Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Prekyba kosmetiniu spiritu

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Prekyba kosmetiniu spiritu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Trečiadienis, 29 Sausis 2014 14:07

altLikus paskutiniam balsavimui iki Alkoholio kontrolės pataisos įtvirtinimo, siekiant uždrausti prekybą didesnės kaip 20 proc. tūrinės alkoholio koncentracijos produktais laikinosiose prekybos vietose ir kioskuose, taip pat nustatyti atsakomybę už šio draudimo pažeidimą, Seime vėl inicijuojamos diskusijos

 

Prekyba nuodingais surogatais – lengvatinėmis sąlygomis

Seimo narės A. Bilotaitės teigimu, atsižvelgiant į tai, kaip šie produktai vartojami, tai yra nelegali prekyba, kuri iš esmės neturėtų būti toleruojama. „Negana to, kad tokie produktai nuodingi žmogui, jie dar pardavinėjami tarsi lengvatinėmis sąlygomis – netaikant maisto produktų gamybos saugumo reikalavimų ar prekybos apribojimų – juos galima įsigyti bet kuriuo paros metu, nepaisant amžiaus cenzo bei nemokant akcizo mokesčio. Manau, Seimo narių pozicijos turi būti suderintos ir ši įstatymų spraga turi būti kuo greičiau panaikinta“, – sakė A. Bilotaitė.

Į Seimo akiratį pakliuvę produktai kaip alkoholio pakaitalai vartojami dėl itin žemos kainos. 200 ml buteliukas, kuriame alkoholio koncentracija sudaro nuo 50 iki 60 proc., gali kainuoti apie 2-3 Lt. Skaičiuojama, kad jei būtų taikomi alkoholio akcizai, tokios prekės kaina galėtų išaugti trigubai. Tokiu atveju, šalies biudžetą papildytų milijonai litų akcizo ir pridėtinės vertės mokesčių.

Verta priminti, kad dar pernai tiek Valstybinė ne maisto produktų inspekcija, tiek Lietuvos kosmetikos ir buitinės technikos gamintojų asociacija pateikė oficialius siūlymus uždrausti prekybą kosmetinio spirito gaminiais, vartojamais kaip alkoholio pakaitalai, dėl jų sudėtyje esančių žmogaus organizmui nuodingų medžiagų, taip pat klaidinančios informacijos produktų etiketėse.

Seimas nesiryžta priimi galutinio sprendimo

Legalaus verslo aljanso vadovas Romas Apulskis pastebi, kad problemos sprendimas eilinį kartą pradeda klimpti nepasiekęs tikslo. „Suprantama, tie, kurie naudojasi įstatymų spraga ir prekiauja nuodingais etilo alkoholio gaminiais, siekia, kad įstatymas nebūtų priimtas“, sako R. Apulskis. Panašios iniciatyvos apriboti kosmetinių spiritų prekybą du kartus buvo numarintos praėjusios kadencijos Seime.

Nors tokių produktų žalą pripažįsta tiek medikai, tiek patys politikai, skaičiuodami šalies biudžeto nepasiekusius mokesčius, Seime užregistruotas kompromisinis siūlymas leisti pardavinėti alkoholio produktus kaimo vietovėse ir turgavietėse.

Problema – platesnio masto

VšĮ „Lietuva be šešėlio“ vadovas K. Kupšys įsitikinęs, kad alkoholio surogatų prieinamumas skatina ir daug didesnes socialines problemas tarp nepasiturinčių žmonių: smurtą, vaikų nepriežiūrą, nedarbą. Jo nuomone, reikia spręsti ne tik kosmetinių surogatų, bet ir kitų nelegalių alkoholio produktų prekybos klausimą. „Iš Lenkijos dideliais kiekiais vežami neapskaitomi ir nematomi etilo alkoholio produktai – plovikliai, skiedikliai. Vėliau jie išpilstomi ir parduodami kaip kaimyninių valstybių – Baltarusijos ar Rusijos – kontrabandinės prekės. Tačiau tai nuodingi skysčiai, kuriuos žmonės nežinodami perka kaip kaimyninių šalių gamyklose pagamintus gėrimus“, – atkreipia dėmesį K. Kupšys.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimų duomenimis, spiritinių gėrimų įperkamumas Lietuvoje yra vienas mažiausių visoje Europoje, o spiritinių gėrimų šešėlinė rinka siekia net 33 proc.  

E.S.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Prekyba kosmetiniu spiritu

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien394
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę927
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14282
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843281

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją