Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Prieš kontrabandą bus kovojama griežčiau

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Prieš kontrabandą bus kovojama griežčiau PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 04 Kovas 2014 08:06

altVyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtoms įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma sugriežtinti baudžiamąją atsakomybę už kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis bei už neteisėtą prekių ar produkcijos išvežimą iš Lietuvos

 

Šiuo metu Baudžiamajame kodekse (BK) numatyta, kad baudžiamoji atsakomybė už kontrabandą atsiranda tik tuomet, kai gabenamų daiktų vertė viršija 250 minimalių gyvenimo lygių (MGL) ribą (32 500 litus). Jeigu kontrabandinių daiktų vertė mažesnė, tuomet asmeniui gresia administracinė atsakomybė. Analogiškos nuostatos galioja ir dėl muitinės apgaulės, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis bei neteisėto prekių ar produkcijos neišvežimo iš Lietuvos.

Teisingumo ministerija siūlo, kad baudžiamojon atsakomybėn būtų traukiami asmenys, jeigu kontrabandinių prekių vertė viršija 150 MGL (19 500 Lt). Analogiškos nuostatos taip pat įsigaliotų ir dėl muitinės apgaulės ir kitų ekonominių nusikaltimų.

Baudžiamojo kodekso projekte numatyta, kad asmuo, per valstybės sieną gabendamas privalomus pateikti muitinei daiktus, kurių vertė viršija 150 MGL, bet neviršija 250 MGL dydžio sumos, nepateikė jų muitinės kontrolei ar kitaip šios kontrolės išvengė, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki 4 metų. Tokią pačias bausmes siūloma taikyti ir už muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis bei už neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos. Baudžiamoji atsakomybė už kontrabandos, didesnės negu 250 MGL, gabenimą, nesikeičia: už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Siūloma sugriežtinti ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) nuostatas už kontrabandos, kurios vertė iki 150 MGL, gabenimą. Šiuo metu numatyta griežčiausia nuobauda už šį administracinį teisės pažeidimą – 10 000 Lt bauda, siūloma ją sugriežtinti iki 20 000 Lt.

Išsamiau su Teisingumo ministerijos pateiktomis įstatymų pataisomis, kurios bus perduotos svarstyti Seimui, galima susipažinti internete.

Parengė E.S.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Prieš kontrabandą bus kovojama griežčiau

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien13
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2696
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3731
mod_vvisit_counterŠį mėnesį11597
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso840596

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 52.91.221.160
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją