos

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien394
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę927
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14282
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843281

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 9
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją